Koronawirus: Zakaz wychodzenia z domu w całej Polsce. Rząd zaostrzył kwarantannę

2020-03-25 7:14 hz
koronawirus
Autor: pixabay.com

Koronawirus: Zakaz wychodzenia z domu od 25 marca. Szokujące doniesienia z rządu. Od środy w Polsce został wprowadzony bezwzględny zakaz wychodzenia z domów. Przeczytaj więcej na ten temat na ESKA.PL Białystok.

Koronawirus: Zakaz wychodzenia z domu w całej Polsce. Rząd zaostrzył kwarantannę

Według informacji, które jako pierwszy zdobył "Super Express", od środy, 25 marca, w Polsce obowiązywać ma bezwzględny zakaz wychodzenia z domu. Rząd planuje wprowadzenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak podaje se.pl, zakaz wychodzenia z domu dotyczyć ma każdego. Wyjątek stanowią sprawy życiowo konieczne, czyli m.in.:

  • Zakupy żywnościowe,
  • Wizyta w aptece,
  • Wyjście do pracy.

Zobacz też:

Oprócz powyższych przypadków kwarantanna zaostrzyć się ma w przypadku uczestnictwa w uroczystościach kościelnych. Na mszach nie będzie mogło przebywać więcej, niż siedem osób. W życie wejdą również kolejne ograniczenia w komunikacji.

Autobus spycha inny samochód na przeciwległy pas w Białymstoku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Koronawirus: Zakaz wychodzenia z domu. Białystok i województwo podlaskie w obliczu epidemii

Bilans koronawirusa w województwie podlaskim to obecnie 7 osób zakażonych, 14 hospitalizowanych i blisko 2,5 tysiąca objętych kwarantanną domową. Potwierdzone przypadki koronawirusa dotyczą 4 osób z powiatu białostockiego i 3 z powiatu łomżyńskiego. 

W całej Polsce mamy obecnie (dane na 24 marca, godz. 12) 774 potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa, w tym 9 przypadków śmiertelnych. Ostatnią z nich jest 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Dzisiaj na godz. 12.45 zaplanowano konferencję prasową premiera Mateusza Morawieckiego. Podczas niej dowiemy się więcej o całej sytuacji.

- W związku z sytuacją jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia konkretnych obostrzeń - mówił w trakcie konferencji Mateusz Morawiecki, powołując się na opinie ekspertów. - Za nami kolejny tydzień ograniczeń w życiu zawodowym i prywatnym, dla wielu bardzo ciężki tydzień. Bardzo dziękuję tym, którzy umożliwiają nam dostęp do niezbędnych artykułów, tym, którzy opiekują się nami, służbie zdrowia. Dziękuję też wolontariuszom pomagającym grupie największego ryzyka.

Premier potwierdził informacje, do których dotarł "Super Express". Nowe obostrzenia obejmują m.in. zakaz gromadzenia się w miejscach publicznych czy komunikacji miejskiej. Wszystkie dotychczasowe ograniczenia związane z zamknięciem galerii handlowych, instytucji kultury, klubów rozrywki czy lokali gastronomicznych, obowiązują nadal. Natomiast od 25 marca, poza najważniejszymi sytuacjami jak wyjście do sklepu, apteki czy wyprowadzenie psa, powinniśmy bezwzględnie pozostać w domach.

- Bądźmy rozsądni, ratujmy życie swoich bliskich oraz zdrowie i życie medyków, bo oni są na pierwszej linii frontu - apelował na konferencji minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Jeśli się nie dostosujemy do tych zasad, jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń - nie uda nam się ochronić ludzkich żyć.

Zaostrzone przepisy obowiązują do 11 kwietnia.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.