Jaga-Raków

Autor: facebook.com/jagiellonia białystok

Jagiellonia - Raków. Remis przy Słonecznej, który daje mistrzotwo Legii

2021-04-28 20:28

Jagiellonia Białystok zremisowała 0:0 z Rakowem Częstochowa w 28. kolejce PKO Ekstraklasy. Z takiego rozstrzygnięcia cieszą się w stolicy, bo Legia na trzy kolejki przed końcem sezonu została mistrzem Polski

Raków przed tym spotkaniem miał jeszcze matematyczne szanse na mistrzostwo Polski, aby je zachować musiał w Białymstoku wygrać. Jagiellonia chciała zmazać plamę po ostatnich pojedynkach. Poniekąd to się udało, bo "Żółto-Czerwoni" zdobyli punkt z drożyną, która w tym sezonie stanie na podium ekstraklasy

Tym spotkaniu trener dokonała kilku zmian, na boisku od pierwszych minut zobaczyliśmy Myrosława Mazura czy Konrada Wrzesińskiego.

W pierwszej połowie goście stworzyli kilka sytuacji do zdobycia gola, ale świetnymi interwencjami popisał sie bramkarz Jagi Pavels Steinbors.

Przed przerwą sędzia musiał skorzystać z VAR-u, po tym jak Jesus Imaz przewrócił się w polu karnym Rakowa. Arbiter jednak uznał, że Jarosław Jach nie faulowała napastnika Jagi.

Gorąco było w końcówce meczu, kiedy to Jagę przed stratą bramki uratował Xavier Dziekoński.

Jaga dopisuje do swego dorobku punkt i w tabeli awansowała na 9. miejsce. Raków nie dogoni już Legii, która w środę (28.04) została mistrzem Polski

Tomaszewski: Euro w Sewilli? Niech się martwią Hiszpanie!