Jaga-Lech

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Jagiellonia ma patent na najlepszych z Ekstraklasy. Uczestnik Ligi Europy pokonany [AUDIO]

2020-10-18 0:59

Jagiellonia Białystok po bramkach Tarasa Romańczuka i Macieja Makuszewskiego pokonała Lecha Poznań 2:1. Żółto-Czerwoni potwierdzili, że potrafią grać z najsilniejszymi zespołami PKO Ekstraklasy. Tym sezonie Jaga pokonała Mistrza Polski, Piasta Gliwice i właśnie Lecha Poznań, który wkrótce rozpoczyna walkę w fazie grupowej Ligi Europy

Jagiellonia rozpoczeła od mocnego uderzenia,bo w 2. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego Fernana Lopeza zamienił na bramkę kapitan białostockiego zespołu Taras Romańczuk.

Żółto-czerwoni zmarnowali w pierwszej kilka dobrych sytuacji, aby podwyższyć prowadzenie. Lech z kolei strzelił gola, ale po analizie VAR okazało się, że zawodnik gości był na spalonym.

Po przerwie zaatakował Lech, ale to Jaga w 68. minucie zdobył drugiego gola. Ładne podanie Imaza wykorzystał Makuszewski pokonując bramkarza Kolejorza.

W 81. minucie Po faulu Bodvarssona goście mieli rzut karny, który na gola zamienił Jakub Moder. Do końca spotkania wynik nie uległ zmiana i Jaga pokonała Lecha Poznań