Kolno. Mężczyzna zaparkował bmw na ulicy. Chwilę później nie miał szyb [ZDJĘCIA]

2020-12-02 8:25

W miniony weekend nieznani sprawcy wybili cztery szyby w bmw zaparkowanym na jednej z kolneńskich ulic. Na początku tego tygodnia wandale wpadli w ręce policji.

Krakowska policja zatrzymała wandala niszczącego samochody

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Wówczas dyżurny kolneńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Sportowej w Kolnie doszło do uszkodzenia samochodu osobowego.

Policjanci w rozmowie z kierowcą pojazdu ustalili, że gdy ten zatrzymał samochód na ulicy z uwagi na awarię, nieznani sprawcy podbiegli do pojazdu, wybili w nim 4 szyby i uszkodzili karoserię. Pokrzywdzony wstępnie oszacował straty na około 6000 złotych. 

Policjanci, gromadząc materiał dowodowy, najpierw ustalili tożsamość, a następnie zatrzymali podejrzanych o zniszczenie pojazdu. Już w niedzielę udało im się zatrzymać 19-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego, który trafił do policyjnego aresztu. 

Kolejnym zatrzymanym w sprawie był 41-latek. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w poniedziałek w miejscu swojego zamieszkania. 

Obaj wandale usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE