Kwarantanna w Podlaskiem: Miał siedzieć w domu. Poszedł pracować w polu

2020-03-25 8:38 hz
Kwarantanna w Podlaskiem: Miał siedzieć w domu. Poszedł pracować w polu
Autor: KWP Białystok Kwarantanna w Podlaskiem: Miał siedzieć w domu. Poszedł pracować w polu

Od środy, 25 marca, obowiązują nas nowe przepisy - zakaz wychodzenia z domów. Policjanci każdego dnia sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Podczas ostatnich kontroli po raz kolejny wykryli naruszenia nakazu pozostania w domach i mieszkaniach w województwie podlaskim.

We wtorek, 24 marca, policjanci sprawdzili ponad 2900 osób odbywających kwarantannę domową. W trakcie kontroli trafili na 3 nieodpowiedzialne zachowania na terenie Białegostoku, Sokółki i Wysokiego Mazowieckiego. Osoby, które powinny pozostać w czterech ścianach, nie zastosowały się do nakazu i opuściły swoje miejsca zamieszkania. Jaki miały powód?

Zakaz wychodzenia z domów. 3 przypadki naruszenia kwarantanny w podlaskim

Pierwszym "dezerterem" okazał się mężczyzna z powiatu sokólskiego, który zamiast odbywać domową kwarantannę, poszedł pracować w polu. Wśród 2 kolejnych osób, tym razem z Wysokiego Mazowieckiego, jedna wyszła po zakupy, a druga wyjechała do Białegostoku.

- W przypadku naruszeń z minionej doby prowadzimy czynności wyjaśniające w kierunku wykroczenia - poinformował nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Podlascy Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb:

W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy! Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostanwdomu. Na ulicach województwa podlaskiego policjanci emitują komunikaty ostrzegawcze przez megafony z radiowozów.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.