Koronawirus: Zamknięte szkoły i uczelnie? Na Podlasiu będą lekcje przez Skype'a

2020-03-11 13:11 hz
Koronawirus: Zamknięte szkoły i uczelnie? Na Podlasiu będą lekcje przez Skype'a
Autor: pixabay.com Koronawirus: Zamknięte szkoły i uczelnie? Na Podlasiu będą lekcje przez Skype'a

Zamknięte szkoły i uczelnie? Dla Siemiatycz to nie problem. Burmistrz miasta Piotr Siniakowicz zapowiedział, że 2 szkoły na terenie powiatu są przygotowane na to, by prowadzić zajęcia szkolne przez Skype'a. Nauczyciele są już szkoleni z tego, jak miałyby wyglądać wirtualne lekcje. Szczegóły na ESKA.PL Białystok.

Czy zamknięcie szkół sprawi, że uczniowie nie będą mieć lekcji? Niekoniecznie. Na przykład w Siemiatyczach, na domowych komputerach uczniów, do końca tego tygodnia mają zostać zainstalowane programy umożliwiające edukację online. Oznacza to, że będą oni odbywali lekcje w domu podczas telekonferencji. W rozmowie z Radiem Białystok burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz poinformował, że w ten sposób będą mogli przynajmniej częściowo realizować program nauczania.

Koronawirus w Polsce: Zamknięte szkoły? Na Podlasiu będą lekcje online przez Skype'a

Wirtualne lekcje rozpoczną się od poniedziałku, 16 marca. Pedagodzy są już szkoleni z tego, jak mieliby je prowadzić i opanowują wszelkie zagadnienia techniczne, które miałyby im to umożliwić. Czy podobną formę nauczania na okres "kwarantanny" w szkołach wprowadzą inne podlaskie uczelnie?

Przypomnijmy, że decyzję o 2-tygodniowym zamknięciu szkół w całej Polsce polski rząd podjął w środę, 11 marca. Od tego dnia przestają funkcjonować (w zakresie opieki i edukacji) żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe. Taka sytuacja utrzyma się do 26 marca.

Zobacz też najnowsze informacje z naszego regionu związane z koronawirusem:

Koronawirus: Szkoły w całej Polsce zostaną zamknięte. Jest OFICJALNA decyzja premiera.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus w Polsce. Najważniejsze informacje - sytuacja, objawy, potwierdzone przypadki [11.03.2020]

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Polsce? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Dowiedz się więcej z naszych artykułów: