Kasztelik. Ten zamek zbudował JEDEN człowiek. Kamień po kamieniu [ZDJĘCIA]

2020-02-10 11:31

Ten zjawiskowy zamek to dzieło jednej pary rąk. Pan Jerzy kamień po kamieniu zbudował Kasztelik - Koronę Podlasia nad Bugiem. To unikat, który rok w rok podziwiają turyści z całej Polski i zagranicy.

Niedaleko stacji kolejowej w Siemiatyczach i ul. Drohiczyńskiej wznosi się niezwykła budowla. To zamek Kasztelik zaprojektowany i zbudowany przez jednego prostego i pokornego mężczyznę z Polski. Pan Jerzy każdy kamień wyrzeźbił własnymi rękoma, a następnie wzniósł z nich Koronę Podlasia. Tak bowiem brzmi inna nazwa Kasztelika. I widząc go po raz pierwszy, trudno się dziwić.

Zamek Kasztelik. Niezwykłe dzieło Pana Jerzego

Pan Jerzy Korowicki z Siemiatycz z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, z zamiłowania - kamieniarzem-budowniczym. Blisko 15 lat temu przekuł swoją pasję w dzieło życia, samodzielnie projektując i budując Kasztelik.

- Zaczęło się niepozornie - opowiada Marta, córka Pana Jerzego. - Tato kupił kawałek ziemi i postanowił go ogrodzić. Najpierw planował użyć cegły, by zbudować słupy ogrodzeniowe, ale z powodu ogromnego kosztu musiał wymyślić coś innego.

Pan Jerzy skorzystał z kamienia polnego – bezpłatnego, naturalnego surowca, którego w okolicy było pod dostatkiem. Wraz z synem Markiem zbudowali jeden słupek, a efekt bardzo mile ich zaskoczył. Ciosanie i obrabianie głazów pochłonęło go do tego stopnia, że w końcu zbudował letni domek dla swojej rodziny.

Kasztelik. Korona Podlasia z domku letniskowego

Na przestrzeni lat niewielka budowla przekształciła się w piękny zamek. Otrzymała nazwę "Kasztel-ik Korona Podlasia". Liczy 15 metrów wysokości, posiada kamienny kominek z grillem, a także piękną altanę z ogromnym kamiennym stołem. Budowlę otacza ręcznie wykonany bruk. Oprócz naturalnego kamienia polnego pan Jerzy Korowicki użył elementów z metalu i żelaza, które wzbogacają urok budowli.

Niezwykły szlak w sercu puszczy. Upamiętnia powstańców [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Tata poświęca każdą chwilę wolną, by spełnić swoje marzenia - tłumaczy pani Marta. - Od niedawna jego osiągnięcie zaczęło być uznawane i podziwiane przez międzynarodową publiczność, na blogach i krajowych wiadomościach. 

Gdzie jest Kasztelik? Jak tam trafić?

Córka założyła fanpage na Facebooku, by dzieło jej ojca stało się sławne i docenione. Jej działania przyniosły skutek, ponieważ Kasztelik pędzą zobaczyć ludzie z całej Polski oraz spoza jej granic. Odbywają się tutaj liczne imprezy okolicznościowe, a pan Jerzy jest rokrocznie nominowany do rozmaitych nagród.

Zaserwował mamie naleśniki z marihuaną. A to był dopiero początek... [ZDJĘCIA]

"Życie" zamku Kasztelik oraz działalność pana Jerzego śledzić można tutaj: facebook.com/pg/KasztelikKoronaPodlasia. Pani Marta zachęca, by wspierać i nagłaśniać ten "wyjątkowy i niesamowity wyczyn jednego człowieka".

Sprawdź na poniższej mapie, gdzie dokładnie jest Kasztelik oraz jak do niego dojechać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE