Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]

i

Autor: pixabay - praca własna Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]

Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO. Raport 24H [RELACJA]

2020-05-27 14:58

Koronawirus w Polsce: Ile jest osób zakażonych? Jak wygląda sytuacja na Podlasiu? Jakie są objawy koronawirusa? Gdzie szukać pomocy? Gdzie się zgłaszać? Ile osób w Polsce jest zarażonych? Raport 24 godziny dla województwa podlaskiego na ESKA.PL Białystok. Zobacz, czy w Białymstoku i województwie podlaskim są przypadki zakażenia koronawirusem, ile osób jest objętych kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. Podsumowanie i RAPORT 24 godziny.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Raport 24 godziny NA ŻYWO [RELACJA LIVE]

Czy w Polsce są nowe przypadki koronawirusa? Kwarantanna, mapa występowania, relacja online, ofiary - wszystkie te informacje znajdziecie w jednym miejscu! Na ESKA.pl Białystok podajemy 24-godzinny raport COVID-19. Znajdziecie tu najistotniejsze informacje związane z koronawirusem w Podlaskiem i w Polsce. Codziennie przygotowujemy podsumowanie doby w liczbach w Białymstoku oraz województwie podlaskim. Podajemy, ile jest przypadków zarażenia koronawirusem na terenie całego kraju, ile osób jest hospitalizowanych lub objętych kwarantanną. 

Tak mieszkańcy NIE przestrzegają kwarantanny. Miasto zamknęło boiska i place zabaw [WIDEO]

Koronawirus w Polsce - ile przypadków? [ILE ZAKAŻONYCH, ZACHOROWANIA, KWARANTANNA, NADZÓR EPIDEMIOLOGICZNY]

Wszelkie potrzebne dane i wykresy dotyczące liczby osób zarażonych koronawirusem w Polsce - przypadki, wyleczenia, wyzdrowienia, ofiary śmiertelne - znajdziesz poniżej.

Koronawirus instrukcja postępowania

Koronawirus - podlaskie, Białystok. Ile jest potwierdzonych przypadków koronawirusa na Podlasiu?

W Podlaskiem działają już 2 laboratoria, w których na bieżąco badane są próbki pobrane pod kątem wykrywania koronawirusa. Materiału laboratoryjnego nie trzeba już wysyłać do Warszawy. Ile jest zakażeń w województwie podlaskim? Kto jest zakażony koronawirusem? Ile osób objęto kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznych? Tego dowiesz się na bieżąco z naszej relacji - Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie 24H.

Tabele i wykresy związane z epidemią COVID-19 w Polsce znajdziesz tutaj: Koronawirus COVID-19 w Polsce.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 11 kwietnia 2020

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

11 kwietnia, godz. 11.45

Poniżej najnowsze dane z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i raportu COVID-19. Jednocześnie informujemy, że na czas Wielkanocy wstrzymujemy naszą relację. Zdrowych i spokojnych Świąt!

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 10 kwietnia 2020

10 kwietnia, godz. 7.15

Dzień dobry. Na początek trochę policyjnych statystyk.
Minionej doby podlascy interweniowali:

 • 50 razy w związku z naruszeniem zasad przemieszczania się (28 mandatów, 25 pouczeń, w 20 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 7 zgłoszeń nie potwierdzono);
 • 49 razy w związku z nielegalnym gromadzeniem się osób (28 mandatów, 25 pouczeń, w 10 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 29 zgłoszeń nie potwierdzono).

Sprawdzili także 3,7 tys. osób w naszym województwie, ujawniając przy tym 9 przypadków opuszczenia miejsc kwarantanny. 

Mundurowi dostali w sumie 100 zgłoszeń o łamaniach przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. 56 interwencji zakończyło się nałożeniem mandatów karnych, w 30 przypadkach wszczęto czynności wyjaśniające, a kolejne 50 przypadków zakończyło się pouczeniami. 40 zgłoszeń nie potwierdzono.

10 kwietnia, godz. 9.46

Koronawirus pozmienia w tym roku Wielkanoc. Zastanawiacie się, jak poświęcić pokarmy w koszyczku wielkanocnym? Czy w ogóle jest sens go robić? Odpowiadamy: Wielkanoc 2020: Jak poświęcić jedzenie na Wielkanoc? Czy robić święconkę?

10 kwietnia, godz. 10.03

Mamy 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Wśród nich jest 2 dzieci. Liczba osób, u których wykryto COVID-19 wzrosła tym samym do 173. Poniżej dane na temat chorych:

10 kwietnia, godz. 10.26

W całej Polsce potwierdzono 167 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: z województw: dolnośląskiego (60), śląskiego (34), warmińsko-mazurskiego (15), małopolskiego (10), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (10), wielkopolskiego (8), lubelskiego (7), podlaskiego (5), lubuskiego (4), pomorskiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem w Lublinie. To mężczyzna w wieku 88 lat. Liczba zakażonych koronawirusem: 5742/175 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

10 kwietnia, godz. 11.43

Sprawdźcie najnowszy raport wideo COVID-19 naszego reportera Łukasza Stepaniuka: Koronawirus raport: Białystok i województwo podlaskie - 10 kwietnia 2020 [WIDEO]

10 kwietnia, godz. 13.12

Zakaz odwiedzin, pomiary temperatury, dezynfekcja – w miejskich Domach Pomocy Społecznej w Białymstoku już od marca stosowane są specjalne środki ostrożności. Między innymi takie działania mają ograniczyć możliwość zarażenia się koronawirusem przebywających w DPS-ach pensjonariuszy i pracowników: Domy Pomocy Społecznej w czasie epidemii

10 kwietnia, godz. 15.11

10 kwietnia, godz. 18.11

Kolejne nowe przypadki zakażenia w Podlaskiem. Tym razem jest ich aż 16:

10 kwietnia, godz. 22.00

Podsumowanie dzisiejszego dnia. W naszym województwie potwierdzono łącznie 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej było ich w powiecie bielskim.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 9 kwietnia 2020

9 kwietnia, godz. 7.00

Dzień dobry. Podlaska policja podsumowała miniona dobę. Mundurowi interweniowali:

 • 61 razy w związku z naruszeniem zasad przemieszczania się (39 mandatów, 29 pouczeń, w 8 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 10 zgłoszeń nie potwierdzono),
 • 60 razy w związku z nielegalnym gromadzeniem się osób (30 mandatów, 20 pouczeń, w 19 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 30 zgłoszeń nie potwierdzono).

Tak wygląda obecnie mapa zakażeń w naszym regionie.

9 kwietnia, godz. 8.16

BCO przeprowadza testy na obecność koronawirusa swoim pracownikom. Do tej pory przeszło je 250 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii.

9 kwietnia, godz. 10.14

Mamy 11 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. To 6 kobiet, 3 mężczyzn i 2 dzieci:

W całej Polsce wykryto 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło też 6 kolejnych osób: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Łączna liczba zakażonych w Polsce to 5341. Liczba przypadków śmiertelnych wynosi 164.

9 kwietnia, godz. 10.38

Czy dezynfekować jedzenie ze sklepu lub zamówione na wynos? Sprawdziliśmy, co o tym sadzą eksperci: Koronawirus a Wielkanoc: Czy dezynfekować catering, zakupy na święta, jedzenie z dostawą?

9 kwietnia, godz. 11.01

Zapraszamy do śledzenia transmisji online z konferencji władz Białegostoku.

9 kwietnia, godz. 11.26

Raport COVID-19 w województwie podlaskim.

9 kwietnia, godz. 12.56

Ile może kosztować opuszczenie domu na kwarantannie? Przekonają się o tym 2 mężczyźni, którzy wielokrotnie dopuszczali się wycieczek na zewnątrz: Suwałki: Ile kosztuje wyjście z domu? Oni zapłacą po 15 tysięcy złotych

9 kwietnia, godz. 13.23

Trwa konferencja prasowa w Kancelarii Premiera. 

9 kwietnia, godz. 14.26

Pewien młody białostoczanin postanowił zabić nudę, zapraszając znajomych do swojego mieszkania. Na imprezę wpadła w końcu również policja. Dlaczego? Przeczytasz tutaj: Policja wpadła na imprezę na kwarantannie. Uczestnicy mieli od 27 do 70 lat.

9 kwietnia, godz. 15.17

9 kwietnia, godz. 21.38

Podsumowanie dzisiejszego dnia. W województwie podlaskim wykryto łącznie 19 nowych przypadków koronawirusa. Niestety, mamy również drugą ofiarę śmiertelną: to 72-letnia kobieta z powiatu wysokomazowieckiego, która była hospitalizowana w Szpitalu w Warszawie. W naszym województwie zakażonych koronawirusem jest obecnie 168 osób.

Dobrą informacja jest natomiast, że mamy 6 przypadek osoby, która wyzdrowiała.

Poniżej mapa zakażeń w województwie:

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 7 kwietnia 2020

7 kwietnia, godz. 8.00

Podlascy policjanci odnotowali 2 przypadki opuszczenia miejsc kwarantanny, sprawdzając ponad 3600 osób w naszym województwie. Mundurowi dostali 107 zgłoszeń o łamaniach przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. 24 interwencji zakończyło się nałożeniem mandatów karnych, w 10 przypadkach wszczęto czynności wyjaśniające, kolejne 24 przypadki zakończyły się pouczeniami. 49 zgłoszeń nie potwierdzono.

7 kwietnia, godz. 8.16

Dziś o godz. 11 odbędzie się konferencja informacyjna online władz Białegostoku. Transmisję udostępnimy w naszej relacji.

7 kwietnia, godz. 9.27

WORD w Białymstoku jako pierwszy w Polsce proponuje kierowcom wygodny sposób pozbycia się punktów karnych. Mogą to zrobić, nie wychodząc domu, a więc również w obecnej sytuacji: Złapałeś za dużo punktów karnych? Pozbędziesz się ich w domu, przez Internet

7 kwietnia, godz. 10.06

Uwaga! Mamy 5 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim, a 199 w całej Polsce. Szczegóły: Koronawirus w Podlaskiem: Nowe przypadki COVID-19. Wśrod nich kolejny nastolatek

7 kwietnia, godz. 11.00

Rozpoczęła się konferencja online władz Białegostoku:

7 kwietnia, godz. 13.04

Zastanawiacie się, za co policjant może zatrzymać na drodze i kiedy w ogóle może to zrobić? Co nieco się dowiedzieliśmy: Koronawirus a kontrola drogowa. Co może policjant w trakcie kontroli? Za co nas zatrzyma?

7 kwietnia, godz. 14.32

Rozpoczęła się konferencja prasowa minister Jadwigi Emilewicz, minister Marleny Maląg oraz ministra Łukasza Schreibera. dotycząca uzupełnienia tarczy antykryzysowej.

7 kwietnia, godz. 15.00

Dyrektor jednego ze szpitali zakaźnych w województwie zakażony COVID-19: Koronawirus w Podlaskiem: Dyrektor szpitala zakaźnego ma koronawirusa!

7 kwietnia, godz. 16.33

Co robić z odpadami w czasie epidemii? Oto zalecenia PUW: 

7 kwietnia, godz. 18.07

Mamy 13 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w województwie podlaskim. Liczba osób zakażonych wzrosła do 127.

7 kwietnia, godz. 21.12

Od dziś Podlaski Urząd Wojewódzki publikował będzie mapę zakażeń w naszym regionie. Jej pierwsza odsłona wygląda tak:

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 8 kwietnia 2020

8 kwietnia, godz. 7.41

Dzień dobry, mamy środę.

Minionej doby podlascy policjanci odnotowali 7 przypadków łamania kwarantanny w naszym województwie. Sprawdzili ponad 3900 osób, otrzymując 103 zgłoszenia o łamaniach przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. 51 interwencji zakończyło się nałożeniem mandatów karnych. W 19 przypadkach wszczęto czynności wyjaśniające. Kolejne 55 przypadki zakończyły się pouczeniami. 43 zgłoszeń nie potwierdzono.

Łącznie mundurowi interweniowali:

 • 36 razy w związku z naruszeniem zasad przemieszczania się (19 mandatów, 26 pouczeń, w 8 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 3 zgłoszeń nie potwierdzono);
 • 67 razy w związku z nielegalnym gromadzeniem się osób (32 mandaty, 29 pouczeń, w 11 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające, 40 zgłoszeń nie potwierdzono).

8 kwietnia, godz. 8.50

Pewien 60-latek na kwarantannie wpadł na nietypowy pomysł. Niepierwszy raz: Mężczyzna wyszedł do sklepu po rybę. Trafił do aresztu.

8 kwietnia, godz. 9.11

Przypominamy, że Politechnika Białostocka w czasach pandemii koronawirusa postanowiła pomóc swoim studentom i wykładowcom, wciąż oferując wsparcie psychologa: Politechnika Białostocka kontynuuje bezpłatne porady psychologiczne

8 kwietnia, godz. 10.23

Mamy 152 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 29 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 28 osób z woj. śląskiego,
 • 27 osób z zachodniopomorskiego,
 • 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 12 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 9 osób z woj. małopolskiego,
 • 7 osób z woj. lubelskiego,
 • 7 osób z woj. pomorskiego,
 • 6 osób z woj. opolskiego,
 • 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 4 osób z woj. podlaskiego,
 • 3 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 2 osób z woj. podkarpackiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 7 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

8 kwietnia, godz. 10.47

Informacje o 4 osobach zakażonych COVID-19 z naszego województwa: 

8 kwietnia, godz. 12.53

Nasz reporter Łukasz Stepaniuk zrobił krótką wycieczkę po Białymstoku. Tak pusto dawno tutaj nie było: Kolejki pod sklepami, puste parki i ulice. Takiego miasta jeszcze nie widziałeś [ZDJĘCIA]

8 kwietnia, godz. 13.24

Sprawdźcie najnowszy koronawirusowy raport wideo z naszego regionu przygotowany przez Łukasza Stepaniuka!

Koronawirus raport: Białystok i województwo podlaskie - 8 kwietnia 2020 [WIDEO]

8 kwietnia, godz. 14.19

Diagnostyka COVID-19 w Podlaskiem.

8 kwietnia, godz. 22.00

Podsumowanie dzisiejszego dnia. W województwie podlaskim wykryto 22 nowe przypadki koronawirusa. Łączna liczba zakażeń wynosi obecnie 149. Pierwsze przypadki zachorowania pojawiły się w powiatach: wysokomazowieckim oraz monieckim:

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 6 kwietnia 2020

6 kwietnia, godz. 8.00

Dzień dobry. Minionej doby podlascy policjanci, sprawdzając ponad 3800 osób w naszym województwie, odnotowali 2 przypadki opuszczenia miejsc kwarantanny. Mundurowi dostali 258 zgłoszeń o łamaniach przepisów dotyczących przemieszczania się i gromadzenia. 72 interwencji zakończyło się nałożeniem mandatów karnych, w 34 przypadkach wszczęto czynności wyjaśniające.

Kolejne 112 przypadki zakończyły się pouczeniami, a 40 zgłoszeń nie potwierdzono. Najwięcej interwencji, bo aż 172 dotyczyło gromadzenia się osób. 33 interwencje zakończyły się mandatami, a 84 na zwróceniu uwagi. W 21 przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające.

6 kwietnia, godz. 9.11

Warto wiedzieć:

6 kwietnia, godz. 10.09

Uwaga! Liczba osób zakażonych w naszym województwie zbliża się do 100. Mamy 6 nowych przypadków w Podlaskiem, a 99 w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 18 osób z woj. śląskiego,
 • 14 osób z woj. małopolskiego,
 • 12 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 10 osób z woj. świętokrzyskiego.
 • 9 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 8 osób z woj. pomorskiego,
 • 6 osób z woj. podlaskiego,
 • 6 osób z woj. opolskiego,
 • 6 osób z woj. lubelskiego,
 • 4 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • 3 osób z woj. podkarpackiego,
 • 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.

Szczegóły dotyczące nowych zakażonych tutaj: Nowe przypadki koronawirusa w Podlaskiem. Pierwsza ofiara, blisko 100 zakażonych

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4201/98 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

6 kwietnia, godz. 11.22

Białostockie Centrum Onkologii nie odwołuje przyjęć do szpitala. Pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie, nadal są przyjmowani zgodnie z planem. Placówka nadal wykonuje także badania diagnostyczne.

6 kwietnia, godz. 12.08

Najnowsze statystyki COVID-19 w naszym województwie:

6 kwietnia, godz. 14.17

Tak wyglądają najnowsze dane diagnostyczne w naszym regionie:

6 kwietnia, godz. 16.51

Żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają przy 9. transporcie środków ochrony osobistej.

6 kwietnia, godz. 18.21

Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia w naszym województwie. Tym razem chodzi o 12 osób pochodzących z powiatów: bielskiego i białostokiego oraz z Białegostoku. Liczba osób zakażonych koronawirusem w Podlaskiem wzrosła do 109 osób.

6 kwietnia, godz. 18.33

Natomiast, jak podało Ministerstwo Zdrowia, w całej Polsce potwierdzono 212 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło również 9 kolejnych osób. Łączna liczba zachorowań to obecnie 4413 oraz 107 przypadków śmiertelnych.

6 kwietnia, godz. 21.03

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19 polecił wszystkim szpitalom samorządowym i państwowym z regionu:

 • wprowadzenie regularnych badań temperatury ciała wśród pracowników szpitala, w szczególności w momencie wejścia na teren szpitala
 • zorganizowanie pracy izby przyjęć i szpitalnych oddziałów ratunkowych w sposób umożliwiający bezpieczną segregację i separację osób z podejrzeniem lub chorych na COVID-19 od innych osób przebywających na IP/SOR poprzez wydzielenie strefy dla osób z podejrzeniem COVID-19 bez objawów oraz strefy dla osób z objawami infekcji oraz wdrożenie algorytmu postępowania - triaż w szpitalach niezakaźnych opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia i Konsultanta Krajowego.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 5 kwietnia 2020

5 kwietnia, godz. 11.41

W połowie dnia najnowsze dane Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. W naszym regionie zakażonych koronawirusem są obecnie 82 osoby:

Ostatnie przypadki zakażenia dotyczą 7 osób. Po raz pierwszy koronawirusa potwierdzono w powiecie bielskim:

5 kwietnia, godz. 19.01

Pora na kolejny raport COVID-19. Mamy pierwszy przypadek śmiertelny koronawirusa w naszym województwie: to 82-letni mężczyzna hospitalizowany w Łomży. Do 91 wzrosła także liczba osób zakażonych w naszym regionie, a 5 osób wyzdrowiało: starsza kobieta i starszy mężczyzna z Łomży, młoda kobieta, młody mężczyzna i dziecko z powiatu białostockiego. 

W całej Polsce mamy obecnie 4102 zakażonych oraz 94 przypadki śmiertelne. Ostatnie ofiary koronawirusa to wspomniany 82-latek oraz 46-letnia kobieta, 51-letnia kobieta, 71-letni i 77-letni mężczyźni hospitalizowani w szpitalu w Radomiu, 66-letni mężczyzna i 89-letnia kobieta hospitalizowani w szpitalu w Warszawie, 71-letnia kobieta i 74-letni mężczyzna hospitalizowani we Wrocławiu oraz 86-letnia kobieta hospitalizowana w Przemyślu.

5 kwietnia, godz. 22.42

Podsumowanie weekendu. Od soboty do niedzieli w województwie podlaskim potwierdzono 17 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa. Dziś dowiedzieliśmy się o pierwszej osobie, która zmarła z powodu COVID-19, 82-letnim mężczyźnie z Białegostoku, który przebywał w szpitalu zakaźnym w Łomży. Według najnowszych danych mamy w regionie 33 osoby hospitalizowane, 5421 objętych kwarantanną, a 237 przebywające pod nadzorem epidemiologicznym. 

W całej Polsce liczba zakażonych koronawirusem wynosi 4102. Potwierdzono 94 przypadki śmiertelne.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 4 kwietnia 2020

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

4 kwietnia, godz. 16.17

W województwiepodlaskim powstają pierwsze izolatoria. Są tworzone przy dwóch szpitalach wskazanych przez wojewodę podlaskiego. Będą w nich przebywać osoby oczekujące na wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub chorzy z łagodnym przebiegiem choroby, którzy nie mogą przebywać w izolacji domowej. Pobyt w izolatorium zaleca lekarz.

4 kwietnia, godz. 11

Raport COVID-19 w województwie podlaskim. Aktualnie mamy w regionie 74 osoby zakażone koronawirusem:

4 kwietnia, godz. 14

Diagnostyka COVID-19. Najnowsze statystyki podane przez Podlaski Urząd Wojewódzki:

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 3 kwietnia 2020

3 kwietnia, godz. 7.30

Nasz reporter Łukasz Stepaniuk podsumowuje minioną dobę:

Raport zaczynamy od liczb. Sanepid poinformował, że w województwie jest 59 potwierdzonych przypadków koronawirusa. Podczas ostatniej doby stwierdzono 12 nowych pozytywnych testów COVID-19.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki przedstawił Podlaski Pakiet Gospodarczy. Wartość pakietu to 142 miliony zł, z których dofinansowane zostaną pensje pracowników oraz pożyczki dla przedsiębiorców. Pakiet jest współfinansowany z Funduszy Europejskich.

Jagiellonia Białystok zainicjowała akcję Tęsknię za Tobą Kibicu. Transparenty z takim hasłem pojawiły się w okolicach miejskiego stadionu, a miłośnicy białostockiego klubu otrzymali na swoją skrzynkę poczty elektronicznej specjalny list. Jaga w ten sposób podtrzymuje kibiców na duchu i przypomina, by dla własnego dobra siedzieli w mieszkaniach - pozwoli to już wkrótce spotkać się ponownie na meczu ulubionej drużyny

...i na koniec przenosimy się do powiatu monieckiego. Tutaj 32-latek będący w kwarantannie domowej zorganizował zakrapianą alkoholem imprezę, zapraszając kilka osób.

Więcej tutaj: Impreza na kwarantannie. Policjanci w kombinezonach wkroczyli do mieszkania

3 kwietnia, godz. 10.06

Mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczące:

 • 125 osób z woj. śląskiego,
 • 19 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 11 osób z woj. opolskiego,
 • 10 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 10 osób z woj. podkarpackiego,
 • 9 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 5 osób z woj. małopolskiego,
 • 5 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z woj. pomorskiego
 • 1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 2 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

3 kwietnia, godz. 11.17

Bilet miesięczny na pociąg za złotówkę od POLREGIO. Sprawdźcie, kto z niego skorzysta: Bilet miesięczny za złotówkę. Tak przewoźnik dziękuje pracownikom służby zdrowia

3 kwietnia, godz. 13.32

Za niecałe pół godziny rozpocznie się konferencja PUW nt. sytuacji rolników w naszym województwie.

3 kwietnia, godz. 14.00

Zgodnie z raportem COVID-19 w Podlaskiem wyzdrowiała 1 osoba. Poniżej najnowsze dane:

3 kwietnia, godz. 14.52

3 kwietnia, godz. 18.04

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim:

3 kwietnia, godz. 18.34

A oto aktualny raport WSSE w Białymstoku:

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 2 kwietnia 2020

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

2 kwietnia, godz. 22.22

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. 

Pozostałe 250 nowych przypadków zakażenia dotyczy:

 • 142 osób z woj. mazowieckiego,
 • 73 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 8 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • 7 osób z woj. małopolskiego,
 • 6 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 4 osób z woj. łódzkiego,
 • 4 osób z woj. podlaskiego,
 • 3 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 2 osób z woj. pomorskiego oraz
 • 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego i
 • 1 osoby z woj. lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 7 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2946/57 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

2 kwietnia, godz. 19.02

Dodajemy również, że w Polsce mamy 5 kolejnych ofiar śmiertelnych koronawirusa. To: 65-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 61-letni mężczyzna i 77- letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 56-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie i 58-letni mężczyzna ze szpitala w Koszalinie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2692/51 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

2 kwietnia, godz. 18.47

Najnowszy raport COVID-19:

2 kwietnia, godz. 17.38

Uwaga! Kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. Jest ich łącznie 8. Nie wiadomo dokładnie, kim są oraz skąd pochodzą zakażeni. Od dziś bowiem zmienił się sposób raportowania - danych wojewódzkich nie będzie podawać urząd marszałkowski, ale Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. Na tę porę nie mamy jeszcze żadnych informacji od WSSE. Łączna liczba zakażonych w naszym województwie wzorsła do 55 osób.

2 kwietnia, godz. 15.36

32-latek na kwarantannie domowej postanowił urządzić balangę: Impreza na kwarantannie. Policjanci w kombinezonach wkroczyli do mieszkaniaml

2 kwietnia, godz. 13.11

Wsparcie dla szpitali to inicjatywa, która szybko stała się narzędziem pomocy placówkom medycznym w całej Polsce. Na liście znajdują się obecnie 2 obiekty z naszego regionu. Może być ich więcej. Szczegóły o tym, jak pomagać, znajdziesz tutaj: Wsparcie dla szpitala. Naukowcy stworzyli internetowe narzędzie pomocy placówkom

2 kwietnia, godz. 12.26

Mieszkańców Suwałk zelektryzowała wiadomość o śmierci mężczyzny, który przebywał na kwarantannie domowej. Wiadomo, dlaczego zmarł: Śmierć na kwarantannie domowej. 48-letni mężczyzna zmarł w mieszkaniu

2 kwietnia, godz. 12.00

2 kwietnia, godz. 11.21

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem dotyczących: 22 osób z woj. śląskiego, 14 osób z woj. lubelskiego, 12 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 1 osoby z woj. świętokrzyskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 2 osób zakażonych koronawirusem: 59-letniego mężczyzny ze szpitala w Tychach oraz 88-letniej kobiety ze szpitala w Łańcucie, która miała choroby współistniejące. 

W sumie zakażonych koronawirusem są obecnie 2633 osoby, a łączna liczba ofiar to 45.

2 kwietnia, godz. 11.01

Rozpoczęła się konferencja UM w Centrum Aktywności Społecznej.

2 kwietnia, godz. 10.24

Od dziś zmieniają się godziny i sposób raportowania nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Urzędy wojewódzkie będą podawać wyłącznie "suche" liczby, bez udostępniania jakichkolwiek danych osób zakażonych (płeć, wiek, lokalizacja). 

2 kwietnia, godz. 9.57

Jedna z najpopularniejszych sieci w kraju reaguje na zmiany dotyczące zakupów: Biedronka wydłużyła godziny pracy. Sklepy będą czynne nawet całą d

2 kwietnia, godz. 7.31

W związku z łamaniem zakazów m.in. przemieszczania się, w transporcie publicznym oraz gromadzenia się osób podlascy policjanci interweniowali 36 razy. W 24 przypadkach zgłoszeń nie potwierdzono. Mundurowi nałożyli 3 mandaty karne, zastosowali 5 pouczeń, natomiast w 4 sprawach prowadzone są czynności.

2 kwietnia, godz. 7.00

Dzień dobry, mamy czwartek. Dziś o godz. 11 w Centrum Aktywności Społecznej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego, dotycząca kolejnych działań i decyzji związanych z sytuacją epidemiologiczną. Stream w naszej realcji.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 1 kwietnia 2020

1 kwietnia, godz. 8.00

Dzień dobry. Mamy nowy miesiąc. Dziś o godz. 11 kolejna porcja statystyk. Tymczasem przypominamy, że od dziś obowiązują nowe, zaostrzone przepisy dotyczące opuszczania miejsca zamieszkania: Koronawirus: Nowe zakazy. Wyjścia tylko pojedynczo, godziny seniorskie w sklepach

1 kwietnia, godz. 9.00

Kolejne potwierdzone przypadki koronawirusa w Polsce - tym razem 36. Na szczęście żadnego w naszym województwie. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jednocześnie podajemy przykrą informację o 2 ofiarach śmiertelnych koronawirusa. To 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2347/35 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

1 kwietnia, godz. 10.30

Ile osób może być w sklepie? Jak robić zakupy? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie tutaj: Ile osób może być w sklepie? Jak robić zakupy? Kiedy są godziny seniorskie?

1 kwietnia, godz. 11.22

Poniżej najnowsze dane raportu COVID-19 dla województwa podlaskiego. Jednocześnie urząd marszałkowski poinformowało zmianach w publikowaniu kolejnych statystyk: Informację o ilości wykonanych testów (pobranych próbek) publikowane będą raz dziennie, około godz. 15. Nie zmienia się natomiast pora raportów wieczornych, które pojawiać się będa na stronie PUW około godziny 18.

1 kwietnia, godz. 14.33

Uwaga! Mamy 8 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Informację potwierdził oficjalnie Podlaski Urząd Wojewódzki.

Szczegóły: Koronawirus znowu zaatakował. 8 potwierdzonych przypadków zakażenia w Podlaskiem

1 kwietnia, godz. 14.56

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 13 osób z woj. łódzkiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. lubuskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego.

W komunikacie ministerstwa czytamy również, że zmarła kolejna osoba chora na COVID-19. To 51-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach. Całkowita liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju wynosi 2420 osób. Liczba przypadków śmiertelnych wzrosła do 36.

1 kwietnia, godz. 15.14

Białostockie Centrum Onkologii dostało już przyłbice ochronne od Politechniki: Maseczki przykryły uśmiechy od ucha do ucha. 200 przyłbic dla szpitali od Politechniki.

1 kwietnia, godz. 16.36

Skarbówka przedłużyła termin składania deklaracji podatkowych ze względu na stan epidemii. Szczegóły: Do kiedy rozliczyć PIT? ZUS przedłużył termin składania wniosków

1 kwietnia, godz. 17.49

Więcej patroli i straż miejska podlega policji. Takie zmiany obok jeszcze surowszych kar przyszykował rząd. Szczegóły tutaj: Więcej policji i wojsko na ulicach, straż miejska podległa policji. Nowe zmiany rządu

1 kwietnia, godz. 18.28

Oto najnowsze dane z raportu COVID-19 w województwie podlaskim:

 • 44 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.
 • 22 osoby hospitalizowane,
 • 5495 osób objętych kwarantanną,
 • 355 objętych nadzorem epidemiologicznym.

1 kwietnia, godz. 21.57

Mamy kolejne 3 potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa w Podlaskiem. Szczegóły tutaj: Koronawirus dotarł do Suwałk. Gdzie jeszcze? Nowe przypadki zakażenia w Podlaskiem

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 31 marca 2020

31 marca, godz. 7.30

Dzień dobry. W województwie podlaskim bez zmian od wczorajszego wieczora. 36 osób jest zakażonych, a 22 hospitalizowane. Jak poinformowała rano Edyta Wilczyńska z podlaskiej policji, wczoraj skończyło się ponad 650 kwarantann, natomiast dziś skończy się kolejnych ponad 500.

31 marca, godz. 8.17

Przypominamy, że dziś premier Mateusz Morawiecki ma wprowadzić kolejne zaostrzenia przepisów związanych ze stanem epidemii. Mają jeszcze skuteczniej ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. To reakcja na fakt, że w całej Polsce wciąż łamane są kwarantanny domowe. Mieszkańcy nie stosują się także do zaleceń związanych z pozostaniem w domach i mieszkaniach. 

31 marca, godz. 8.42

Mamy 77 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce dotyczących:

 • 27 osób z woj. śląskiego,
 • 13 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 11 osób z woj. małopolskiego,
 • 9 z woj. świętokrzyskiego,
 • 7 osób z woj. lubelskiego,
 • 4 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • po 3 osoby z woj. dolnośląskiego i pomorskiego.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków to obecnie 2132 osoby. 31 zmarło.

31 marca, godz. 11.02

Najnowszy raport COVID-19 dla województwa podlaskiego:

 • 36 przypadków zakażenia,
 • 1254 przebadane próbki.

31 marca, godz. 12.00

Rozpoczęła się konferencja premiera: 

31 marca, godz. 14.17

Trwa konferencja urzędu wojewódzkiego:

31 marca, godz. 14.33

Mamy 83 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, które dotyczą: 19 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. podkarpackiego, 12 osób z woj. opolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. małopolskiego, 6 osób z woj. łódzkiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i woj. pomorskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej kobiety zarażonej koronawirusem, która była hospitalizowana w Tychach. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2215/32 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

31 marca, godz. 18.13

Najnowszy raport COVID-19 w Podlaskiem:

31 marca, godz. 20.52

Podsumowanie dzisiejszych danych: w województwie podlaskim nie zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem. Natomiast w Polsce takich osób jest obecnie 2311. Po godzinie 20 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadków zakażenia dotyczących: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie do 33 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych. Zmarł młody, 37-letni mężczyzna, który był zakażony koronwirusem i hospitalizowany w Warszawie. Resort nie poinformował, aby miał choroby współistniejące.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 30 marca 2020

30 marca, godz. 7.06

Dzień dobry, mamy poniedziałek.

Liczba zachorowań na koronawirusa w województwie podlaskim powiększyła się przez weekend o 11 przypadków. To ponad połowa zakażeń, o której poinformowano nas w przez ostatnie 2 tygodnie (17). Zgodnie z przewidywaniami specjalistów, liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 dynamicznie rośnie w całej Polsce.

Dziś o godz. 10 XXIII Sesja Rady Miasta Białystok. Również około tej godziny najnowsze dane urzędu wojewódzkiego.

30 marca, godz. 8.48

Mamy 4 nowe przypadki zakażenia w naszym województwie. Szczegóły tutaj: Koronawirus: Już 32 przypadki zakażenia w regionie. Zmarły 4 kolejne osoby

30 marca, godz. 9.27

Do pracowników uczelni zwrócili się lekarze ze Szpitala MSWiA w Białymstoku oraz Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z prośbą o rozpoczęcie produkcji przyłbic: Wydział Mechaniczny produkuje przyłbice medyczne. Na jedną wystarczy 10 minut

30 marca, godz. 10.00

Przestrzegamy nowych zaleceń i zakazu wychodzenia z domu z wyjątkiem potrzeb bieżących? A może wręcz przeciwnie? Przyjrzeliśmy się nieco temu problemowi: W centrum pusto. A na obrzeżach? Posypały się pierwsze mandaty za zgromadzenia.

30 marca, godz. 10.21

Od dziś w Białymstoku testy na obecność koronawirusa przeprowadzane są już w 2 laboratoriach: W Białymstoku otwarto drugie laboratorium badające próbki na koronawirusa.

30 marca, godz. 11.00

Zapis sesji rady miasta.

30 marca, godz. 11.22

Jest już najnowszy raport COVID-19 dla województwa podlaskiego:

30 marca, godz. 12.22

Politechnika Białostocka wspiera Uniwersytecki Szpital Kliniczny. Uczelnia zorganizowała zbiórkę i zachęca do włączenia się studentów, pracowników, absolwentów, instytucje i przedsiębiorstwa współpracujące oraz wszystkich swoich sympatyków: PB sercem z USK

30 marca, godz. 14.48

Mamy kolejne 4 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Łącznie to już 36. Szczegóły tutaj: Koronawirus atakuje w Podlaskiem. Cztery nowe przypadki zakażenia COVID-19

MZ poinformowało łącznie o 79 nowych przypadkach dotyczących: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

30 marca, godz. 19.00

Podlaski Urząd Wojewódzki zmienił formę podawania raportów. 

30 marca, godz. 20.02

Mamy 71 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Jednocześnie MZ podał informacje o 5 zgonach osób zakażonych COVID-19. Są to:

 • 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi;
 • 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące
 • 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

Wspomniane potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą:

 • 26 osób z woj. mazowieckiego,
 • 17 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 15 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 6 osób z woj. śląskiego,
 • 3 osób z woj. opolskiego i lubelskiego
 • 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

30 marca, godz. 20.13

Mirosław Lech, wójt gminy Korycin, wydał szokujący apel, sprzeciwiając się organizacji wyborów prezydenckich 10 maja. Czy inni włodarze pójdą jego śladem?

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 29 marca 2020

29 marca, godz. 9.15

Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem dotyczących:

 • 22 osób z woj. śląskiego,
 • 12 osób z woj. lubelskiego,
 • 12 osób z woj. opolskiego,
 • 11 osób z woj. małopolskiego,
 • 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 6 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 2 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 2 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • po 1 osobie z woj. pomorskiego i podlaskiego.

29 marca, godz. 10.00

Kolejny, 27. przypadek koronawirusa w podlaskim dotyczy starszego mężczyzny z powiatu zambrowskiego, który wrócił z USA. Obecnie przebywa on w kwarantannie domowej.

29 marca, godz. 12.00

Tak wyglądają statystyki najnowszego raportu COVID-19 w Podlaskiem:

29 marca, godz. 15.30

54 nowe przypadki zakażenia w Polsce, które dotyczą: 22 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 8 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego oraz 2 osób z woj. lubelskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Raciborzu zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 82-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Liczba ofiar COVID-19 wzrosła do 20 . Łącznie w Polsce zakażonych jest 1771 osób.

W województwie podlaskim mamy 27 przypadków zachorowania na koronawirusa.

29 marca, godz. 18.45

Na razie brak kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. Poniżej najnowszy raport PUW: 

29 marca, godz. 20.30

28 przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podlaskim. To mężczyzna w sile wieku z Łomży, który przebywa obecnie w kwarantannie domowej.

Jednocześnie przekazujemy, że MZ potwierdziło 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To:

 • 40 osób z woj. mazowieckiego,
 • 20 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 8 osób z woj. śląskiego,
 • 7 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 5 osób z woj. małopolskiego,
 • 4 osób z woj. lubelskiego,
 • 4 osób z woj. pomorskiego
 • po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Wzrósł też tragiczny bilans ofiar COVID-19. Zmarli 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby. w wyniku koronawirusa w Polsce zmarły obecnie 22 osoby.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 28 marca 2020

28 marca, godz. 10.00

Mamy 18 potwierdzony przypadek koronawirusa w województwie podlaskim. Dotyczy młodego mężczyzny z powiatu białostockiego, który wrócił z Wielkiej Brytanii i przebywa obecnie na izolacji domowej.

28 marca, godz. 16.00

Zaczął się wysyp zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim. Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował aż o 8 potwierdzonych przypadkach. To blisko połowa tego, o czym poinformowano nas w zaledwie tydzień. Potwierdzone przypadki zachorowań dotyczą:

 • Trzech młodych mężczyzn z Białegostoku, którzy wrócili z Francji.
 • Kobiety w sile wieku z Białegostoku.
 • Mężczyzny w sile wieku z powiatu białostockiego (wrócił z Holandii).
 • Młodej kobiety z Białegostoku, która wróciła z Anglii.
 • Młodego mężczyzny z powiatu augustowskiego, który wrócił z Niemiec.

W naszym województwie zakażonych jest obecnie 26 osób.

28 marca, godz. 18.30

Najnowsze dane Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego:

28 marca, godz. 20.11

Rekordowa liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce - aż 157, z czego 103 w województwie mazowieckim. Na szczęście dla nas, żadnego w naszym regionie. Potwierdzone przypadki dotyczą ponadto: 

 • 15 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 14 osób z woj. śląskiego,
 • 9 osób z woj. podkarpackiego,
 • 4 osób z woj. zachodniopomorskiego i wielkopolskiego,
 • 3 osób z woj. małopolskiego,
 • 2 osób z woj. lubelskiego,
 • po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 27 marca 2020

27 marca, godz. 7.17

Dzień dobry. Wczoraj potwierdzono 3 nowe przypadki zachorowania na koronawirusa w naszym województwie. Wszystkie dotyczą powiatu łomżyńskiego. Szczegóły tutaj: Koronawirus w Podlasiem: 3 nowe przypadki zachorowania na COVID-19 w województwie

27 marca, godz. 7.43

W Polsce mamy obecnie 1221 osób zarażonych koronawirusem. Ostatnie 58 nowych przypadków dotyczy: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Jednocześnie informujemy, że do 16 osób zwiększył się bilans przypadków śmiertelnych. Zmarli 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Przebywali w szpitalu w Warszawie. Oboje mieli choroby współistniejące.

27 marca, godz. 8.33

Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim: Koronawirus w Podlaskiem: 16 osób zakażonych COVID-19. Mamy 3 nowe przypadki

MZ potwierdziło 23 nowe przypadki zachorowań w Polsce, które dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. pomorskiego oraz 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1244/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

27 marca, godz. 9.28

Władze Suwałk wyciągają pomocną dłoń do zagrożonych mieszkańców: Miasto zapewni mieszkańcom darmowe maseczki ochronne. Trafią prosto do domów [ZDJĘCIA]

27 marca, godz. 11.00

Codzienna konferencja online władz miasta. Zapraszamy do oglądania na żywo.

27 marca, godz. 11.33

Najnowsze dane - raport COVID-19 w Podlaskiem:

 • 16 osób zarażonych koronawirusem,
 • 17 osób hospitalizowanych,
 • 3748 objętych kwarantanną,
 • 461 objętych nadzorem epidemiologicznym,
 • 867 pobranych do badań próbek.

27 marca, godz. 12.19

Garść statystyk ogólnopolskich. Dla porównania z tymi z naszego regionu.

27 marca, godz. 13.08

Kobiety z Klepacz szyją maseczki dla Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce, to grupa, która działa w całym kraju, również na Podlasiu: W swoich domach szyją maseczki. Pierwsze już trafiły do potrzebujących

27 marca, godz. 14.03

Mamy kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w Podlaskiem. Szczegóły dotyczące osoby zakażonej: Koronawirus w Podlaskiem: Kolejny nowy przypadek zakażenia. Kto tym razem?

27 marca, godz. 14.22

Jednocześnie MZ poinformowało o 45 nowych przypadkach zakażenia w Polsce, które dotyczą:

 • 10 osób z woj. łódzkiego,
 • 9 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 8 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 6 osób z woj. małopolskiego,
 • 5 osób z woj. podkarpackiego,
 • 3 osób z woj. lubelskiego,
 • Po 1 osobie z pomorskiego, opolskiego, podlaskiego i zachodniopomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 1289 osób, w tym 16 przypadków śmiertelnych.

27 marca, godz. 15.24

Zarządzenie metropolity białostockiego w związku ze stanem epidemii: Wielkanoc 2020. Jak będzie wyglądała? Arcybiskup metropolita wydał zarządzenie

27 marca, godz. 20.00

Pora na garść statystyk wieczornych.

Według najnowszego raportu PUW, w województwie podlaskim mamy obecnie 17 potwierdzonych przypadków koronawirusa i tyleż samo osób hospitalizowanych. Kwarantanną objęto 3923 osoby, a nadzorem epidemiologicznym - 461.

Natomiast w Polsce potwierdzono 1340 przypadków zachorowań na COVID. 16 osób zmarło. Ostatni raport Ministerstwa Zdrowia poinformował o 51 nowych przypadkach zakażenia dotyczących:

 • 18 osób z woj. małopolskiego,
 • 15 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 10 osób z woj. śląskiego,
 • 5 osób z woj. wielkopolskiego
 • Po 1 osobie z woj. lubelskiego, lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 26 marca 2020

26 marca, godz. 7.30

Dzień dobry. Wczoraj potwierdzono 3 nowe przypadki koronawirusa w województwie podlaskim. Blisko 3 tysiące osób jest obecnie objęte kwaratanną. W całej Polsce testy potwierdziły COVID-19 już u ponad tysiąca osób. 

26 marca, godz. 8.30

Przypominamy o nowych przepisach dotyczących wychodzenia z domu i poruszania się. Od środy możliwe jest to wyłącznie w pilnych sprawach życiowych. Szczegóły poznacie tutaj: Zakaz wychodzenia z domów: Czy można wyjść na spacer do parku, lasu, na plac zabaw? [NOWE ZASADY]

Natomiast o godz. 11 zapraszamy na kolejną konferencję online władz Białegostoku. Wówczas pojawi się również najnowszy raport wojewody przedstawiający dane związane z koronawirusem w naszym regionie.

26 marca, godz. 9.13

Jak można spędzać #ZostańWDomu? Piłkarz Jagi, Ivan Runje, robi to tak: Zostań w domu: Piłkarz Jagiellonii czasu nie marnuje. Ma dobrego towarzysza [WIDEO]. Szczególnie że ma dobrego pomocnika.

26 marca, godz. 9.27

Kolejny raport Ministerstwa Zdrowia: mamy 34 nowe przypadki koronawirusa w Polsce, a także ofiary śmiertelne COVID-19. Nowe przypadki dotyczą:

 • 9 osób z woj. lubelskiego,
 • 6 osób z woj. śląskiego,
 • 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 3 osób z woj. pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego 
 • Po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

W szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19.

Łączna liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce to obecnie 1085. Wśród nich jest 15 przypadków śmiertelnych.

26 marca, godz. 10.28

Rodzice opiekujący się dziećmi w domu mogą ubiegać się w ZUS o dodatkowy zasiłek opiekuńczy: Więcej pieniędzy dla rodziców. Mogą otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy

26 marca, godz. 11.00

Rozpoczęła się czwartkowa konferencja władz Białegostoku. Tym razem gośćmi są Agnieszka Maciąg i Rafał Grzyb.

26 marca, godz. 11.15

10 osób zarażonych, 18 hospitalizowanych, 3381 objętych kwarantanną. Jest już najnowszy dotyczący koronawirusa w województwie podlaskim.

26 marca, godz. 11.54

W Białostockiej Komunikacji Miejskiej są już specjalne oznaczenia na miejscach dla pasażerów: Tutaj nie usiądziesz. W autobusach pojawiły się specjalne oznaczenia miejsc [ZDJĘCIA]

26 marca, godz. 14.00

Podczas dzisiejszej odprawy w PUW dyskutowano m.in. o sytuacji kliniki chorób zakaźnych przy Żurawiej w Białymstoku oraz przyjmowaniu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa na SOR.

26 marca, godz. 14.27

Mamy 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1120/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

26 marca, godz. 16.49

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zmienił sposób funkcjonowania uczelni w okresie zawieszenia. Poniżej komunikat rektora UMB:

26 marca, godz. 19.35

Ostatnie najnowsze dane Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego:

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 25 marca 2020

25 marca, godz. 7.00

Witamy w środę. Przypominamy, że od dziś obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące stanu epidemii. Z domów możemy wychodzić wyłącznie za pilnymi potrzebami codziennymi. Obowiązują ograniczenia w komunikacji oraz gromadzeniu się. Szczegóły dostępne tutaj: Koronawirus: Zakaz wychodzenia z domu w całej Polsce. Rząd zaostrzył kwarantannę

25 marca, godz. 8.07

25 marca, godz. 7.15

Jednocześnie z przykrością informujemy, że wczoraj zmarła 10 osoba zarażona koronawirusem w Polsce. To 71-letni mężczyzna z Cieszyna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Również wczoraj MZ poinformowało o 17 nowych przypadkach zakażenia.

25 marca, godz. 8.21

Niestety, mamy 11 ofiarę koronawirusa w Polsce. To mężczyzna w średnim wieku, który zmarł w szpitalu we Wrocławiu. Bilans przypadków śmiertelnych COVID-19 wzrósł do 11 osób.

25 marca, godz. 8.45

Z policyjnych kontroli wynika, że wczoraj w województwie podlaskim 3 osoby złamały wczoraj kwarantannę: Kwarantanna w Podlaskiem: Miał siedzieć w domu. Poszedł pracować w polu

25 marca, godz. 9.30

Na razie brak nowych zakażeń koronawirusem w województwie podlaskim. Natomiast w Polsce potwierdzono kolejnych 26 nowych przypadków. Dotyczą:

 • 9 osób z woj. śląskiego,
 • 4 osób z woj. wielkopolskiego i lubelskiego,
 • 3 osób z woj. zachodniopomorskiego i woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 2 osób z woj. podkarpackiego
 • 1 osoby z woj. małopolskiego.

Okazało się również, że oprócz 71-latka ze szpitala we Wrocławiu zmarł tam również 41-latek. Obaj mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 927, w tym 12 przypadków śmiertelnych.

25 marca, godz. 11.00

Rozpoczęła się środowa konferencja władz Białegostoku. 

25 marca, godz. 11.15

Brak nowych przypadków koronawirusa w naszym województwie. Do prawie 3 tys. osób zwiększyła się liczba osób objętych kwarantanną, a 17 jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem choroby. Najnowszy raport PUW.

25 marca, godz. 12.03

Politechnika Białostocka w czasie epidemii oferuje pomoc pracownikom i studentom: Porady psychologa dla studentów i pracowników Politechniki Białostockiej

25 marca, godz. 13.30

Stwierdzono 31 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 11 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 7 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 4 osób z woj. podkarpackiego,
 • 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i woj. śląskiego
 • Po 1 osobie z woj. małopolskiego, opolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Niestety w szpitalu w Bolesławcu z powodu koronawirusa zmarł 71-letni mężczyzna. Jednocześnie ze statystyk wyłączony został zdublowany wcześniej pacjent, co oznacza, że łącznie w woj. zachodniopomorskim jest 29 osób zakażonych koronawirusem.

25 marca, godz. 14.27

Od dzisiaj weszły w życie zmiany w Białostockiej Komunikacji Miejskiej. To odpowiedź na apele mieszkaniu i zaostrzenia przepisów, które wczoraj ogłosił polski rząd.

Zmiany w Białostockiej Komunikacji Miejskiej po zaostrzeniu przepisów przez rząd

25 marca, godz. 17.45

Mamy 2 nowe przypadki zarażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Pierwszy to młody mężczyzna z powiatu białostockiego, który wrócił z USA. Jego stan jest dobry. Drugi przypadek również dotyczy mężczyzny, tym razem w sile wieku, pochodzącego z powiatu łomżyńskiego. Obaj panowie przebywają obecnie na kwarantannie domowej, a wobec ich najbliższego otoczenia prowadzone są czynności epidemiologiczne.

Obecnie mamy 9 przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 74 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informuje, że w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

25 marca, godz. 18.45

Według najnowszych danych PUW w województwie podlaskim mamy 9 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, 17 osób hospitalizowanych w związku z jego podejrzenie, a 2932 osoby zostały objęte kwarantanną. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 457 osób.

25 marca, godz. 21.30

Już 10 potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym regionie. 10 osoba to kobieta z powiatu łomżyńskiego w sile wieku. Obecnie przebywa na kwarantannie domowej.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 24 marca 2020

24 marca, godz. 7.19

Dzień dobry. Mamy wtorek. W województwie podlaskim jest 7 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - to 3 osoby z powiatu łomżyńskiego i 4 z białostockiego. Dziś około godz. 11 kolejny raport PUW. O tej porze również kolejna codzienna konferencja władz Białegostoku.

24 marca, godz. 8.02

W poniedziałek, o godz. 23.03, decyzją starosty kolneńskiego Tadeusz Klama zamknięto Oddział Wewnętrzny w Kolnie. W stosunku do jednego z pacjentów istnieje podejrzenia zarażenia koronawirusem.

24 marca, godz. 8.31

W naszym regionie wciąż dochodzi do łamania kwarantanny przez mieszkańców. Przypominamy, że od piątku grozi za to kara do 30 tys. zł.

Mężczyzna złamał kwarantannę, bo musiał zapalić. Drugi wyjechał z kraju

24 marca, godz. 8.39

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce:

 • 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i śląskiego,
 • 3 osoby z woj. lubuskiego,
 • 2 osoby z woj. opolskiego,
 • Po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 766, w tym 8 przypadków śmiertelnych.

24 marca, godz. 10.37

Niestety, w Polsce mamy kolejną ofiarę śmiertelną koronawirusa. To mężczyzna ze szpitala w Puławach. Miał 68 lat i cierpiał również na choroby współistniejące.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 8 nowych przypadków zakażenia dotyczących 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Łączna liczba zarażonych to obecnie 774 i 9 przypadków śmiertelnych.

24 marca, godz. 11.00

Zapraszamy na codzienną konferencję online władz Białegostoku.

24 marca, godz. 11.45

Najnowszy raport wojewody: 7 potwierdzonych przypadków zachorowań, 14 osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem koronawirusa oraz blisko 2,5 tysiąca objętych kwarantanną.

24 marca, godz. 12.15

WAŻNE! Od środy, 25 marca, obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu? Do takich informacji dotarli dziennikarze "Super Expressu": Koronawirus: Od środy rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu?

24 marca, godz. 12.45

Rozpoczęła się konferencja w Kancelarii Premiera:

24 marca, godz. 13.00

Rozpoczęła się konferencja premiera:

24 marca, godz. 13.18

Informacja o obostrzeniu przepisów i zakazie wychodzenia z domu potwierdziła się: Koronawirus: PILNE! Od wtorku rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu!

24 marca, godz. 14.00

Dzisiejszy zakaz wprowadzono m.in. przez tego typu zachowania: Mężczyzna na kwarantannie do policjantów: "Za 5 minut alkohol i pizza, bo będę zarażał!"

24 marca, godz. 15.00

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one:

 1. 10 osób z woj. małopolskiego,
 2. 8 osób z woj. dolnośląskiego,
 3. 6 osób z woj. lubelskiego
 4. 1 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 799/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

24 marca, godz. 16.00

Straż miejska patroluje miasto. Funkcjonariusze w ciągu jednej doby zrealizowali 66 zgłoszeń. Pięć razy udzielili także pomocy osobom bezdomnym.

24 marca, godz. 17.00

Wydział Chemii Uniwersytetu w Białymstoku przekazał Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku środki ochrony osobistej oraz wyposażenie laboratoryjne.

Szczegóły tutaj: Alkohol, maseczki, rękawiczki. To prezenty dla sanepidu od chemików z UwB

24 marca, godz. 17.41

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem:

 • 18 osób z woj. łódzkiego,
 • 8 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 5 osób z woj. śląskiego,
 • 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i małopolskiego,
 • 3 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego
 • 1 osoba z woj. wielkopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 844/9 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

24 marca, godz. 18.30

Najnowszy raport już na stronie Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

24 marca, godz. 20.00

Od poniedziałku do walki z koronawirusem w Podlaskiem dołączyła m.in. Grupa Ratownicza Nadzieja:

24 marca, godz. 21

Uniwersytecki Szpital Kliniczny apeluje o wszelką pomoc materialną w walce z epidemią.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 23 marca 2020

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

23 marca, godz. 21.30

Mamy aż 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 28 osób z woj. mazowieckiego,
 • 5 osób z woj. wielkopolskiego,
 • 4 osób z woj. dolnośląskiego, pomorskiego, lubelskiego,
 • 3 osób z woj. śląskiego, warmińsko-mazurskiego,
 • 2 osób z woj. zachodniopomorskiego, małopolskiego,
 • Po 1 osobie z woj. podlaskiego i kujawsko-pomorskiego.

Łączna liczba zakażonych wynosi obecnie 749 osób.

23 marca, godz. 21.15

Mamy 7 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. To starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, który został hospitalizowany. Wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych.

23 marca, godz. 19.00

Nieco statystyki ogólnopolskiej:

23 marca, godz. 18.29

Wciąż znacząco wzrasta liczba osób objętych kwarantanną. To już 1740 mieszkańców naszego województwa. W dalszym ciągu mamy w nim 6 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, a 14 osób przebywa w szpitalu w związku z podejrzeniem choroby. 493 Podlasian objęto nadzorem epidemiologicznym.

17.30

Klub Jagiellonia Białystok przekazał stacji pogotowia ratunkowego przy ulicy Poleskiej w Białymstoku rękawiczki jednorazowego użytku, płyny do dezynfekcji rąk, płyny do dezynfekcji powierzchni płaskich, chusteczki, ręczniki papierowe, a także ozonator: Jagiellonia Białystok pomaga w walce z koronawirusem [WIDEO]

23 marca, godz. 16.33

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Przypadki dotyczą:

 • 2 osób z woj.dolnośląskiego,
 • 2 osób z woj. łódzkiego i woj. zachodniopomorskiego
 • Po 1 osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

23 marca, godz. 16.00

W związku z trudną sytuacją finansową wynikającą z rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podjął decyzję o odroczeniu terminu płatności czynszu za najem lokali użytkowych i dzierżawy nieruchomości.  

Prezydent Białegostoku wydał zarządzenie, w którym odracza płatności czynszu. Ta decyzja obowiązuje od 19 marca 2020 r. Jest ona konsekwencją wprowadzenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. W związku z tym najemcy lokali użytkowych oraz dzierżawcy nieruchomości, będących w zasobach Miasta i przeznaczonych na prowadzenie działalności gospodarczej, mają odroczony termin płatności za marzec 2020 r. do 21 kwietnia 2020 r.

O godz. 18 kolejny raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

23 marca, godz. 13.22

W jednym z białostockich akademików pojawiła się kamera termowizyjna. Ma pomóc w czasie epidemii. Jak? Szczegóły w artykule: Kamera termowizyjna w jednym z białostockich akademików

23 marca, godz. 12.37

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 16 osób z woj.dolnośląskiego,
 • 5 osób z woj. lubuskiego,
 • 5 osób z woj. opolskiego,
 • 4 osób z woj. małopolskiego,
 • 3 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z łódzkiego.

Ministerstwo Zdrowia z przykrością poinformowało również, że zmarła 8. osoba zakażona koronawirusem. To 83-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach.  
 
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 684, w tym 8 przypadków śmiertelnych.

23 marca, godz. 11.04

Zgodnie z najnowszym raportem PUW nie zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim. Szczegółowe dane poniżej:

23 marca, godz. 11.00

Trwa konferencja urzędu miejskiego w Centrum Aktywności Społecznej:

23 marca, godz. 10.00

List prezydenta Białegostoku do mieszkańców. Tadeusz Truskolaski prosi mieszkańców o bycie odpowiedzialnym w stanie epidemii.

23 marca, godz. 9.02

Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, które dotyczą: 

 • 8 osób z woj.śląskiego,
 • 3 osób z woj. małopolskiego,
 • 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego
 • Po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649, w tym 7 przypadków śmiertelnych.

23 marca, godz. 8.51

Osoby, które chorują na koronawirusa, ich rodziny, a także objęci kwarantanną i ci, którzy w jakikolwiek sposób pomagają wymienionym, mogą uzyskać odpust zupełny: Chorujesz na koronawirusa? Pracujesz w służbie zdrowia? Dostaniesz odpust zupełny

23 marca, godz. 7.30

Dzień dobry. Kolejny dzień kwarantanny przed nami. Przypominamy o konferencji władz Białegostoku o godz. 11. W województwie podlaskim mamy obecnie 6 potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa. Dotyczą osób w powiecie białostockim i łomżyńskim.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 22 marca 2020

22 marca, godz. 9.45

Zmarła 6. osoba zarażona koronawirusem. To 37-letnia kobieta z Poznania, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim, ze współistniejącymi chorobami. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że czeka na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci. Jednocześnie opublikowało dane o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To:

 • 5 osób z woj. śląskiego,
 • po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego
 • po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Łączna liczba zakażonych w Polsce to 547 osób, w tym 6 przypadków śmiertelnych.

22 marca, godz. 11.30

Liczba chorych na koronawirusa w województwie podlaskim się nie zwiększyła. Oto najnowsze dane Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego:

22 marca, godz. 12.14

W związku z tym, że wielu spacerowiczów przenosi się z miast na łono natury, Lasy Państwowe wystosowały specjalny apel. W niektórych regionach Polski obowiązuje już nawet zakaz wejścia do lasów, ponieważ tłumnie gromadzą się tam mieszkańcy, stwarzając zagrożenie sobie i innym.

22 marca, godz. 12.30

Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia. Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do 6.

22 marca, godz. 12.45

Niestety, mamy siódmą śmiertelną ofiarę koronawirusa. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Zmarł w szpitalu w Radomiu. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem.

MZ poinformowało jednocześnie o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem:

 • 5 osób z woj. lubelskiego,
 • 4 osób z woj. małopolskiego,
 • 3 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 2 osób z woj. podkarpackiego,
 • po 1 osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 563, w tym 7 przypadków śmiertelnych.

22 marca, godz. 21.00

Mamy 6 potwierdzony przypadek koronawirusa w województwie podlaskim. To kobieta w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej. 

22 marca, 21.19

Zgodnie z komunikatem UM w Białymstoku, w związku z tym, że w Polsce został ogłoszony stan epidemii, zamknięcie wszystkich jednostek oświatowych Miasta Białegostoku zostaje przedłużone i potrwa do 10 kwietnia 2020 r. Oprócz przedszkoli, szkół i placówek zamknięte pozostają:

 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku,
 • Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Białymstoku,
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Białymstoku,
 • Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Białymstoku,
 • Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci i Młodzieży z Zaburzeniami Emocjonalnymi w Białymstoku,
 • Zespół Szkół nr 15 przy Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 21 marca 2020

21 marca, godz. 12.00

Podsumowujemy połowę dzisiejszej doby. W województwie podlaskim brak nowych przypadków zakażenia. W Polsce liczba zakażonych wzrosła o 14 osób:

 • 4 osoby z woj. wielkopolskiego,
 • 3 osoby z woj. śląskiego,
 • 3 z woj. warmińsko-mazurskiego
 • po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Łączna liczba zakażonych to 439 osób. 5 zmarło.

21 marca, godz. 13.23

Mamy 2 kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. To mężczyźni w średnim wieku.
Pierwszy pochodzi z powiatu łomżyńskiego. Przebywał w kwarantannie domowej. Drugi mężczyzna to mieszkaniec powiatu białostockiego. Został hospitalizowany.
Jak poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki, trwają obecnie czynności epidemiologiczne dotyczące osób najbliższego kontaktu chorych.

Więcej: Koronawirus w Podlaskiem: 2 nowe przypadki zarażenia! Już 5 osób z koronawirusem

21 marca, godz. 14.21

Mamy 13 nowych potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 2 z woj. podlaskiego,
 • po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

21 marca, godz. 15.27

Według aktualnych danych PUW, w województwie podlaskim mamy 5 potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem, 11 osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zarażenia, 860 objętych kwarantanną, a 520 nadzorem epidemiologicznym. Do badań pobrano 450 próbek.

21 marca, godz. 17.58

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 19 osób z woj. łódzkiego,
 • 7 osób z woj. śląskiego,
 • 5 z woj. podkarpackiego,
 • 5 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 3 osoby z woj. pomorskiego
 • 1 osoby z woj. małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 492 osoby, w tym 5 przypadków śmiertelnych.

21 marca, godz. 19.00

Najnowszy raport PUW dotyczący koronawirusa w województwie podlaskim:

 • 5 osób zarażonych,
 • 7 osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem,
 • 860 osób objętych kwarantanną,
 • 520 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 20 marca 2020

20 marca, godz. 8.00

Dzień dobry. Przypominamy, że dziś o godz. 11 kolejna konferencja online władz Białegostoku. Podczas wczorajszej była mowa m.in. o tym, że nie będzie kar dla osób, które w terminie nie przerejestrują pojazdu.

20 marca, godz. 9.52

Wiesz, że nie musisz wychodzić z domu, żeby zobaczyć, co dzieje się w mieście? Pomogą Ci w tym miejskie kamery: Poczuj się jak Wielki Brat! Spacer po Białymstoku bez wychodzenia z domu [WIDEO]

20 marca, godz. 8.47

Mamy 12 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Dotyczą one:

 • 5 osób z woj. małopolskiego,
 • 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

Łączna liczba zakażonych w Polsce to obecnie 367 osób (w tym 5 przypadków śmiertelnych).

20 marca, godz. 10.29

Dobra informacja dla czytelników - Książnica Podlaska uruchomiła usługę IBUK Libra: Książki wypożyczysz bez wychodzenia z domu. Książnica uruchomiła IBUK Librę

20 marca, godz. 9.49

20 marca, godz. 11.00

Trwa konferencja na żywo w Centrum Aktywności Społecznej:

20 marca, godz. 11.32

Szósta ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce. Tym razem to 27-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie). Jednocześnie MZ poinformowało o 11 nowych przypadkach zarażenia, które dotyczą:

 • 3 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z dolnośląskiego,
 • 2 osoby z woj. wielkopolskiego,
 • po 1 osobie z woj. podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego.

20 marca, godz. 11.36

Tak wygląda najnowszy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Liczby z dnia na dzień znacząco rosną.

20 marca, godz. 12.12

26 marca podane zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klas pierwszych szkół podstawowych. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne listy będzie można sprawdzić elektronicznie. To ważna informacja dla rodziców kandydatów spoza obwodu szkoły podstawowej. Dzieci z obwodu przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

20 marca, godz. 12.29

Dowiedzieliśmy się, że drugi przypadek zarażenia koronawirusem dotyczy dziecka "pacjenta 0": Koronawirus na Podlasiu: Drugi przypadek zarażenia. To dziecko "pacjenta 0"

20 marca, godz. 13.38

Na granicy, obok codziennych zadań, funkcjonariusze podlaskiej KAS wspierają pozostałe służby, w tym na przejściach w Budzisku i Ogrodnikach gdzie czasowo wprowadzono kontrole podróżnych wjeżdżających do kraju.

Koronawirus na Podlasiu: Celnicy skontrolowali blisko 10 tys. kierowców [ZDJĘCIA]

20 marca, godz. 15.30

Województwo podlaskie rozpoczęło akcję promującą lokalne produkty i wspierającą lokalnych przedsiębiorców w czasach stanu zagrożenia epidemicznego: Podlaskie kupuje lokalnie

20 marca, godz. 16.47

Mamy już 3 potwierdzony przypadek koronawirusa w województwie podlaskim. Jak podał Podlaski Urząd Wojewódzki, to kobieta w sile wieku, która przyjechała z Anglii. Mieszka w okolicach Białegostoku. Do tej pory przebywała na kwarantannie domowej: Koronawirus w Podlaskiem: Mamy trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa!

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, liczba osób zarażonych koronawirusem w Polsce wzrosła o 33 nowe przypadki. Dotyczą one:

 • 25 osób z woj. mazowieckiego,
 • 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 2 osób z woj. dolnośląskiego,
 • po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

20 marca, godz. 19.12

Oficjalny komunikat MEN: Szkoły w całej Polsce zamknięte do Wielkanocy.

20 marca, godz. 19.18

W Polsce obowiązuje od teraz stan epidemii. Co to oznacza, przeczytasz tutaj: Koronawirus: w Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii. Co to oznacza?

20 marca, godz. 19.32

Dziś wicewojewoda podlaski Tomasz Madras rozmawiał z samorządowcami oraz przedstawicielami instytucji z Łomży. Przekazał informację, że nie ma w tej chwili żadnych podstaw do obaw o przyjmowanie pacjentów z Łomży w szpitalu w Ostrołęce. Urząd Wojewódzki zadeklarował także dalszą pomoc w wyposażeniu łomżyńskiego szpitala, który został przekształcony na jednoimienny oraz finansowanie przewidziane na podstawie decyzji Ministra Zdrowia. Zgodnie z wnioskiem samorządów, zostanie także uruchomione dodatkowe miejsce kwarantanny w powiecie łomżyńskim.

20 marca, godz. 20.45

Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusa potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych:

 • 9 osób z woj. łódzkiego,
 • 3 osób z woj. śląskiego,
 • po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 19 marca 2020

19 marca, godz. 7.00

Dzień dobry. Rozpoczynamy naszą kolejną relację na żywo. Przypominamy, że dziś o godz. 11 odbędzie się kolejna konferencja władz miasta dotycząca aktualnej sytuacji epidemiologicznej w Białymstoku i województwie podlaskim. Przypominamy, że w naszym regionie są obecnie 2 osoby zarażone koronawirusem, 7 hospitalizowanych, 274 objęte zostały kwarantanną, a 453 nadzorem epidemiologicznym. O godz. 11 garść kolejnych statystyk. Tak natomiast wyglądają dane ogólnopolskie:

19 marca, godz. 8.00

Jak wyglądała droga podlaskiego "pacjenta 0" do szpitala? Nasz reporter dotarł do Krzysztofa Drabikowskiego i jego szokującego wyznania. Posłuchajcie: Wstrząsające wyznanie "pacjenta 0": Bałem się, że zarażę innych. Siedziałem na schodach

19 marca, godz. 8.42

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni czy policjanci oraz inne osoby, które na co dzień poświęcają się walce z epidemią koronawirusa, otrzymają w Białymstoku bezpłatne wsparcie psychologiczne. Pełną listę psychologów i grafik wizyt znajdziecie tutaj: Psychologowie udzielają bezpłatnego wsparcia tym, którzy walczą z epidemią

19 marca, godz. 8.44

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 6 osób z woj. śląskiego,
 • 6 osób z woj. łódzkiego,
 • 3 osób z woj. lubelskiego,
 • Po 1 osobie z woj. opolskiego, wielkopolskiego oraz świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: to 305 osób, w tym 5 przypadków śmiertelnych.

19 marca, godz. 9.51

Informacja od PUW:

19 marca, godz. 11.00

Konferencja online władz Białegostoku:

19 marca, godz. 11.46

Nie 2, a 1 potwierdzony przypadek koronawirusa jest w województwie podlaskim. Ponowne pobranie próbki od kobiety, u której wczoraj stwierdzono koronawirusa, dało wynik negatywny!

Koronawirus: Liczba chorych w podlaskim spadła z 2 do 1. 28-latka nie ma koronawirusa

19 marca, godz. 12.17

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one:

 • 13 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 2 osób z woj. podkarpackiego
 • Po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.

Liczba osób zakażonych koronawirusem to obecnie 325 osoby. 5 z nich zmarło.

19 marca, godz. 13.16

Najnowsze dane PUW: 

19 marca, godz. 14.14

Kolejne ważne informacje urzędu miasta. Na weekend zaplanowano kompleksową dezynfekcję budynków pojazdów komunikacji miejskiej: Białystok w czasie epidemii. Będzie kompleksowa dezynfekcja budynków i autobusów

19 marca, godz. 15.43

Kim właściwie jest osoba objęta nadzorem epidemiologicznym? Parę przydatnych informacji poniżej.

19 marca, godz. 17.15

W województwie podlaskim dwa szpitale będą opiekować się osobami u których zdiagnozowano koronawirusa. Otrzymają wsparcie od zarządu województwa: 22 miliony złotych trafią do podlaskich szpitali

19 marca, godz. 18.30

Najnowszy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przypadków zakażenia koronawirusem w podlaskim nie przybyło - wciąż występuje u 1 osoby:

19 marca, godz. 19.22

Mamy 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dotyczą one:

 • 16 osób z woj. mazowieckiego,
 • 6 osób z woj. śląskiego,
 • 5 osób z woj. lubuskiego,
 • Po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. 

Z uwagi na powtórzone badania w Białymstoku i Wałbrzychu, które okazały się ujemne, jedna osoba z Białegostoku i jedna z Wałbrzycha zostają wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

19 marca, godz. 20.00

W związku z przekształceniem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny, dyrekcja placówki podjęła szereg działań w celu zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów, personelu szpitala i mieszkańców. Szkolenia kadry, zmiana organizacji świadczeń - to tylko niektóre z nich.

Więcej szczegółów tutaj: Organizacja świadczeń w Szpitalu w Łomży

19 marca, godz. 21.00

Niestety, niektórzy mieszkańcy wciąż za nic mają zalecenia specjalistów, narażając bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale i innych. I do nas, i do urzędu miejskiego docierają sygnały, że w niektórych galeriach i sklepach – na przykład z materiałami budowlanymi – jest duży ruch. - Przychodzą całe rodziny z dziećmi, spacerują po sklepach - informuje Wschodzący Białystok. - Miasto ponownie apeluje – nie należy tego robić, nie należy traktować tego czasu jak okazji do remontów mieszkań. Nie narażajmy siebie i innych, nie wychodźmy z domu bez ważnej potrzeby.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 18 marca 2020

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

18 marca, godz. 20.31

- W związku z pytaniami białostoczan o udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego informujemy, że od 16 marca odbywa się to wyłącznie telefonicznie, lub z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość - poinformował białostocki magistrat.

Szczegóły: http://bit.ly/2IWCq4a.

18 marca, godz. 19.04

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem:

 • 28 osób z woj. mazowieckiego,
 • 4 osób z woj. śląskiego,
 • 2 osób z woj. dolnośląskiego oraz
 • po 1 osobie z woj. pomorskiego i woj. opolskiego.

18 marca, godz. 19.02

Rodzina "pacjenta zero" z województwa podlaskiego do tej pory nie została przebadana pod kątem zakażenia. Krzysztof Drabikowski, który obecnie przebywa w szpitalu, za pośrednictwem mediów społecznościowych sprostował kilka informacji i udzielił innym rad, w jaki sposób powinni chronić się przed zakażeniem:

18 marca, godz. 18.15

Najnowszy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 • 2 osoby zakażone.
 • 7 osób hospitalizowanych.
 • 274 osoby objęte kwarantanną.
 • 453 osoby objętych nadzorem epidemiologicznym.

18 marca, godz. 17.30

Prezydenci 12 największych polskich miast apelują do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i Rządu o podjęcie jak najszybszych i jak najlepszych działań, które pozwolą zapobiec kryzysowi gospodarczemu i finansowemu, jaki grozi jednostkom samorządu terytorialnego w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego koronawirusem.

Apel przeczytasz tutaj.

18 marca, godz. 16.30

W związku z wyjątkową sytuacją Miasto odstępuje od karania osób, które nie dotrzymają terminów dotyczących rejestracji pojazdów. Oznacza to, że mieszkańcy, którzy nie zarejestrują w 30-dniowym terminie pojazdu sprowadzonego z kraju UE lub nie zgłoszą nabycia lub zbycia zarejestrowanego w kraju auta, nie będą karani.

18 marca, godz. 14.43

W sumie przybyło 5 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. To 2 osoby  woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego, małopolskiego i podlaskiego. Łączny bilans to 251 zakażonych i 5 ofiar śmiertelnych.

18 marca, godz. 14.31

Więcej informacji nt. 2 osoby zakażonej koronawirusem: PILNE! Drugi przypadek koronawirusa w Podlaskiem. Epidemia dotarła do Białegostoku

18 marca, godz. 14.13

UWAGA! Mamy 2 potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w naszym regionie:

18 marca, godz. 13.08

Nie wszyscy biorą sobie do serca zagrożenie. W Siemiatyczach nie brakuje przypadków łamania kwarantanny i nieprzestrzegania przepisów związanych z powrotem do kraju. Niektórzy mieszkańcy, pomimo że obowiązuje ich nakaz siedzenia w domu, wybierają się na wycieczki: Koronawirus na Podlasiu. Wycieczka do banku za 5 tys. zł. Mężczyzna złamał kwarantannę

18 marca, godz. 11.34

Najnowszy raport PUW:

 • 1 osoba zakażona koronawirusem
 • 5 osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia choroby
 • 274 osób objętych kwarantanną
 • 453 osób objętych nadzorem epidemiologicznym
 • 210 pobranych próbek

18 marca, godz. 11.02

Trwa codzienna konferencja władz Białegostoku:

18 marca, godz. 8.37

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Dotyczą:

 • 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 2 z woj. śląskiego
 • po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Łączna liczba zakażonych w Polsce wynosi obecnie 246 osób.

18 marca, godz. 8.11

Kim jest i gdzie leży "pacjent 0" z województwa podlaskiego? Sprawdziliśmy: Koronawirus już na Podlasiu. Wiemy, kim jest "pacjent 0". Jak i gdzie się zaraził?

18 marca, godz. 7.02

Dla tych, którzy przegapili, przypominamy, że koronawirus dotarł już do województwa podlaskiego: Koronawirus na Podlasiu: Już JEST! Pierwszy potwierdzony przypadek COVID-19 w Podlaskiem

18 marca, godz. 7.02

Dzień dobry! Dziś, w środę o godz. 11 kolejna konferencja prasowa live przedstawicieli Urzędu Miejskiego #Białystok. Gościem będzie prof. dr hab. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Każdy będzie miał możliwość zadawania pytań na żywo i uzyskania na nie odpowiedzi.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 17 marca 2020

17 marca, godz. 7.00

W województwie podlaskim wciąż brak potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Przypominamy, że wczoraj w wyniku zarażenia zmarła 4 osoba - 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

17 marca, godz. 7.44

W Białymstoku już wykonują testy na obecność koronawirusa. Nasz reporter sprawdził, jak to wygląda: W Białymstoku wykonują już testy na obecność koronawirusa. Zbadano pierwsze próbki

17 marca, godz. 8.51

Czy obecnie można wysyłać i odbierać przesyłki pocztowe? Tak. Poczta Polska poinformowała, jak powinniśmy to robić: Bez rękawiczek i maseczki nie nadasz i nie odbierzesz listu? Komunikat Poczty Polskiej

17 marca, godz. 8.54

W Polsce jest już 5 ofiara śmiertelna koronawirusa. To 57-letni mężczyzna z Wałbrzycha, który miał choroby współistniejące. Ministerstwo Zdrowia poinformowało jednocześnie, że potwierdzono 28 nowych przypadków zachorowania na COVID-19. Potwierdzone przypadki dotyczą:

 • 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
 • 6 osób z woj. pomorskiego,
 • 3 osób z woj. mazowieckiego,
 • 3 osób z woj. lubelskiego,
 • 3 osób z woj. śląskiego,
 • 2 osób z woj. małopolskiego,
 • 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
 • 1 osoby z woj. opolskiego,
 • 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Pacjenci są w stanie stabilnym. W Podlaskiem wciąż nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

17 marca, godz. 9.53

Czy w Białymstoku i podlaskim bezpiecznie jest zamawiać jedzenie do domu? W obecnej sytuacji lokale gastronomiczne mogą serwować potrawy wyłącznie na wynos. We współpracy z urzędem miejskim powstała lista aż 100 restauracji, pubów, kawiarni i innych placówek gastronomicznych, z których możecie bezpiecznie zamówić posiłek do domu: zamówić jedzenie na wynos w Białymstoku - online i na telefon? Lista 100 lokali

17 marca, godz. 10.26

W sprawach związanych z obsługą deklaracji na odbiór odpadów, w związku z sytuacją epidemiologiczną, mieszkańcy powinni kontaktować się z urzędem wyłącznie telefonicznie lub poprzez internet. Deklaracje można wysłać również pocztą tradycyjną.

Wiecej: Składanie deklaracji na odbiór odpadów

17 marca, godz. 11.01

Trwa kolejna konferencja władz Białegostoku: 

17 marca, godz. 11.18

Podlasku Urząd Wojewódzki podał najnowszy raport dot. koronawirusa w naszym regionie:

 • 4 osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zachorowania
 • 129 osób objęto kwarantanną
 • 422 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

Do badań pobrano 183 próbki.

17 marca, godz. 11.37

Miasto zamknęło place zabaw i boiska na terenie Białegostoku: Mieszkańcy nie przestrzegają kwarantanny. Miasto zamknęło boiska i place zabaw

17 marca, godz. 12.31

Kolejny komunikat władz Białegostoku: 

W związku z realizacją projektu popularnie zwanego „Bony na szkolenia” informujemy, że praca w punkcie obsługi tego projektu przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku została ograniczona do godz. 8.00-16.00.

Szczegóły: Bony na szkolenia – ważne informacje

17 marca, godz. 12.33

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia: 

17 marca, godz. 13.47

16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z woj. łódzkiego, 2 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Łączna liczba zakażonych to 221. 5 z nich zmarło. Podlaskie pozostaje jedynym województwem, gdzie nie stwierdzono COVID-19.

17 marca, godz. 14.18

MZ opublikowało erratę do wcześniejszych wyników:

UOKiK przyjrzy się rosnącym cenom żywności w sklepach i "cudownym" produktom na koronawirusa: Wyższe ceny w sklepach i internecie? UOKiK bierze się za sprzedawców i oszustów

17 marca, godz. 15.11

Nie doczekamy się EURO 2020. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przesunięte na następny rok. 

17 marca, godz. 16.53

Akcja #ZostańWDomu wciąż trwa. Warto znać te zasady:

17 marca, godz. 17.27

Wojewoda podjął decyzję o tym, że szpital MSWiA w Białymstoku będzie jednoimiennym szpitalem zakaźnym. To druga tego typu placówka w regionie po Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

17 marca, godz. 19.00

Najnowszy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego:

 • 4 osoby hospitalizowane w związku z podejrzeniem koronawirusa,
 • 171 osób objętych kwarantanną,
 • 422 osoby pod nadzorem epidemiologicznym.

- Do tej pory w naszym województwie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem - czytamy w komunikacie PUW. - Wszystkie przeprowadzone testy dały wynik ujemny. Jeśli sytuacja się zmieni, na pewno o tym poinformujemy. Liczba pobranych próbek oznacza liczbę wykonanych testów od początku diagnostyki. Będziemy ją podawać codziennie w PORANNYCH raportach, aby mieli Państwo jak najbardziej wiarygodny obraz sytuacji.

17 marca, godz. 19.34

Dzienny raport MZ:

17 marca, godz. 21.06

W związku z zagrożeniem epidemicznym instytucje publiczne zmieniają organizację swojej pracy i dostosowują sposoby obsługi mieszkańców do zasad bezpieczeństwa. Również Miasto Białystok podejmuje kolejne decyzje mające na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Więcej: Zagrożenie koronawirusem

17 marca, godz. 22.00

Uwaga! Mamy pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa na Podlasiu! Pilne! Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podlaskim!

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 16 marca 2020

16 marca, godz. 7.11

Trzeci dzień stanu epidemicznego. Podlaskie wciąż pozostaje jednym z nielicznych regionów w Polsce, gdzie nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa. Czekamy na najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ten drugi powinien udostępnić raport o godz. 11.

16 marca, godz. 8.22

Wiedzieliście, że w Białymstoku powstała Grupa Gastro Pomaga? Działają pod hashtagiem #gastropomaga i przygotowują jedzenie ZA DARMO. Komu? Szczegóły tutaj: Restauracje w Białymstoku gotują za darmo! Tak działa Grupa #GastroPomaga

16 marca, godz. 8.47

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport. Mamy 25 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Dotyczą:

 • 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych),
 • 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa),
 • 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań),
 • 2 osób z woj. opolskiego (Opole),
 • 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy).

16 marca, godz. 8.53

Dziś o godz. 11.00 w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 odbędzie się konferencja prasowa dotycząca aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. W konferencji wezmą udział zastępcy prezydenta Białegostoku: Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński, dyrektor Biura Zarządzania Kryzysowego Andrzej Sitko i komendant Straży Miejskiej Krzysztof Kolenda.

Stream online konferencji obejrzycie na naszej stronie.

16 marca, godz. 10.03

Tymczasem w Łomży mieszkańcy protestują przeciwko utworzeniu jednoimiennego szpitala zakaźnego. Żądają, by marszałek, wojewoda i minister zdrowia cofnęli decyzję. 

16 marca, godz. 10.42

Wschodzący Białystok rozpoczął już transmisję z dzisiejszej konferencji: 

16 marca, godz. 10.51

Więcej na temat protestu przed szpitalem w Łomży: "Oddajcie nam szpital". Protest w Łomży: NIE dla szpitala zakaźnego [ZDJĘCIA]

16 marca, godz. 11.00

Rozpoczęła się transmisja z konferencji w urzędzie miasta:

16 marca, godz. 11.04

Najnowszy raport PUW: 11 osób hospitalizowanych, 76 objętych kwarantanną i 426 pod nadzorem epidemiologicznych. Do badań pobrano 135 próbek.

16 marca, godz. 11.46

Zastanawiasz się, skąd wziąć maseczkę ochronną na twarz? Możesz ją zrobić samemu, w domu. Jak samemu zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

16 marca, godz. 12.03

PKS Nova do odwołania zamyka dworzec. Jak kupić bilety oraz jak będą kursowały autokary? Szczegóły tutaj: Dworzec PKS zamknięty do odwołania. Czy autokary kursują normalnie? Jak kupić bilet?

16 marca, godz. 13.07

Podpowiadamy również, jak samemu, w domu zrobić żel antybakteryjny do rąk: Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk - samemu i w domu. Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

16 marca, godz. 13.33

16 marca, godz. 14.06

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski zapewnił, że do szpitali jednoimiennych w Polsce trafi już niedługo sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Jedną z takich placówek jest obecnie szpital w Łomzy.

16 marca, godz. 15.01

W jednym z marketów w białostockiej galerii handlowej zamontowano specjalne osłony przy kasach. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo: W galerii boją się koronawirusa? Zamontowali specjalne osłony przy kasach [ZDJĘCIA]

16 marca, godz. 18.12

Najnowszy raport PUW: w województwie podlaskim bez zmian. 11 osób hospitalizowanych, 76 objętych kwarantanną i 426 pod nadzorem epidemiologicznych. Do badań pobrano 135 próbek.

16 marca, godz. 19.11

Zgodnie z ostatnim raportem Ministerstwa Zdrowia, mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one:

 • 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa),
 • 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków)
 • 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie).

16 marca, godz. 20.13

- Surowców do wytwarzania pieczywa czy wędlin nie brakuje. Apelujemy o spokój - mówią przedstawiciele sieci handlowych, odnosząc się do sytuacji na rynku związanej z koronawirusem.

Więcej przeczytasz tutaj: "Towarów nie zabraknie" informują przedstawiciele sieci handlowych w Białymstoku

16 marca, godz. 21.12

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Tym razem jest ich 21. Dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła 4 osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. Łączny bilans wynosi obecnie 167 osób chorych oraz 4 zmarłe w wyniku zarażenia.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 16 marca 2020

16 marca, godz. 7.11

Trzeci dzień stanu epidemicznego. Podlaskie wciąż pozostaje jednym z nielicznych regionów w Polsce, gdzie nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa. Czekamy na najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia oraz Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Ten drugi powinien udostępnić raport o godz. 11.

16 marca, godz. 8.22

Wiedzieliście, że w Białymstoku powstała Grupa Gastro Pomaga? Działają pod hashtagiem #gastropomaga i przygotowują jedzenie ZA DARMO. Komu? Szczegóły tutaj: Restauracje w Białymstoku gotują za darmo! Tak działa Grupa #GastroPomaga

16 marca, godz. 8.47

Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny raport. Mamy 25 nowych przypadków zarażenia koronawirusem. Dotyczą:

 • 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych),
 • 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa),
 • 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań),
 • 2 osób z woj. opolskiego (Opole),
 • 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy).

16 marca, godz. 8.53

Dziś o godz. 11.00 w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 odbędzie się konferencja prasowa dotycząca aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. W konferencji wezmą udział zastępcy prezydenta Białegostoku: Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński, dyrektor Biura Zarządzania Kryzysowego Andrzej Sitko i komendant Straży Miejskiej Krzysztof Kolenda.

Stream online konferencji obejrzycie na naszej stronie.

16 marca, godz. 10.03

Tymczasem w Łomży mieszkańcy protestują przeciwko utworzeniu jednoimiennego szpitala zakaźnego. Żądają, by marszałek, wojewoda i minister zdrowia cofnęli decyzję. 

16 marca, godz. 10.42

Wschodzący Białystok rozpoczął już transmisję z dzisiejszej konferencji: 

16 marca, godz. 10.51

Więcej na temat protestu przed szpitalem w Łomży: "Oddajcie nam szpital". Protest w Łomży: NIE dla szpitala zakaźnego [ZDJĘCIA]

16 marca, godz. 11.00

Rozpoczęła się transmisja z konferencji w urzędzie miasta:

16 marca, godz. 11.04

Najnowszy raport PUW: 11 osób hospitalizowanych, 76 objętych kwarantanną i 426 pod nadzorem epidemiologicznych. Do badań pobrano 135 próbek.

16 marca, godz. 11.46

Zastanawiasz się, skąd wziąć maseczkę ochronną na twarz? Możesz ją zrobić samemu, w domu. Jak samemu zrobić maseczkę ochronną na twarz? Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

16 marca, godz. 12.03

PKS Nova do odwołania zamyka dworzec. Jak kupić bilety oraz jak będą kursowały autokary? Szczegóły tutaj: Dworzec PKS zamknięty do odwołania. Czy autokary kursują normalnie? Jak kupić bilet?

16 marca, godz. 13.07

Podpowiadamy również, jak samemu, w domu zrobić żel antybakteryjny do rąk: Jak zrobić żel antybakteryjny do rąk - samemu i w domu. Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

16 marca, godz. 13.33

16 marca, godz. 14.06

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski zapewnił, że do szpitali jednoimiennych w Polsce trafi już niedługo sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Jedną z takich placówek jest obecnie szpital w Łomzy.

16 marca, godz. 15.01

W jednym z marketów w białostockiej galerii handlowej zamontowano specjalne osłony przy kasach. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo: W galerii boją się koronawirusa? Zamontowali specjalne osłony przy kasach [ZDJĘCIA]

16 marca, godz. 18.12

Najnowszy raport PUW: w województwie podlaskim bez zmian. 11 osób hospitalizowanych, 76 objętych kwarantanną i 426 pod nadzorem epidemiologicznych. Do badań pobrano 135 próbek.

16 marca, godz. 19.11

Zgodnie z ostatnim raportem Ministerstwa Zdrowia, mamy 6 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one:

 • 3 osób z woj. mazowieckiego (Radom, Warszawa),
 • 1 osoby z woj. małopolskiego (Kraków)
 • 2 osób z woj. śląskiego (Zawiercie).

16 marca, godz. 20.13

- Surowców do wytwarzania pieczywa czy wędlin nie brakuje. Apelujemy o spokój - mówią przedstawiciele sieci handlowych, odnosząc się do sytuacji na rynku związanej z koronawirusem.

Więcej przeczytasz tutaj: "Towarów nie zabraknie" informują przedstawiciele sieci handlowych w Białymstoku

16 marca, godz. 21.12

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Tym razem jest ich 21. Dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła 4 osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące. Łączny bilans wynosi obecnie 167 osób chorych oraz 4 zmarłe w wyniku zarażenia.

Koronawirus: Białystok i województwo podlaskie. Relacja na żywo: 14 marca 2020

14 marca, godz. 8.41

W Polsce mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła też 2 osoba zakażona. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące. Dzisiejsze wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 81/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).  W woj. podlaskim wciąż nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

W woj. podlaskim wciąż nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa.

14 marca, godz. 9.34

Przypominamy - jeśli nie musisz, w najbliższych dniach nie wychodź z domu i unikaj skupisk ludzi.

Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że w związku z zagrożeniem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się koronawirusa w okresie od 15 marca br. do 24 marca br. będzie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna na granicy wewnętrznej. Granicę Polski z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą również prowadzone w portach morskich i na lotniskach. Zarówno na granicy wewnętrznej, jak i na granicy zewnętrznej (przejścia graniczne z Białorusią, Rosją i Ukrainą) zostaną wprowadzone ograniczenia dla cudzoziemców na kierunku wjazdowym do Polski.

14 marca, godz. 10.51

Mamy 3 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wyniki dotyczą 2 osób z woj. pomorskiego (Gdańsk) i 1 z opolskiego (Opole).

14 marca, godz. 11.01

Rozpoczęła się transmisja online z konferencji zastępców prezydenta Białegostoku:

14 marca, godz. 12.03

Od poniedziałku, 16 marca Urząd Miejski w Białymstoku i jego jednostki będą nieczynne dla interesantów. Do odwołania. Wyjątki przewidziano jedynie w kwestii rejestracji urodzeń i zgonów, a także rejestracji pojazdów. Na drzwiach urzędów zawisną takie plakaty: 

Więcej informacji tutaj: Stan zagrożenia epidemicznego w Białymstoku. Urząd miejski zamknięty dla interesantów

14 marca, godz. 12.32

Aktualnie w związku z koronawirusem w województwie podlaskim 4 osoby są hospitalizowane, 18 objęto kwarantanną, a 390 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznych. Do badań pobrano 78 próbek krwi. 

14 marca, godz. 12.51

PSS Społem w Białymstoku wydało komunikat dla klientów. Będą sprzedawać jedzenie, ale wyłącznie z okienka: 

14 marca, godz. 13.34

Mamy 9 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. wielkopolskiego (Poznań), 1 z woj. lubelskiego (Lublin) i 5 z województwa łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 93/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

- Mamy 4414 wykonanych testów na obecność koronawirusa, co oznacza, że w ciągu ostatniej doby wykonanych zostało ponad 1,5 tys. testów - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

14 marca, godz. 14.34

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, MR - we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym - przygotowało zalecenia dla zakładów pracy: Zalecenia dla zakładów pracy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

14 marca, godz. 15.01

Szpital Wojewódzki w Łomży stał się jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Podlaskiem: Ewakuacja pacjentów. Szpital w Łomży staje się szpitalem do walki koronawirusem

14 marca, godz. 16.03

Liczba zakażonych w Polsce rośnie. W Podlaskiem wciąż nie mamy żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania na koronawirusa. Póki co 4 osoby są hospitalizowane, a 18 objętych kwarantanną domową, wynika z danych Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Kolejny raport PUW otrzymamy o godz. 18.

14 marca, godz. 17.21

- W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest obecnie 526 osób, 4413 objętych jest kwarantanną, a 20 tys. 340 nadzorem epidemiologicznym - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia.

14 marca, godz. 18.03

Według najnowszego raportu PUW z godz. 18, w związku z koronawirusem w województwie podlaskim 5 osób jest hospitalizowanych, 27 objęto kwarantanną, a 392 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznych. Do badań pobrano 104 próbki krwi.

14 marca, godz. 19.24

Zmarła trzecia osoba zarażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące.

Mamy 10 nowych przypadków zakażenia. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin).

Koronawirus w Polsce. Ile przypadków? Koronawirus - Białystok i województwo podlaskie NA ŻYWO 24H

Koronawirus z Chin jest już w Polsce. Pierwszy potwierdzony przypadek ogłoszono u 65-latka z Zielonej Góry, który wrócił do naszego kraju z Niemiec. W województwie podlaskim uruchomiono stan podwyższonej gotowości, a także zakazano odwiedzin w szpitalach. Zamknięte są placówki oświatowe, kulturalne, odwołane zostały imprezy o kulturalno-rozrywkowe. Wykryto już także pierwsze przypadki zachorowań na koronawirusa w Białymstoku i na Podlasiu.

Chcesz znać bieżącą sytuację związaną z koronawirusem w Białymstoku i województwie podlaskim? Wiedzieć, gdzie się zgłosić, jeśli zaobserwujesz u siebie niepokojące objawy? Poniżej znajdziesz najważniejsze artykuły z naszego regionu i Polski:

Posłuchaj także naszych PODCASTÓW i dowiedz, jak się chronić przed koronawirusem z Chin.

Koronawirus z Chin w Polsce. Gdzie się zgłaszać? Lista szpitali i placówek

W związku z koronawirusem - objawami, podejrzeniami czy w celach profilaktycznych - w województwie podlaskim można zgłaszać się do następujących placówek:

 • Augustów, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie, ul. Szpitalna 12
 • Bielsk Podlaski, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim, ul. Kleszczelowskiego 1
 • Hajnówka, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Hajnówce, ul. Doc. Adama Dowgirda 9
 • Grajewo, Szpital Ogólny im. dr Witolda Ginela, ul. Konstytucji 3 Maja 34
 • Suwałki, Szpital Wojewódzki im. dr Ludwika Rydygiera, ul. Szpitalna 60
 • Łomża, Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Al. Marsz. Józefa Piłsudskiego 11
 • Białystok, Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa, ul. Waszyngtona 17
 • Białystok, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Żurawia 14

Koronawirus z Chin w Polsce. Co musisz wiedzieć?

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?

Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?

Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową, np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE