Kolejne ogromne stado żubrów na Podlasiu! Zobacz film, który zachwycił internautów [WIDEO]

i

Autor: screen z YouTube/Domek w otulinie Biebrzy Stado żubrów w okolicach Krynek na Podlasiu

Region

Kolejne ogromne stado żubrów na Podlasiu! Zobacz film, który zachwycił internautów [WIDEO]

2023-03-23 8:06

Ogromne stada żubrów to cecha charakterystyczna dla Podlasia, gdzie bardzo często olbrzymie skupiska tych zwierząt blokują kierowcom drogi. Tak właśnie stało się w niedzielę 19 marca niedaleko Krynek w pobliżu Sokółki w województwie podlaskim.

Ogromne skupisko żubrów niedaleko Krynek w pobliżu Sokółki spotkało małżeństwo przyrodników Piotra i Izy. Stado zablokowało drogę w województwie podlaskim i dzięki temu udało się nagrać zdumiewający film. Publikujemy go poniżej.

Żubry na Podlasiu

Jak przekonuje Piotr Wawrzaszek w rozmowie z RMF FM, końcówka marca to idealny moment dla wszystkich, którzy chcą lubują się w oglądaniu olbrzymich stad żubrów. Już niedługo zwierzęta podzielą się na mniejsze grupki i cały okres wiosenno-letni spędzą w lasach Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej. Na pola i łąki znów powrócą późną jesienią i zimą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE