Jeździł po ulicy wózkiem widłowym "Tak się lata po mieście!"

2020-01-08 12:41
Wózek widłowy na ulicach Białegostoku
Autor: fb.com / Kolizyjne Podlasie

Nietypowy widok przy centrum handlowym. Jeden z kierowców na ul. Narodowych Sił Zbrojnych zauważył wózek widłowy. Zdjęcie zamieścił na jednej z grup na Facebooku. Widok rozbawił internautów.

Co prawda nie kolizja. Ale tak się lata po mieście - tak skomentował zdjęcie jeden z członków grupy Kolizyjne Podlasie na Facebooku. W środę przed południem, na ul. Narodowych Sił Zbrojnych przy Outlet Center, zauważył jadący prawym pasem wózek widłowy. Postanowił podzielić się spostrzeżeniem w internecie. Widok rozbawił innych członków grupy. 

- Widać na podtlenku leci 😉. Dziwne, że nie lewym pasem. Chyba że dopiero włączył się do ruchu i nabiera prędkości, żeby asfaltu nie drzeć - skomentował jeden z internautów. Inni stwierdzają, że kierujący to prawdziwy twardziel, skoro w taką pogodę wybrał się na przejażdżkę w otwartej kabinie. Zastanawiają się też, czy operator wózka ma niezłą frajdę.

Białystok. Jeździł po mieście wózkiem widłowym "Tak się lata po mieście!"

Czy jazda wózkiem widłowym po ulicy jest zgodna z prawem? Okazuje się, że tak. Wystarczy, by pojazd miał wykupione OC, a kierująca nim osoba posiadała stosowne uprawnienia. Zgodnie z art. 38 p.r.d., kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

Zobacz też: Nie pozwólmy zabić Mruka. Licealistka i jej mama ratują żubra skazanego na śmierć

  • dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;
  • dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;
  • dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub stwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia;
  • zaświadczenie, o którym mowa w art. 95a ust. 1 pkt 2 p.r.d. (dotyczy pojazdów. uprzywilejowanych);
  • inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.

Następnym dokumentem, który musi posiadać uczestnik ruchu drogowego, jest potwierdzenie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE