Jagiellonia rozbiła Stal Mielec. Fantastyczny gol Imaza

2022-09-12 22:27
Imaz
Autor: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok urządziła popis strzelecki na zakończenie 9 kolejki PKO Ekstraklasy pokonując na własnym stadionie Stal Mielec 4:0

Przed spotkaniem Jagiellonia znajdowała się w strefie spadkowej, zajmując 16 lokatę, musiała więc zapunktować aby uciec z "ogona" tabeli.

Białostoczanie rozpoczęli spotkanie od ataków na bramkę gości, ale pierwszy gol padł w 32. minucie gry. Prowadzenie dał Jesus Imaz, najpierw strzelają w słupek, a następnie dobijając piłkę do siatki.

5 minut później było już 2:0 po strzale Marca Guala.

150 sekund później Jaga po raz trzeci cieszyła się z bramki. Gual tym razem popisał się ładnym strzałem pod poprzeczkę.

Ozdobą spotkania było trafienie Imaza w 64. minucie meczu. Hiszpan zaliczył efektowną przewrotkę ustalając wynik spotkani an 4:0 dla Jagiellonii. To był gol, którego nie powstydziłby się żaden klasowy napastnik na świecie.

Jaga po zwycięstwie awansowała w tabeli na 9 miejsce.