Kolno. Mężczyzna z zakazem kierowania przyjechał autem na komendę

i

Autor: KPP Kolno Kolno. Mężczyzna z zakazem kierowania przyjechał autem na komendę

Mężczyzna z zakazem kierowania przyjechał autem na komendę. Zdradził go monitoring

2021-01-19 9:25

Wyjątkowo lekkomyślnie zachował się 67-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego, postanawiając przyjechać autem na komendę. Ma bowiem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego nieodpowiedzialne zachowanie wyszło na jaw za sprawą monitoringu.

Wydarzenia rozegrały się w minioną sobotę, 16 stycznia. Do kolneńskiej komendy zgłosił się 67-latek, stawiając się na przesłuchanie w sprawie popełnionego wykroczenia. Na parking komendy przyjechał samochodem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Spostrzegawczością wykazał się w tym przypadku policjant z kolneńskiej "drogówki". Mundurowy zauważył stojącego 67-latka w punkcie obsługi interesantów. Skojarzył, że zaparkowany przed komendą pojazd należy do niego, a mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nagranie z monitoringu potwierdziło fakt, że 67-latek kierował pojazdem.

Mężczyzna ostatecznie został przesłuchany w sprawie wcześniejszego wykroczenia, ale usłyszy również zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE