Niecodzienny kalendarz z Podlasia. Bibliotekarki promują czytelnictwo [ZDJĘCIA]

2021-01-13 12:55 natu

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy wydały niecodzienny kalendarz. Niecodzienny, ponieważ w roli głównej występują w nim bibliotekarki. W ten sposób miasto i gmina pragną promować czytelnictwo.

Przez ostatnie pół roku Biblioteka Publiczna w Łapach realizowała wyjątkowy projekt mający na celu promocję czytelnictwa, który polegał na stworzeniu kalendarza na 2021 rok.

- Miał to być kalendarz niezwykły. W kilku sesjach fotograficznych wzięli udział pracownicy biblioteki, a inspiracją do zdjęć były znane książki - czytamy w serwisie miasta i gminy Łapy. - Na początku wybrana została literatura, potem przygotowaliśmy stroje, rekwizyty oraz poszukiwaliśmy odpowiednich miejsc do zdjęć. Każda z sesji odbywała się we wspaniałej atmosferze, a cały projekt okazał się nie lada przygodą.

Na poszczególnych kartach z kalendarz nietrudno dostrzec nawiązania do takich postaci i tytułów jak Chyłka, Simona Kossak czy Alicja w Krainie Czarów. Zdjęcia zrealizowała Kamila Pawłowska, a sesja odbyła się w Uhowie niedaleko Łap. Sceneriami były m.in. Leśny Dwór czy Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach.

Na razie wydrukowano 50 egzemplarzy kalendarza. Jak wyszło? Przekonajcie się w naszej galerii!

Marzenia się spełniają! Gosia Szwagiel wydała kalendarz stylizacji floralnych!