Kolejny REKORD MROZU w województwie podlaskim. Tyle nocą pokazał termometr!

2021-01-20 11:22 PAP Konsultacja: hz
Mróz, temperatura, zima, termometr
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur na wtorek, 19 stycznia.

Minus 26,5 st. C w Jabłonowie-Wypychach, a przy gruncie nawet -33 st. C w Białymstoku, to najniższe temperatury, jakie odnotowano w nocy z niedzieli na poniedziałek w Podlaskiem - poinformowała PAP Magdalena Pękala Biura Prognoz IMGW w Białymstoku.

Najniższe temperatury odnotowano w Jabłonowie-Wypychach minus 26,5 st. C, w Suwałkach - minus 26,4 st. C oraz w Białymstoku -25,4 st. C. Natomiast najniższą temperaturą przy gruncie odnotowano w Białymstoku - minus 33 st. C oraz w Suwałkach, gdzie było minus 32 st. C - podała PAP Pękala.

ZOBACZ: Rekordowy MRÓZ padł w Białymstoku. Będzie jeszcze zimniej? Sprawdź prognozę

Podała, że niskie temperatury wciąż się utrzymują. W poniedziałek rano w Jabłonowie-Wypychach temperatura sięgała minus 26, a np. w Białymstoku minus 23 st. C.

W ciągu dnia, według prognoz synoptyków, temperatura w regionie ma się utrzymywać od minus 13 do minus 16 st. C. W nocy ma spaść od minus 19 do minus 20 st. C. (PAP)

Autorka: Sylwia Wieczeryńska

Rolnicy Podlasie. Tęgie mrozy w Plutyczach. Jak radzą sobie Gienek i Andrzej? [ZDJĘCIA]

O włos od tragedii! Niebezpieczne wyprzedzanie na DK8
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE