Jagiellonia Białystok. Klub w poważnych tarapatach finansowych. Przystanie na pomysł radnych?

2022-06-14 16:51
Jagiellonia Białystok. Klub w poważnych tarapatach finansowych. Przystanie na pomysł radnych?
Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Klub w poważnych tarapatach finansowych. Przystanie na pomysł radnych?

O nie najlepszej sytuacji finansowej Jagiellonii Białystok na ostatniej sesji rady miasta mówił prezes Jagi Wojciech Pertkiewicz. Nietypową propozycję ratowania budżetu żółto-czerwonych zaproponował jeden z radnych. Może nie spodobać się ona kibicom.

Jagiellonia Białystok pierwszy raz od lat straciła płynność finansową. Jej przychody zmalały drastycznie, a koszty znacznie wzrosły.

Jagiellonia Białystok straciła płynność finansową

- Jeszcze nie tak dawno drużyna zdobywała srebrne i brązowe medale, ale dziś jest na zakręcie sportowym i finansowym. Ten zakręt jest duży, a Jagiellonia wymaga restrukturyzacji - przyznał radnym Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii.

ZOBACZ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Były szkoleniowiec Wisły Kraków nowym trenerem żółto-czerwonych

Odchudzanie kadry pracowników Jagiellonii Białystok

Zwierzchnik żółto-czerwonych zdradził również, że cały klub czeka odchudzanie liczby pracowników. Jak przyznał, zaczęło się od piłkarzy, ale zmiany dotkną również pozostałe osoby zatrudnione w klubie. Pertkiewicz potwierdził również, że Jagiellonia Białystok pozyskała nowych sponsorów, ale zgromadzone środki nie są wystarczające, aby zbilansować budżet na przyszły rok. A ryzyko zawieszenia licencji i rozpoczęcia nowego sezonu z ujemnymi punktami jest możliwe.

Radni polecają, aby klub popracował nad frekwencją

Na nietypowy pomysł wpadł radny Paweł Myszkowski. Zwrócił on uwagę, że na meczach Jagiellonii Białystok spadła frekwencja, a skoro na takim meczu z Legią Warszawa było 15 tys. kibiców, klub musi podwyższyć ceny biletów na spotkania z najciekawszymi przeciwnikami. Radny zaproponował, aby na pojedynki z Legią bilety dla przypadkowych kibiców (przychodzących jedynie na mecz z Legią) były w cenie 200 zł.

Podlaskie. Pierwsze ukończone odcinki bariery na granicy polsko-białoruskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE