Koniecbór. Potężny pożar gasiło 51 ratowników. W środku były zwierzęta [ZDJĘCIA]

2020-10-19 13:09

Strażacy z powiatu suwalskiego walczyli z dużym pożarem stodoły. Musieli działać szybko i zaangażować do pomocy właściciela, jego pracowników czy wójta, aby ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki.

Pożar składowiska odpadów w Sosnowcu

17 października o godzinie 12.50 dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Koniecbór w gminie Raczki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej okazało się, że ogniem objęte jest całkowicie poddasze budynku gospodarczego krytego blachą. W środku znajdowały się zwierzęta, ale właściciele zdążyli je wyprowadzić.

Kucyk wybrał się na wędrówkę po Suwalszczyźnie i zarobił mandat [ZDJĘCIA]

Koniecbór. Pożar stodoły gasiło 51 ratowników

Po wstępnym rozpoznaniu strażacy przystąpili do gaszenia budynku. Ponieważ ogień rozwijał się na sąsiednie budynki, m.in. dom mieszkalny, podali na płonącą stodołę osiem prądów wody. Kiedy opanowali już żywioł, przystąpili do rozbiórki spalonej konstrukcji oraz dogaszania pogorzeliska.

W akcję gaśniczą zaangażowano duże siły PSP i OSP oraz właściciela i jego pracowników. Strażakom pomagał także wójt Raczek. Dzięki temu do godzin wieczornych udało się ugasić częściowo uprzątnąć poddasze.

Działania ratownicze zakończyły się o godzinie 22.30. Wzięło w nich udział 17 pojazdów z Państwowej Straży Pożarnej Suwałkach oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu suwalskiego. Łącznie na miejscu pracowało 51 ratowników.

Mógłbyś zostać strażakiem? Przekonaj się! Rozwiąż test

Pytanie 1 z 16
Do gaszenia palących się metali (sód, potas, magnez) użyjesz: