Jeżozwierz afrykański biegał po Bielsku Podlaskim. Strzelał w ludzi kolcami! [WIDEO]

2021-09-28 14:52
Jeżozwierz afrykański biegał po Bielsku Podlaskim
Autor: pixabay Jeżozwierz afrykański biegał po Bielsku Podlaskim

Jeżozwierz afrykański biegał po Bielsku Podlaskim. Zwierzę najprawdopodobniej uciekło z prywatnej hodowli. Udało się je schwytać, jednak obok interwencji strażaków była potrzebna pomoc TOZ w Białymstoku. Zwierzę strzelało kolcami w dwie dziewczyny, które próbowały mu pomóc.

O jeżozwierzu afrykańskim biegającym po ulicach Bielska Podlaskiego poinformował portal bielsk.eu. Gryzoń prawdopodobnie uciekł z prywatnej hodowli. Naturalnymi warunkami jego bytowania są bowiem Afryka i Azja, jednak za kilka tysięcy złotych zwierzę można sprowadzić stamtąd do Polski.

W internecie pojawił się filmik, pokazujący uciekającego chodnikami Bielska jeżozwierza. Według informacji bielsk.eu widziano go m.in. przy moście Danuty Siedzikówny, w parku Króla Aleksandra Jagiellończyka, przy przychodni medycznej i w okolicach dworca na wysokości Osiedla Północ.

Zwierzę jest o tyle niebezpieczne, że w sytuacjach zagrożenia potrafi strzelać kolcami. Tak też się stało w momencie, gdy próbowały go złapać dwie działaczki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Białymstoku. Kobiety przybyły do piwnicy pod bunkrem plebanii w Bielsku Podlaskim po tym, jak jeżozwierza udało się schwytać jednemu z mieszkańców miasta. Poprosili je o pomoc miejscowi strażacy.

ESKA Live: Smolasty z koncertem, jakiego jeszcze nie widzieliście!

W wyniku ataku jeżozwierza jedna z działaczek została ranna. Kolce wbiły się jednak nie na tyle głęboko, by odniosła poważne obrażenia. Zostały wyjęte, a rany opatrzone i pomimo bólu, dziewczynie nic nie zagraża.

Jeżozwierz afrykański to  gatunek gryzonia z rodziny jeżozwierzowatych. Jego zasięg obejmuje obszar od Sycylii, Albanii i północnej Grecji przez Afrykę Północną do Tanzanii i północnego Konga. Duży gryzoń o długości ciała 60-93 cm, ogona 8-17 cm. Osiąga masę ciała 10-15 kg. Jest największym gryzoniem żyjącym współcześnie w Afryce. Prowadzi nocny tryb życia. Żyje samotniczo lub w parach, zamieszkując suche i skaliste tereny. Jest roślinożerny. Żywi się korą, korzeniami, bulwami, kłączami, cebulkami, opadłymi owocami i roślinami uprawnymi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE