lektor

i

Autor: TikTok/pixabay

Jak skutecznie odetkać zatoki? Polski lektor tłumaczy na TikToku. Uwaga! Działa

2023-02-05 17:42

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym zatkane zatoki to problem, który dotyka wielu Polaków. Istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się drażliwej dolegliwości. Ciepły okład, sól fizjologiczna, czy inhalacje – istnieje jednak prostszy „trik”, który pozwoli nam poczuć ulgę. Polski lektor prezentuje internautom, jak w profesjonalny sposób pozbyć się problemu. To zajmie mniej niż minutę.

Ciepłe buty, szalik i koc – w okresie jesiennym ludzie są szczególnie podatni na przeziębienie. Istnieje wiele domowych sposobów na to, by wzmocnić naszą odporność. Kiedy jednak złapie nas infekcja – zanim udamy się do lekarza korzystamy z wielu domowych sposobów, by poprawić nasz stan zdrowia.

Kaszel, katar, a przede wszystkim zatkane zatoki – symptomy przeziębienia mogą niezwykle utrudniać życie. Nie tylko w pracy, ale i w domu. Przyczyną problemów z zatokami są najczęściej zakażenia wirusowe i bakteryjne. Jesteśmy na nie szczególnie narażeni, gdy nie doleczymy uciążliwego kataru czy kaszlu.

Domowe sposoby na zatoki

Jak radzić sobie z zatkanymi zatokami? Odpowiedzi na to pytanie szukamy zawsze w okresie jesienno-zimowym, gdy tylko problem dotknie i nas. Istnieje wiele domowych sposobów, jak go zażegnać. Idealnym lekarstwem jest sól fizjologiczna. Kiedy jednak zabraknie jej w naszej domowej apteczce, możemy przepłukać zatoki roztworem z wody utlenionej.

Mirrocube w Bydgoszczy

Wystarczy rozpuścić ok. 15 kropel wody utlenionej w dużej łyżce wody a następnie zakropić nimi nos. Możemy również skorzystać domowych inhalacji. Do miski wlewamy litr gorącej wody, a następnie wsypujemy do niego dwie łyżki soli kuchennej. Pochylając się nad miską, nakrywamy głowę ręcznikiem, a następnie przez ok. 15 min. wdychamy opary.

Co na zatkane zatoki? Krzysztof Buratyński pokazał swój sposób

Istnieje jednak szybszy i prostszy sposób na pozbycie się problemu zatkanych zatok. Jak tłumaczy polski lektor na TikToku – z tej metody od lat korzystają osoby, które codziennie słyszymy w tle naszych naszych ulubionych filmów i seriali zza granicy.

Jak odetkać zatoki w niecałe 10 sekund, nawet kiedy masz katar? Jak tłumaczy polski lektor, Krzysztof Buratyński – to nic prostszego.

- Mamy cztery poziomy zatok, a najczęściej czujemy się „zaflegmieni” przez ten czwarty, najniższy poziom – tłumaczy lektor. - To właśnie ten poziom powinniśmy odetkać. Jest na to jedno, proste ćwiczenie. To ćwiczenie wykorzystuję ja jako lektor, wykorzystuje to również każdy wokalista i każda osoba pracująca głosem.

Lewą ręką łapiemy lewe ucho – pokazuje TikToker. Natomiast nasz prawy kciuk kładziemy pod dolną część policzkową (po lewej stronie). Następnie ciągniemy za ucho i przesuwamy kciuk wciskając go pod kość policzkową w kierunku ucha. Robimy to przez 10 sekund, po czym – zmieniamy stronę.

Zobacz nagranie

Źródło: Jak skutecznie oczyścić zatoki? Polski lektor tłumaczy na TikToku. Uwaga! Działa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE