Koniec 500 PLUS w dotychczasowej formie? Rząd planuje wielkie zmiany!

2020-08-03 8:30
500+ w formie Bonu
Autor: Unsplash / Sandy Millar

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że rząd rozważa wprowadzenie pewnych zmian. Nie wykluczone, że zmieni się forma w jakiej wypłacane będzie świadczenie. Więcej na Eska Białystok!

500 plus w formie bonu? Rząd rozważa nową formę

500 plus to projekt budzący mnóstwo kontrowersji. Jednym z najważniejszych zarzutów przeciwników tego świadczenia jest brak jakielkowiek kontroli nad tym, na co wykorzystywane są pieniądze, które docelowo mają wesprzeć polską rodzinę.

Okazuje się, że rząd rozważa przyznawanie 500 złotych miesięcznie w formie bonu, a nie pieniędzy, jak miało to miejsce do tej pory.

Powodem takiej zmiany może być niewątpliwy sukces Bonu Turystycznego przyznawanego w formie elektronicznej i który jest możliwy do wykorzystania tylko w określony sposób.  Rządowi podoba się, w jaki sposób działa bon wakacyjny:

Rząd jest zachwycony funkcjonowaniem bonu turystycznego i już rozważa możliwość wypłacania w ten sposób również innych świadczeń. Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca. 

- stwierdziła Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju, w programie "Money. To się liczy".

Bardzo możliwe, że rząd planuje modyfikację swojego sztandarowego programu socjalnego właśnie na wzór Bonu Turystycznego, który okazał się wielkim sukcesem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE