Jeździł po ulicy wózkiem widłowym "Tak się lata po mieście!"

2020-01-08 12:41 hz
Wózek widłowy na ulicach Białegostoku
Autor: fb.com / Kolizyjne Podlasie

Nietypowy widok przy centrum handlowym. Jeden z kierowców na ul. Narodowych Sił Zbrojnych zauważył wózek widłowy. Zdjęcie zamieścił na jednej z grup na Facebooku. Widok rozbawił internautów.

Co prawda nie kolizja. Ale tak się lata po mieście - tak skomentował zdjęcie jeden z członków grupy Kolizyjne Podlasie na Facebooku. W środę przed południem, na ul. Narodowych Sił Zbrojnych przy Outlet Center, zauważył jadący prawym pasem wózek widłowy. Postanowił podzielić się spostrzeżeniem w internecie. Widok rozbawił innych członków grupy. 

- Widać na podtlenku leci 😉. Dziwne, że nie lewym pasem. Chyba że dopiero włączył się do ruchu i nabiera prędkości, żeby asfaltu nie drzeć - skomentował jeden z internautów. Inni stwierdzają, że kierujący to prawdziwy twardziel, skoro w taką pogodę wybrał się na przejażdżkę w otwartej kabinie. Zastanawiają się też, czy operator wózka ma niezłą frajdę.

Białystok. Jeździł po mieście wózkiem widłowym "Tak się lata po mieście!"

Czy jazda wózkiem widłowym po ulicy jest zgodna z prawem? Okazuje się, że tak. Wystarczy, by pojazd miał wykupione OC, a kierująca nim osoba posiadała stosowne uprawnienia. Zgodnie z art. 38 p.r.d., kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

Zobacz też: Nie pozwólmy zabić Mruka. Licealistka i jej mama ratują żubra skazanego na śmierć

  • dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;
  • dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;
  • dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia;
  • zaświadczenie, o którym mowa w art. 95a ust. 1 pkt 2 p.r.d. (dotyczy pojazdów. uprzywilejowanych);
  • inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.

Następnym dokumentem, który musi posiadać uczestnik ruchu drogowego, jest potwierdzenie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.