Jagiellonia Białystok. Stolarczyk: nie mamy dobrych wspomnień po starciach z beniaminkami, ale chcemy to zmienić

2022-08-18 16:56
Jagiellonia Białystok. Stolarczyk: nie mamy dobrych wspomnień po starciach z beniaminkami, ale chcemy to zmienić
Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Stolarczyk: nie mamy dobrych wspomnień po starciach z beniaminkami, ale chcemy to zmienić

Jagiellonia Białystok w piątek 19 sierpnia meczem z Miedzią Legnica otworzy szóstą kolejkę Ekstraklasy. Trener Jagi Maciej Stolarczyk podkreśla, jak ważne jest dla niego zwycięstwo, ale też przyznaje, iż historycznie Jagiellonia z beniaminkami nie ma dobrych wrażeń wspomnień.

Jagiellonia Białystok mecze

Jagiellonia Białystok zajmuje w tabeli 14. miejsce, zdobyła w tym sezonie zaledwie cztery punkty. W minionej kolejce, po trzech porażkach z rzędu, wywiozła punkt z Częstochowy. Postawa piłkarzy Macieja Stolarczyka może cieszyć oko kibiców z Białegostoku, ale punktów jest z tego mało.

ZOBACZ: Jagiellonia Białystok. Młodzieżowy reprezentant Polski kolejnym wzmocnieniem. Co o nim wiemy?

Jagiellonia nie ma dobrych wspomnień po meczach z beniaminkami

W najbliższy piątek Jagiellonia Białystok chce zdobyć pewne trzy punkty, ale w meczach z beniaminkami nie ma najlepszych wspomnień. Zwrócił na to uwagę trener Stolarczyk:

- Nie ma co ukrywać, że jutrzejszy mecz jest dla nas bardzo istotny, zarówno w kontekście poprawy pozycji w tabeli, jak i naszych nastrojów. Ale zdajemy sobie sprawę z tego, że Miedź jest beniaminkiem i niestety historycznie z beniaminkami Jagiellonia nie ma dobrych wrażeń, ale my te wrażenia chcemy jutro zmienić – powiedział opiekun żółto-czerwonych.

ZOBACZ: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 0:2. Beniaminek przyjechał jak po swoje i wygrał w stolicy Podlasia

Porażki zimnym kubłem wody

Stolarczyk stwierdził na czwartkowej konferencji prasowej, że wspomnienia z przeszłości w starciu z beniaminkami (tylko w tym sezonie Jagiellonia Białystok) przegrała u siebie 0:2 z Widzewem) są kubłem zimnej wody na głowy piłkarzy.

- Po to, żebyśmy byli dobrze przygotowani do tego spotkania, byśmy od początku zaczęli je jak chcemy i pod nasze dyktando, żebyśmy później mogli je zakończyć z podniesioną głową - powiedział szkoleniowiec białostoczan.

Stolarczyk chce wykorzystać problemy w defensywie

Trener Jagiellonii Białystok wypowiedział się również w kontekście planu na piątkowe spotkanie. Ma to być wykorzystanie błędów w defensywie przeciwnika.

Fest Festiwal 2022 - Relacja Radio Eska

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE