Pościg za złodziejem katalizatora. 28-latek rozbił się na drzewie [ZDJĘCIA]

2021-09-14 9:24
Kolno, Pisz: Pościg za złodziejem katalizatora. 28-latek rozbił się na drzewie [ZDJĘCIA]
Autor: KPP Kolno 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego z obowiązującym zakazem kierowania pojazdami najpierw ukradł katalizator z auta zaparkowanego na parkingu w Kolnie, a potem rozbił się na drzewie oplem, którym uciekał przed policją.

28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego z obowiązującym zakazem kierowania pojazdami najpierw ukradł katalizator z auta zaparkowanego na parkingu w Kolnie, a potem rozbił się na drzewie oplem, którym uciekał przed policją. To jednak nie wszystkie przewinienia, jakie miał na swoim koncie. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Historia miała swój początek pod koniec sierpnia. Nad ranem nieznany sprawca ukradł katalizator z samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów w Kolnie. Rozmawiając ze świadkami policjanci ustalili markę oraz numery rejestracyjne samochodu, którym odjechał sprawca. Wyznaczyli również kierunek jego ucieczki.

Czytaj także: Pilny alert RCB ws. stanu wyjątkowego. O co chodzi?

Kolno, Pisz: Pościg za złodziejem katalizatora

Opel pojechał w stronę Pisza. Mundurowi z podlaskiego przekazali informację kolegom z tamtejszej komendy. Ci niespełna pół godziny później zauważyli poszukiwanego opla na jednej z ulic w Piszu.

Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po kilkunastokilometrowym pościgu rozbił auto na drzewie. Okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 28-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas zatrzymania sprawcy policjanci znaleźli skradziony katalizator oraz narzędzia, którymi mężczyzna go wyciął. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że 28-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do listopada 2023 roku. Jechał autem bez ważnych badań technicznych. 

To jednak nie wszystkie przewinienia, jakie zatrzymany miał na swoim koncie.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policjanci z Kolna znaleźli w jego bieliźnie zawiniątko foliowe z zawartością suszu. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że to marihuana. Mundurowi ustalili także, że 28-latek był już karany za oszustwa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży w warunkach recydywy i posiadania środków odurzających. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pomimo obowiązującego zakazu.

Za wszystkie przestępstwa, jakich dopuścił się 28-latek, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy może ona zostać zwiększona o połowę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE