Krasnopol. Rodzinny interes kwitł na wyspie na jeziorze [ZDJĘCIA]

i

Autor: KPP Sejny

Krasnopol. Rodzinny interes kwitł na wyspie na jeziorze. Dosłownie [ZDJĘCIA]

2021-09-09 14:45

Jedna na wyspie, druga w mieszkaniu. Dwie plantacje marihuany okazały się rodzinnym interesem mieszkańców powiatu sejneńskiego. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 30 krzewów konopi i blisko pół kilograma suszu. Zabezpieczone narkotyki pochodziły z nielegalnych upraw prowadzonych przez 63-latka i jego 34-letniego syna.

Do niecodziennego odkrycia doszło w minoną niedzielę. Na jednej z wysp na jeziorze w gminie Krasnopol kryminalni z Sejn zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Wśród drzew rosło tam 16 krzaków tej rośliny.

Jeszcze tego samego dnia policjanci weszli na teren jednej z posesji w powiecie sejneńskim. W budynku gospodarczym znaleźli blisko 330 gramów suszu, a także ponad 200 sztuk amunicji. Także w samochodzie zaparkowanym na posesji mundurowi znaleźli niewielką ilość suszu roślinnego oraz proszku koloru brązowego. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana i ekstazy.

Równocześnie mundurowi zatrzymali przebywającego w mieszkaniu 34-latka. Następnego dnia sprawdzili mieszkanie zatrzymanego w Suwałkach. Tam, w jednym z pokoi stał specjalnie przygotowany namiot, w którym 34-latek uprawiał kolejne 16 krzewów konopi. Znajdował się tam także blisko 130 gramów suszu roślinnego.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w narkotykowy biznes zamieszany był również 63-letni ojciec mężczyzny. Obaj mieszkańcy powiatu sejneńskiego usłyszeli zarzuty. Sejneński prokurator zastosował wobec 63-latka i jego 34-letniego syna dozór i poręczenie majątkowe.

Raport z anteny 8.09, godz.10