Kobieta z Suwałk chciała sprzedać bluzkę, ale kliknęła w zły link. Ile pieniędzy straciła?

2022-08-19 15:12
Kobieta z Suwałk chciała sprzedać bluzkę, ale kliknęła w zły link. Ile pieniędzy straciła?
Autor: pixabay.com Kobieta z Suwałk chciała sprzedać bluzkę, ale kliknęła w zły link. Ile pieniędzy straciła?

47-letnia kobieta z Suwałk chciała sprzedać w internecie bluzkę. Kliknęła jednak w link przesłany przez oszusta i straciła w ten sposób 22 tys. złotych.

Do policji z Suwałk zgłosiła się kobieta, która chciała zgłosić oszustwo. 47-latka relacjonowała, że zamieściła na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży bluzki. Już po chwili, za pośrednictwem komunikatora, skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem.

Następnie poinformowała sprzedającą, że wybrała opcję „kup teraz” i przesłała link, ułatwiający przelanie pieniędzy. Gdy mieszkanka powiatu suwalskiego kliknęła w ten link, została przekierowana na stronę, gdzie należało wybrać swój bank i zalogować się.

- Po chwili 47-latka otrzymała sms z informacją o dodaniu kolejnego urządzenia do serwisu bankowego. Zatwierdziła to otrzymanym hasłem. Tym samym oszuści uzyskali dostęp do konta mieszkanki powiatu suwalskiego – czytamy w komunikacie prasowym KMP Suwałki.

Oszuści w ten sposób, po wypłaceniu kilku transz, przelali na swoje konto 22 tys. złotych. Kobieta zorientowała się o oszustwie, kiedy tego samego dnia weszła na swoje konto bankowe.

Eska Summer City Olsztyn! Rytmy latino porwały nas do tańca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE