Łapy. 47-latek stracił dom w pożarze. Dzielnicowy załatwił mu kontener [ZDJĘCIA]

2020-12-14 12:56 hz

Dzielnicowy z Łap wyciągnął pomocną dłoń do mężczyzny, który po pożarze domu zmuszony był mieszkać w stodole. Mundurowy, widząc opłakane warunki, w jakich przyszło żyć 47-latkowi, postanowił załatwić schronienie i sprowadzić mu kontener. W tym celu dzielnicowy nawiązał kontakt z lokalnym przedsiębiorca, który wyraził zgodę na pomoc poszkodowanemu mieszkańcowi regionu.

Dzielnicowy z Łap pomógł 47-latkowi, który stracił dom w pożarze

Spadki temperatur w okresie jesienno-zimowym powodują, że policjanci zwracają uwagę na miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia. Tak było również i w tym przypadku. Młodszy aspirant Artur Namankiewicz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Łapach zaraz po tym, gdy dowiedział się o potrzebach mieszkańca swojego rejonu, zaczął działać. Okazało się, że 47-latek minionego lata w wyniku pożaru stracił dach nad głową. Do tej pory mieszkał w  stodole, bo nie miał gdzie się podziać. Dzielnicowy nawiązał kontakt z lokalnym przedsiębiorcą, który zgodził się bezpłatnie udostępnić mieszkalny kontener. Z kolei właściciel innej firmy zapewnił bezpłatny transport. Po interwencji dzielnicowego z pomocą przyszedł również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który zapewnił mężczyźnie artykuły niezbędne do życia. 

Poprosisz ich o pomoc? Dzielnicowi chcą być bliżej mieszkańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policjanci apeluję, abyśmy, widząc osoby potrzebujące, nie pozostawali obojętni i reagowali. Czasami jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy wybrać numer 112 lub pomóc, wskazując zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dzielnicowy z Płońska podjął wyzwanie #Hot16Challenge2!