Jerozolima znowu zaatakowana! Dwie osoby ranne po kolejnej strzelaninie

i

Autor: Jerozolima znowu zaatakowana! Dwie osoby ranne po kolejnej strzelaninie Miejsce sobotniego ataku w Jerozolimie

Jerozolima znowu zaatakowana! Dwie osoby ranne po kolejnej strzelaninie

2023-01-28 11:52

Dwie osoby zostały ranne w strzelaninie, do której doszło w sobotę w Jerozolimie. Według wstępnych ustaleń był to kolejny atak terrorystyczny. W piątek 27 stycznia w Jerozolimie palestyński zamachowiec zastrzelił siedem osób przed jedną z synagog.

Strzelanina w Jerozolimie [28.01.2023 r.]

Do sobotniej strzelaniny doszło na jerozolimskim starym mieście, na miejsce skierowano duże siły policyjne - uzupełniono w tweecie izraelskiej policji.

Ofiary to 59-letni mężczyzna i jego ok. 20-letni syn; zostali przewiezieni do szpitala, ich stan jest poważny, ale stabilny - informuje portal Times of Israel na podstawie źródeł medycznych i doniesień medialnych.

13-latek sprawcą sobotniego zamachu w Jerozolimie

Napastnikiem, który w sobotę otworzył ogień na jerozolimskim Starym Mieście raniąc dwie osoby jest palestyński trzynastolatek - przekazała izraelska policja. Dodano, że agresor został postrzelony przez uzbrojonych cywilów, jest ranny.

Piątkowy zamach w Jerozolimie

W piątek wieczorem uzbrojony Palestyńczyk otworzył ogień do osób wychodzących z jednej z synagog w Jerozolimie Wschodniej, które brały udział w szabasowych modlitwach w dzień pamięci o Holokauście. Siedem z nich zginęło, trzy zostały ranne. Napastnik został zastrzelony przez policję, podczas ucieczki z miejsca zbrodni. Był to najkrwawszy od lat zamach terrorystyczny w Jerozolimie.

Po ataku izraelska policja aresztowała 42 osoby, by je przesłuchać; wojsko wzmocniło też obecność na okupowanym Zachodnim Brzegu - przekazano w sobotę. Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział "natychmiastową reakcję".

Wzrost napięcia między Izraelczykami a Palestyńczykami

Piątkowy zamach w Jerozolimie jeszcze zwiększył napięcie między Izraelczykami a Palestyńczykami, które już i tak utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie po czwartkowym nalocie izraelskiego wojska na na obóz uchodźców w Dżeninie na Zachodnim Brzegu, w którym zginęło dziewięciu Palestyńczyków.

Według wstępnych ustaleń policji, 21-letni napastnik spod synagogi działał samotnie. Żadna z palestyńskich grup nie wzięła na siebie odpowiedzialności za zamach. Jednak rzecznik rządzącego Strefą Gazy Hamasu atak był "zemstą i naturalną odpowiedzią" na czwartkowy rajd izraelskich wojskowych w Dżeninie. Zamach pochwalił także wspierany przez Iran libański Hezbollah.

Korea Północna zaatakowała Izrael!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE