Stolarczyk: widzę u piłkarzy Jagiellonii Białystok głód zwyciężania

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Stolarczyk: widzę u piłkarzy Jagiellonii Białystok głód zwyciężania

Jaka będzie Jagiellonia Białystok w nowym sezonie? Stolarczyk: widzę u piłkarzy głód zwyciężania

2022-07-11 14:12

Jagiellonia Białystok w najbliższą sobotę meczem z Piastem Gliwice rozpocznie zmagania w nowym sezonie Ekstraklasy. Maciej Stolarczyk w rozmowie z Polskim Radiem Białystok zdradził, czy drużyna jest przygotowana do nowych wyzwań i jakie ma oczekiwania odnośnie meczów w 2022 roku.

Jagiellonia Białystok w sobotę 16 lipca rozpocznie zmagania w nowym sezonie Ekstraklasy. Piłkarze Macieja Stolarczyka na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej zmierzą się z Piastem Gliwice. W okresie przygotowawczym żółto-czerwoni rozegrali X sparingów. Zdołali wygrać trzy mecze kontrolne:

  • 3:2 z Polissią Żytomierz,
  • 2:0 z Chojniczanką Chojnice,
  • 1:0 z Wartą Poznań.

W pozostałych sparingach Jagiellonia Białystok musiała uznać wyższość rywali:

  • 1:2 z Lechem Poznań,
  • 1:2 z Ruchem Lwów.

Piłkarze Jagiellonii Białystok mają głód zwyciężania

W niedzielę studiu Polskiego Radia Białystok gościł Maciej Stolarczyk. Trener Jagiellonii Białystok wypowiedział się m.in. odnośnie tego, jak widzi nowy sezon. Opiekun żółto-czerwonych powiedział:

- Wszystkie zespoły przystępują do rywalizacji z dorobkiem zero: strzelonych bramek, punktowym, straconych bramek. Ja rozmawiając z drużyną widzę w ich oczach chęć bycia lepszym graczem i taki głów zwyciężania. Myślę, że mogą tą chęcią zarażać i chciałbym, aby przez cały sezon została u nich ta chęć na obecnym poziomie. A najlepiej, aby jeszcze ona rosła.

Wypadek na drodze krajowej nr 8 między Suchowolą i Augustowem. Kierowca osobówki zginął

Stolarczyk: w Jagiellonii Białystok mocno liczę na młodzież i rezerwowych

Trener Jagiellonii Białystok został oczywiście zapytany o skład na sobotni mecz z Piastem. Trener sprytnie wybrnął od odpowiedzi, bo zdradził, że w najbliższym sezonie najmocniej liczy na rezerwowych.

- W meczach końcowe minuty będą kluczowe i zmiany, które zrobimy. Dlatego liczę na tych rezerwowych, którzy nie będą wybrani do wyjściowej jedenastki, ale pokażą się z jak najlepszej strony po wprowadzeniu na boisko.

Maciej Stolarczyk nie chciał również rzucać nazwiskami, ale zdradził, że w nowym sezonie mocno liczy również na młodzież Jagiellonii Białystok.

ESKA SUMMER CITY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE