Jagiellonia stadion

i

Autor: Paweł Jakubowski

Ekstraklasa

Jagiellonia podejmuje beniaminka. Na Słoneczną przyjeżdża Ruch Chorzów

2024-02-23 17:40

Jagiellonia Białystok w 22 kolejce Ekstraklasy zmierzy się z Ruchem Chorzów. Żółto-Czerwoni chcą utrzymać pozycje lidera i zrehabilitować się za ostatnią wpadkę.

W ubiegłej kolejce Jagiellonia doznała pierwszej porażki na własnym terenie. Twierdze Białystok po roku skruszył Lech Poznań.

"Żółto-Czerwoni" mają okazję do szybkiej rehabilitacji, bo kolejny mecz grają również przed własną publicznością.

Beniaminek przy Słonecznej

Do Białegostoku przyjeżdża Ruch Chorzów, który zajmuje przedostatnia lokatę w lidze. Jaga to lider tabeli, i jeżeli wygra nic jej tego miejsca nie odbierze.

 - Przemawia przez nas nie rozczarowanie, a sportowa złość. Musimy odpowiedzieć zwycięstwem - mówi trener Jagi Adrian Siemieniec

"Chcemy wygrać"

Sztab szkoleniowy podkreśla, że spotkanie z Lechem ma już przeanalizowane i są niewyciągnięte wnioski przed kolejnym meczem. Mobilizacja jest ogromna

- Nie akceptujemy porażki i czekamy na mecz z Ruchem, aby wygrać. Na tym nam bardzo zależy - zaznacza szkoleniowiec.

Rywal z nożem na gardle

Ruch przyjedzie zdeterminowany, bo potrzebuje punktów, ale wydostać się ze strefy spadkowej. O dużej determinacji mówią również piłkarze Jagiellonii.

- W meczu z Lechem wykreowaliśmy wiele sytuacji strzeleckich. Nie wiele drużyn to potrafi. Jeżeli zagramy w podobny sposób, zgarniemy 3 punkty- mówi Afimico Pululu.

W meczu nie zagra hiszpański defensor Adrian Dieguez, który pauzuje za żółte kartki.

Jagiellonia z Ruch w sobotę o godz. 15:00

VOD futbologia