Jaka pogoda na Podlasiu w weekend? Czy 10.12 i 11.12 spadnie śnieg?

2022-12-09 15:54
Jaka pogoda na Podlasiu w weekend? Czy 10.12 i 11.12 spadnie śnieg?
Autor: Łukasz Stepaniuk Atak zimy w Białymstoku w 2021 r.

Paraliż drogowy i przerwy w dostawach prądu - tak zapowiada się nadchodzący weekend (9-11 grudnia 2022) dla większości Polski. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Białymstoku i województwie podlaskim nie trzeba nastawiać się na zimowy armagedon. Temperatura utrzyma się w okolicach zera, wystąpią przelotne opady śniegu.

Atak zimy w Polsce. Niż Brygida przyniesie śnieg i zamiecie śnieżne

Niż Brygida dociera do Polski wraz ze swoimi frontami atmosferycznymi i zacznie oddziaływać na nasz kraj z piątku 9.12 na sobotę 10.12. Początkowo będą to bardzo intensywne opady deszczu, szczególnie na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. Natomiast w sobotę będzie to już śnieg. W niektórych regionach Polski prognozuje się śnieżyce i zamiecie śnieżne, dzienne opady nawet do 20 cm, a potem siarczyste mrozy z temperaturami sięgającymi -20 stopni.

Prawdziwy atak zimy dla większości kraju prognozuje się w sobotę 10.12. Kiedy niż Brygida dotrze do mieszkańców Podlasia? Czy w regionie obwitych opadów śniegu należy spodziewać się już w sobotę?

Pogoda na sobotę 10.12 na Podlasiu

W sobotę 10.12 w regionie będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na Podlasiu miejscami spadnie śnieg, ale głównie na południu regionu. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

Pogoda na niedzielę 11.12 na Podlasiu

W niedzielę 11.12 natomiast w regionie planowane jest zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu, w ciągu dnia okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Na Podlasiu temperatura maksymalna od -3°C do 0°C. Wiatr będzie wiał słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie spadł pierwszy śnieg
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE