Jak jesienią i zimą uniknąć włamania do ogródka działkowego? Wystarczą te proste sposoby

2022-11-15 12:28
Jak jesienią i zimą uniknąć włamania do ogródka działkowego? Wystarczą te proste sposoby
Autor: Piotr Kamionka/Reporter Na zdjęciu ogródek działkowy jesienią

Sezon na ogródki działkowe i działki letniskowe już minął, ale chociaż ich właściciele wrócili do domów, to ich własności nie są bezpieczne. Właśnie późną jesienią i zimą te opuszczone miejsca są najbardziej narażone na kradzieże. Jak ich uniknąć? Okazuje się, że wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Jesień i zima żniwem dla złodziejów działek

Ogródki działkowe i działki letniskowe to jeden z najbardziej popularnych sposobów na odpoczynek Polaków. Od lat mieszkańcy kraju nad Wisłą lubują się w takim spędzaniu wolnego czasu, a jego największą zaletą jest to, że właściwie nie trzeba daleko jechać. Obecnie wiele ogródków działkowych jest w każdym większym mieście i niekiedy już 15 minut po skończonej pracy możemy odpoczywać na świeżym powietrzu.

Ogródki działkowe i działki letniskowe to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale dostępny raczej jedynie od maja do końca września. O ile pogoda w tym ostatnim miesiącu dopisuje. A co późną jesienią i zimą? Działki pustoszeją i są łatwym łupem dla złodziejów. Tylko w tym tygodniu policja odnotowała kilkadziesiąt zgłoszeń kradzieży.

Jak uniknąć włamania do ogródka działkowego? [SPOSOBY]

Czy można zatem zabezpieczyć się przed włamaniem do ogródków działkowych? Okazuje się, że są na to bardzo proste sposoby. O tym, jak uniknąć włamania do ogródka działkowego przeczytasz w poniższej galerii.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE