Policja / Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: KPP Sejny Policja / Zdjęcie ilustracyjne

Krasnopol. Nie mógł zamówić taksówki, więc zamówił radiowóz

2021-10-11 10:54

Mieszkaniec gminy Krasnopol zadzwonił na numer alarmowy 112, ponieważ chciał wrócić z imprezy i nie dał rady zamówić taksówki, która odwiozłaby go do domu. Wpadł na inny pomysł. Postanowił zamówić "niebieską taksówkę", czyli radiowóz. Idea może się dla niego okazać bardzo kosztowna.

W miniony czwartek w godzinach nocnych sejneński dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który kilka razy dzwonił na numer 112 i żądał przyjazdu "niebieskiej taksówki". Podczas rozmowy z dyspozytorem zgłaszający dodał, że jeśli jego żądanie nie zostanie spełnione, odbierze sobie życie.

Jak relacjonuje policja, kiedy mundurowi przyjechali do domu w gminie Krasnopol, zastali dwóch mężczyzn podczas imprezy alkoholowej. Jak ustalili, to 30-latek prosił o ich przyjazd. Tłumaczył policjantom, że nie mógł dodzwonić się do taksówkarza, więc pomyślał, że to oni odwiozą go do domu. Dodał, że jego zgłoszenie związane z chęcią odebrania sobie życia to tylko żart, który miał ich skłonić do przyjazdu.

Żary mężczyzny się skończyły, gdy policjanci poinformowali go, że skierują wniosek do sądu za bezpodstawne wezwanie policji.

II Marsz Równości w Białymstoku