Instagram szykuje prawdziwą rewolucję! Dotyczy publikowanych zdjęć

2022-08-11 13:03
Instagram szykuje prawdziwą rewolucję! Dotyczy publikowanych zdjęć
Autor: pixabay.com Instagram szykuje prawdziwą rewolucję! Dotyczy publikowanych zdjęć

Instagram jest jedną najbardziej popularnych aplikacji. Twórcy aplikacji nieustannie wprowadzają zmiany w oprogramowaniu, a już niedługo wszystkich użytkowników czeka rewolucja. Chodzi o format zdjęć, który ma upodobnić Instagrama do TikToka.

Instagram upodobni się do TikToka?

Instagram to jedna z najpopularniejszych aplikacji w sieci. Jej twórcy, czyli firma Meta, ma jednak problem, bo choć popularność serwisu społecznościowego jest duża, to jednak furorę obecnie robi TikTok. To właśnie aplikacja rodem z Chin bije rekordy popularności w kategorii social media. Nie umknęło to uwadze właścicielowi Facebooka, który chce upodobnić Instragram właśnie do TikToka.

ZOBACZ: TikTok ma opcję jak na Instagramie! Od dziś możesz urozmaicić swój profil

Instagram – co nowego?

Już jakiś czas temu na Instagramie pojawiła się opcja tworzenia rolek. Pionowe Reelsy z miejsca stały się niezwykle popularne, ale nie jest to pionierski pomysł programistów Mety. Jak można zauważyć jest opcja ściągnięta właśnie z TikToka, na którym takie krótkie formy wideo są bardzo popularne. Nie jest to pierwsza koncepcja na Instagramie, ściągnięta lub powstała z inspiracji aplikacją rodem z Chin.

Pionowe zdjęcia na Instagramie

Okazuje się, że w aplikacji Instagram niedługo pojawi się nowy format zdjęć o proporcjach 9:16. Do tej pory pionowe fotografie mogły mieć maksymalnie proporcje 4:5. Nowa opcja ma lepiej dopasować fotografie do nowego ekranu głównego, a jest wynikiem uaktualnionej wersji interfejsu Instagrama. Teraz u wielu użytkowników (choć nie u wszystkich) przypomina on TikToka.

Po wprowadzeniu zmian u wszystkich, zdjęcia w nowym formacie będą miały podobne proporcje do rolek. Nie wiadomo na razie, jak na zmianę zareaguje algorytm Instagrama. Czy będzie premiował reelsy czy zdjęcia w nowym formacie? Pewne jest jednak, że planowane zmiany nie podobają się użytkownikom aplikacji.

Ranni z wypadku na Chorwacji lecą do Polski wojskowym samolotem. Relacja z lotniska w Zagrzebiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE