Jaga-Raków

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa: "Żółto-Czerwoni" pewnie ograli wicemistrzów Polski

2021-08-01 21:35

Jagiellonia Białystok pokonała w 2. kolejce PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa 3:0. Dwie bramki strzelił kapitan Jagi Taras Romańczuk, jedno trafienie dołożył Jesus Imaz.

Raków przyjechał do Białegostoku po ciężkim boju w Lidze Konfederacji Europy. Jaga pokazała lepszy futbol i strzeliła gościom 3 gole. Przez pierwsze 30 minut bramkarze obu ekip nie mieli prawie żadnych okazji do pokazania swoich umiejętnosci, bo gra toczyła się głownie w środkowej strefie boiska.

W 35. minucie Jaga wyszła na prowadzenie, po tym jak wybita przez obrońce Rakowa piłka trafiła do Tarasa Romańczuka, który silnym strzałem pokonał Kovacevica.

Dwie minuty później białostoczanie prowadzili już 2:0. Bramkarza Rakowa pokonał Jesus Imaz, który wykorzystał ładne podanie od Bojana Nastica

W 70. minucie sędzia musiał przerwać mecz na 10 minut. Kibice odpalili race, które spowodowały zbyt duże zadymienie na boisku

W 87. minucie wynik spotkania ustalił Romańczuk, który wykorzystał dobre zagranie Martina Pospisila i pokonał golkipera gości.

Jagiellonia- Raków (3:0)

1:0  Taras Romanczuk 35'

2:0  Jesus Imaz 38'

3:0  Taras Romanczuk 87'