Tomasz Prikril strzela gola w meczu z Górnikiem Zabrze ( 1:3 - 2021-08-16)

Autor: Łukasz Stepaniuk Tomasz Prikril strzela gola w meczu z Górnikiem Zabrze

Jagiellonia Białystok przegrała z Górnikiem Zabrze 1:3

2021-08-17 0:38

Poniedziałkowy mecz na Stadionie Miejskim przy ulicy Słonecznej w Białymstoku zobaczyło 10 342 kibiców. Większość przyszła by zobaczyć kolejny sukces żółto-czerwonych - niestety Jaga nie utrzymała dobrej passy i przegrała spotkanie 1:3

W żółto-czerwonych barwach nie odpaliły rakiety "poprzedniej generacji" - zawiedli Dani Quintana i Fedor Czernych. Na brawa nie zasłużył również przedstawiciel najmłodszego pokolenia Xavier Dziekoński, któremu ostro oberwało się tuz po meczu podczas konferencji prasowej. Dziennikarze portalu jagiellonia.net nazwali go wręcz "świętą krową" i "gołowąsem" - to nasz młodzieżowiec, bronił go Ireneusz Mamrot, a tych teraz nie mamy

Mecz zakończył się potężnym dwugłosem między kibicami Jagi, a piłkarzami i trenerem. W licznych komentarzach na forach internetowych pojawiły się epitety: stali jak kołki, nie grali do przodu, bali się kopać piłki, gdzie są młodzi ... !?!

Trener, Ireneusz Mamrot, starał się studzić emocje przekonując, że sezon dopiero się zaczyna i to dopiero pierwsza porażka. Nie należy z tego powodu tak krytykować drużyny. Michał Pazdan stwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że - przeciwnik nie miał mega dużo sytuacji, a to co miał to strzelił i jedzie z trzema punktami do domu. Nie ma się co biczować. Trzeba ten mecz zapomnieć i przygotować się maksymalnie do sobotniego starcia z Cracovią. Z kolei wprowadzony w 57 minucie za Daniego Quintanę Andrzej Trubeha skomentował grę Jagiellonii takimi oto słowami - wydaje mi się, że to my prowadziliśmy dzisiaj tą grę. Ciężko na gorąco cokolwiek oceniać. Musimy to przeanalizować na spokojnie. Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania... Górnik Zabrze po prostu wygrał...

Najlepszym i najbardziej zaangażowanym, tego wieczora, w grę piłkarzem Jagielloni Białystok został bez wątpienia kapitan Taras Romanczuk i Tomasz Prikril. Nasz skrzydłowy, po spektakularnej akcji z podania Jesusa Imaza w 27 minucie strzelił przepięknego gola. Tomasz miał tez kilka innych sytuacji strzeleckich, ale zabrakło w nich skuteczności.  Bramki dla Górnika Zabrze strzelali w 24 minucie K.Kubica. Swój wyczyn powtórzył w 37n minucie spotkania. W 54 minucie finalny wynik potyczki ustanowił J.Jimenez

Po przegranej z Górnikiem Zabrze Jaga plasuje się na wysokiej, trzeciej pozycji w tabeli piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy. Górnik Zabrze po zwycięstwie, awansował na dziesiąta pozycję. Kolejny mecz żółto-czerwoni rozegrają na wyjeździe Cracovią już 21 sierpnia o godzinie 17:30