Jagiellonia Białystok. Pertkiewicz: piłkarze nadal mają drobne poślizgi w wypłatach

2022-07-12 16:18
Jagiellonia Białystok. Pertkiewicz: piłkarze nadal mają drobne poślizgi w wypłatach
Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Pertkiewicz: piłkarze nadal mają drobne poślizgi w wypłatach

Jagiellonia Białystok w sobotę meczem z Piastem Gliwice rozpocznie nowy sezon Ekstraklasy. Jakie to będą rozgrywki dla żółto-czerwonych? Czego oczekują od piłkarze władze klubu? Czy Jagiellonia nadal ma problemy finansowe? O najważniejszych kwestiach dla przyszłości klubu powiedział prezes Wojciech Pertkiewicz w wywiadzie dla polskieradio24.pl.

Jagiellonia Białystok sezon 2021/22 zakończyła na 12. miejscu w tabeli, ale ten wynik nie może przysłonić problemów klubu ze stolicy Podlasia. Żółto-czerwoni do przedostatniej kolejki musieli walczyć o pozostanie w elicie, na początku roku w klubowej kasie zawitała pustka i rozpoczęły się problemy finansowe. Na ratunek wezwano Wojciecha Pertkiewicza, który został prezesem, a za wynik sportowy odpowiedzialnym został Łukasz Masłowski – pierwszy dyrektor sportowy w historii Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok ma wrócić do górnej połowy tabeli

Przed rozpoczęciem sezonu prezes Pertkiewicz porozmawiał z Pawłem Majewskim – dziennikarzem polskieradio24.pl. Najważniejsza osoba w Jagiellonii Białystok zapytana została m.in. o to, jaki wynik sportowy oczekiwany jest w nowych rozgrywkach. Według Pertkiewicza Jaga ma wrócić do górnej połowy tabeli:

- Mam nadzieję, że nie będziemy drżeć o byt, a patrzeć z nadzieją w górę tabeli. Interesuje mnie górna połówka – powiedział dla polskieradio24.pl.

Jagiellonia Białystok podpisała niekorzystną umowę ze Stadionem Miejskim

Jednym z najważniejszych tematów rozmowy była sytuacja finansowa klubu. Jeszcze do niedawna Jagiellonia Białystok miała problem z podpisaniem nowej umowy ze spółką Stadion Miejski, która zarządza obiektem przy Słonecznej. W poprzednim tygodniu okazało się, że została ona podpisana. Prezes Pertkiewicz zdradził w wywiadzie, że jej warunki są niekorzystne dla klubu:

- Miałem nadzieję, że znajdziemy lepsze rozwiązanie, ale też wiedziałem, że jesteśmy postawieni pod ścianą. Jesteśmy zobligowani do grania na obiekcie w Białymstoku, skądinąd ładnym i funkcjonalnym. Uważam jednak, że ta umowa jest niekorzystna dla klubu, ale… jedziemy dalej – powiedział.

Piłkarze Jagiellonii Białystok nadal mają poślizgi w wypłatach

W wywiadzie musiało paść pytanie o wypłacalność Jagiellonii Białystok, o to czy piłkarze nadal mają poślizgi w wypłatach:

- One nadal są, a drużyna o tym wie. Poślizgi nie są jednak duże. Nie jest tak, że 15-ego każdy ma pełne wynagrodzenie na koncie, ale opóźnienia nie dochodzą do miesiąca – powiedział Pertkiewicz.

Jaka będzie Jagiellonia Białystok w nowym sezonie? Stolarczyk: widzę u piłkarzy głód zwyciężania

„Nie potrzebujemy takich młodych zawodników”

Prezes Jagiellonii Białystok odniósł się również do sytuacji z młodymi piłkarzami żółto-czerwonych, którzy ostatnio odeszli ze stolicy Podlasia (Jakub Lutostański do Śląska Wrocław, Jan Majsterek do Polonii Warszawa, Xavier Dziekoński ma dołączyć do Rakowa Częstochowa). Pertkiewicz tłumaczył, że kontrakty z takimi perspektywicznymi zawodnikami są tak konstruowane, że pieniądze są do podniesienia z boiska, a kwota bazowa nie jest najwyższa w drużynie.

- Gdy słyszę, że młodego zawodnika bardziej interesuje już teraz wysoka kwota gwarantowana, a jeszcze nic w seniorskiej piłce nie pokazał, to myślę, że nie jest nam po drodze – precyzował prezes Jagiellonii Białystok.

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE