Kolno: 33-latek chciał kupić pompę ciepła. Stracił ogromną kwotę pieniędzy!

i

Autor: unsplash.com Kolno: 33-latek chciał kupić pompę ciepła. Stracił ogromną kwotę pieniędzy!

Kolno: 33-latek chciał kupić pompę ciepła. Stracił ogromną kwotę pieniędzy!

2022-08-25 15:23

33-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego został oszukany podczas zakupy pompy ciepła w internecie. Mężczyzna przelał na konto 55 tysięcy złotych, nigdy jednak nie otrzymał sprzętu ani zwrotu pieniędzy.

Do policjantów z Kolna zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu pompy ciepła w internecie. 33-latek znalazł w sieci atrakcyjną ofertę i nawiązał kontakt ze sprzedającym. Ten zapewniał, że pompa wystawiona za ponad 49 tysięcy złotych jest polskiej produkcji i nie będzie żadnego problemu z gwarancją.

33-latek chciał upewnić się, że kupuje właściwy model pompy, dlatego poprosił o przesłanie faktury proforma. Wtedy to sprzedający poinformował go, że na fakturze będzie podana kwota netto, natomiast całkowity koszt zakupu będzie wynosił ponad 55 tysięcy złotych.

- Mieszkaniec powiatu kolneńskiego, zgodnie z poleceniami oszusta opłacił przesłaną mailowo fakturę. Z kolei ten miał rzekomo przedstawić ją portalowi ogłoszeniowemu, aby potwierdzić, że zakup zgadzał się z ceną podaną w ogłoszeniu. Sprzedający w rozmowie telefonicznej zapewnił, że zaraz po otrzymaniu wpłaty wystawi fakturę na dopłatę pozostałej kwoty – czytamy w komunikacie KPP Kolno.

Następnego dnia 33-latek opłacił koleją fakturę na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Po przelaniu pieniędzy za całe zamówienie poinformował o tym sprzedającego. Wtedy kontakt z nim urwał się, a 33-latek nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu pieniędzy.

Postęp prac na przekopie Mierzei Wiślanej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE