Szokujące wyznanie Kruszwila ws. filmu o Podlasiu: "To są kompletne bzdury!"

2020-01-27 14:21

Jak zakończy się afera z filmem "Pojechaliśmy na PODLASIE" Lorda Kruszwila? Znany 19-letni youtuber opublikował w sieci oświadczenie dotyczące nagrania, za które urząd marszałkowski zapłacił 50 tys. zł.

- Mówi się, że ukradłem 50 tys. złotych oraz że to ja wymyśliłem taki scenariusz. Ja jedynie go zaakceptowałem. Wszyscy urzędnicy, którzy byli w to zamieszani, wypierali się tego - broni się Kruszwil na ponad 5-minutowym nagraniu. Pojawiło się ono jako wyjaśnienie na jego oficjalnym kanale.

Marek Kruszwil tłumaczy, że obarcza się go winą za to, że zrobił Podlasiu i Białemustokowi antypromocję, inkasując za to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Twierdzi, że nie on był pomysłodawcą takiej formy reklamy.

Czytaj więcej: Lord Kruszwil na Podlasiu. "Chciałem zobaczyć te wszystkie dziury, tych meneli"

Kruszwil: Cała prawda o PODLASIU. Szokujące wyznanie youtubera

Afera z Kruszwilem wybuchła po tym, jak portal waszaturystyka.pl ujawnił informację o tym, że film "Pojechaliśmy na PODLASIE", który miał w negatywnym świetle przedstawiać nasz region, był częścią kampanii promocyjnej. Nagranie, które zlecił urząd marszałkowski województwa podlaskiego, miało służyć promocji regionu. Spotkało się jednak z falą krytyki ze strony mieszkańców i ostatecznie okazało promocyjną klęską. Największe oburzenie wśród mieszkańców Podlasia wywołał fakt, że film zrealizowano za publiczne pieniądze - 50 tysięcy złotych.

- Nie jestem autorem tego scenariusza, ale kiedy publice on się nie spodobał, to ja jestem obarczany całą winą - tłumaczy się Kruszwil. - Mówi się, że ukradłem 50 tys. złotych oraz że to ja wymyśliłem taki scenariusz. Ja jedynie go zaakceptowałem. Wszyscy urzędnicy, którzy byli w to zamieszani, wypierali się tego. Całą winę postanowiono zrzucić na mnie. Prosiłbym, aby więcej nie kierować w moją stronę takich oszczerstw. Uważam, że w tej sytuacji zachowałem się uczciwie, ponieważ rozmawialiśmy o filmiku. Otrzymałem scenariusz, dokonaliśmy modyfikacji, wspólnie wszystko uzgodniliśmy, po czym przyjechałem na Podlasie, wykonałem film i otrzymałem swoje wynagrodzenie.

Adam Kraśko vs Kruszwil na Fame MMA? Rolnik wyzwał youtubera na walkę w klatce

Zobacz, co w tej sprawie powiedział nam marszałek Artur Kosicki: Kruszwil kontra Urząd Marszałkowski. Artysta twierdzi, że nie otrzymał 50 tys. zł

Lord Kruszwil wydał oświadczenie ws. filmu "Pojechaliśmy na PODLASIE"

Kruszwil nawiązał również do sytuacji, gdy marszałek województwa podlaskiego skrytykował zrealizowany przez niego film. Artur Kosicki twierdził, że nikt z urzędu marszałkowskiego nie otrzymał nagrania do weryfikacji i zaakceptowania.

- To są kompletne bzdury! - grzmi Kruszwil. - Ja ten film wysłałem do akceptacji. Wszystkim się podobało, a po otrzymaniu zielonego światła do publikacji, po prostu ten film został opublikowany. Ostatnio usłyszałem, że montaż filmu jest zły, beznadziejny, mimo że urzędnicy województwa podlaskiego otrzymali ten film do publikacji - kończy youtuber.

Kruszwil na Podlasiu. Będzie pozew na marszałków? "OKŁAMALI mieszkańców".

Kim jest Lord Kruszwil?

Lord Kruszwil, a tak naprawdę Marek Kruszel, urodził się 23 marca 2001 roku. Zgodnie z informacjami, które znaleźliśmy na jego facebookowym profilu, mieszka w Poznaniu i tam też nagrywa swoje rekordowo oglądane filmiki. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE