Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? Fryzjer pożądany bardziej niż zakupy

i

Autor: canva Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne?

Kiedy otworzą salony fryzjerskie? To termin ważniejszy od zakupów w galerii

2020-05-11 5:35

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? To pytanie zadaje sobie większość Polaków. Najnowsze wyniki badania IMAS International na zlecenie KRD pokazują, że na pójście do fryzjera czy kosmetyczki czekamy bardziej niż na powrót do szkół czy zakupy w galeriach handlowych. Kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? Jaki jest najwcześniejszy możliwy termin, w którym to nastąpi? Sprawdź szczegóły na bialystok.eska.pl

Spis treści

 1. Kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? [DATA, TERMIN]
 2. Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? Jest oficjalna data
 3. Otwarte galerie handlowe i sklepy budowlane
 4. Kiedy otworzą żłobki, przedszkola i szkoły?
 5. Kiedy do fryzjera i kosmetyczki? Przewidywany termin

Kiedy będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka? [DATA, TERMIN]

Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne? To pytanie nurtuje wielu z nas. 4 maja w życie wszedł II etap łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią (zwany również 2. etapem odmrażania gospodarki). W poniedziałek po majówce 2020 otwarte zostały:

 • galerie handlowe, sklepy budowlane w weekendy;
 • hotele i miejsca noclegowe;
 • biblioteki i muzea;
 • gabinety rehabilitacji.

Do tej pory Polakom doskwierał brak możliwości robienia zakupów w galeriach, a także kolejki pojawiające się przed sklepami w wyniku ograniczonej liczby klientów. Okazuje się jednak, że to nie na otwarcie centrów handlowych czekali najbardziej. Najwięcej z nas zadaje sobie pytanie o to, będzie otwarty fryzjer i kosmetyczka.

Kiedy do fryzjera i kosmetyczki - najważniejsze pytania w czasie pandemii

Z wyników badania IMAS International na zlecenie Krajowego Rejestru Długów „Na co czekamy po pandemii” wynika m.in., że:

 1. Na to, kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne, czeka aż 58,4% badanych. Niezależnie od wieku, płci i miejsca zamieszkania.
 2. 44,3% ankietowanych wskazało wizytę u fryzjera lub kosmetyczki jako pierwszą usługę, z której skorzystają po zniesieniu ograniczeń.
 3. Na trzecim miejscu znalazły się usługi turystyczne (21,9%).

Według danych KRD branża beauty jeszcze przed pandemią zmagała się z problemami. Na koniec marca zaległości wobec kontrahentów wynosiły w niej 38 mln zł. W ciągu następnych 3 tygodni wzrosły one do 41,4 mln zł.

Dowiedz się też:

Jeśli nie możesz już dłużej czekać na to, kiedy będzie otwarty fryzjer, zawsze możesz ostrzyć się samemu. Oczywiście ta opcja jest znacznie łatwiejsza dla panów. Większość kobiet bez fryzjera raczej się nie obędzie. Jak ostrzyc się samemu w domu, jeśli jesteś facetem? Wyjaśni Ci to poniższy filmik:

Tarcza antykryzysowa. Co o niej wiesz?

Pytanie 1 z 8
Na ile dni rodzic może wziąć dodatkowy zasiłek opiekuńczy?
Gwiazdy w dobie koronawirusa. Jak radzą sobie bez fryzjerów?

Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? Jest oficjalna data

Minister rozwoju Jadwiga Emiliewicz potwierdziła oficjalny termin otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Data to 18 maja. Zakłady będą funkcjonować na specjalnych zasadach, które stworzono przy współpracy z Polskim Związkiem Przemysłu Kosmetycznego. Przewidują one:

 • przebywanie w salonach kosmetycznych wyłącznie w maskach;
 • zdalne umawianie wizyt;
 • pomiar temperatury klienta wchodzącego do salonu;
 • usunięcie testerów produktów;
 • zakaz używania telefonów komórkowych;
 • rezygnację z poczekalni – klienci będą przechowywali rzeczy osobiste w workach, by się nie stykały;
 • zachowanie odległości 1,5 m pomiędzy klientami;
 • brak możliwości serwowania kawy czy herbaty.

Oprócz tego w salonach obowiązują ogólne zalecenia bezpieczeństwa i higieny związane z pandemią koronawirusa. 

Czytaj więcej: Kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne? Wiemy! Jest oficjalna data

Otwarte galerie handlowe i sklepy budowlane

Po majówce możemy już robić zakupy w galeriach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych. Badanie IMAS International pokazało, że czekało na to 40,4 % badanych. Dla 45,4% ankietowanych największym problemem były zamknięte sklepy odzieżowe i obuwnicze.

Etapy odmrażania gospodarki. Kiedy otworzą sklepy, restauracje, fryzjera i salony kosmetyczne?

Otwarcie galerii handlowych dotyczy sklepów o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2. Obowiązuje przy tym limit osób. Na 1 osobę musi przypadać 15 m2 powierzchni handlowej. Co ważne – do powierzchni sprzedażowej nie wlicza się powierzchnia korytarzy.

Za czym jeszcze tęsknią Polacy w czasie pandemii? Jakie pytania najczęściej zadają sobie poza tym, kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne?

Kiedy otworzą żłobki, przedszkola i szkoły?

Kiedy dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków? Zgodnie z II etapem łagodzenia obostrzeń, od środy, 6 maja, organy prowadzące te placówki mogą je otworzyć, mając na uwadze wytyczne GIS, MEN i MRPiPS. Ważne jest przy tym, że organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach, a także – jeśli istnieje taka potrzeba – zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.

Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola? Wiele miast w Polsce nie przewiduje, że nastąpi to 6 maja. W Białymstoku prezydent jasno podał najwcześniejszy możliwy termin otwarcia tych placówek: Kiedy otworzą żłobki i przedszkola? Znamy termin! Prezydent jasno go przedstawił

Natomiast szkoły i uczelnie pozostają zamknięte co najmniej do 24 maja.

Kiedy do fryzjera i kosmetyczki? Przewidywany termin

To, kiedy otworzą salony fryzjerskie i kosmetyczne, zależy od terminu wprowadzenia III etapu łagodzenia obostrzeń związanych z pandemią. Pierwszy etap odmrażania gospodarki wszedł w życie 20 kwietnia, drugi – 4 maja. Było więc pomiędzy nimi 2 tygodnie odstępu, a nie – jak optymistycznie zakładano – tydzień. Ile będzie trzeba poczekać na powrót do fryzjera i kosmetyczki?

Kiedy będzie otwarty fryzjer? III etap odmrażania gospodarki

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych przewiduje trzeci etap odmrażania gospodarki. Zgodnie z jego założeniami, w sferze działalności gospodarczej i życia społecznego miałyby nastąpić:

 • Otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych;
 • Otwarcie sklepów w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami;
 • Gastronomia – umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami;
 • Wydarzenia sportowe do 50 osób (w otwartej przestrzeni, bez udziału publiczności);
 • Organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach, przedszkolach i w klasach szkolnych 1-3 – ustalona max. liczba dzieci w sali.

Jeśli pomiędzy etapem drugim i trzecim będzie tyle samo przerwy, co pomiędzy pierwszym i drugim, to salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte 18 maja. Na razie jednak nie ma żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Wszystko zależy od dalszego rozwoju sytuacji pandemicznej i decyzji rządu.

A co pozostaje, jeśli nie możesz już wytrzymać ze swoimi długimi włosami? Panowie zawsze mogą pojechać po całości maszynką, a panie dla urozmaicenia np. zapleść warkocze. Na przykład bokserskie. Tak, jak na filmiku poniżej.