Krasnopol. Pies Mikołaj był przywiązany do drzewa. TOZ w Suwałkach szuka mu nowego domu i właściciela

i

Autor: KPP Sejny / TOZ w Suwałkach Krasnopol. Pies Mikołaj był przywiązany do drzewa. TOZ w Suwałkach szuka mu nowego domu i właściciela

Mikołajek omal nie umarł z głodu przywiązany do drzewa. Teraz szuka domu [ZDJĘCIA]

2021-04-13 12:03

Dzielnicowy z gminy Krasnopol zainteresował się losem wygłodzonego, zaniedbanego i uwiązanego do drzewa psa, Mikołajka. Mundurowy interweniował, zgłaszając się do lekarza weterynarii oraz wolontariuszki. Dzięki jego działaniom zwierzę zostało uratowane prawdopodobnie od głodowej śmierci. Teraz szuka nowego domu.

Dzielnicowy zainteresował się losem wychudzonego i niedożywionego psa znajdującego się na terenie jednego z gospodarstw. Dzięki działaniom dzielnicowego w poniedziałek na terenie gminy Krasnopol sejneńscy policjanci interweniowali w tej sprawie. Zwierzę znajdowało się w bardzo złej kondycji, przywiązane łańcuchem do drzewa. Na miejscu pojawili się lekarz weterynarii i wolontariuszka, by udzielić psu pomocy.

Zwyrodnialec wystawił psa na parapet na 9. piętrze! Zwierzę trzęsło się ze strachu i zimna [WIDEO]

Krasnopol. Pies przywiązany do drzewa. Mikołajek szuka nowego domu

Mikołajek trafił do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Suwałkach, gdzie został otoczony troskliwą opieką. Sejneńscy policjanci prowadzą teraz postępowanie w kierunku artykułu 35 Ustawy o ochronie zwierząt. Zgodnie z nim za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

TOZ w Suwałkach opublikowało w mediach społecznościowych post informujący o tym, że odratowany piesek szuka teraz nowego domu i właściciela.

- To młody, miły i energiczny psiak. Bardzo pozytywny i łagodny, zakochany w człowieku - czytamy we wpisie. Swoje dzieciństwo spędził na łańcuchu. Teraz zasługuje na dobry i pełen miłości domek. Mikołaj jest niedużym psiakiem, waży zaledwie 9 kg. Jest jeszcze dzieciakiem, potrafi chodzić na smyczy.

Pełna treść, zdjęcia Mikołaja oraz dane kontaktowe w poście TOZ poniżej.

Raport z anteny 09.04, godz.10