Ile wiesz o filmach kręconych na Podlasiu? Sprawdź się w naszym Quizie błyskawicznym

i

Autor: pixabay.com/screen YouTube Ile wiesz o filmach kręconych na Podlasiu? Sprawdź się w naszym Quizie błyskawicznym

Region

Ile wiesz o filmach kręconych na Podlasiu? Sprawdź się w naszym Quizie błyskawicznym

2024-03-10 18:41

Podlasie od lat przez wielu Polaków uznawane jest za sielską krainę mlekiem i miodem płynącą, idealną na szybki odpoczynek. Region województwa podlaskiego bardzo często wybierane jest jako miejsce do podładowania akumulatorów. Okazuje się jednak, że Podlasie chętnie było wybierane również przez filmowców. Które filmy nakręcone w województwie podlaskim? Czy znasz wszystkie? Sprawdź się w naszym quizie.

Jakie filmy były kręcone na Podlasiu? To pytanie na pewno nie jest zadawane zbyt często, a jest to błędem. Co potwierdzi przygotowany przez nas quiz. Fakty są bowiem takie, że w województwie podlaskim nakręconych zostało kilka kultowych produkcji. Do dziś są one oglądane i podziwiane przez fanów na całym świecie. Dlatego postanowiliśmy przygotować quiz, aby pokazać, jak duży wkład w rozwój kultury ma nasz wspaniały region. Jakie produkcje powstały w województwie podlaskim? Sprawdź, ile wiesz o filmach kręconych na Podlasiu?

Quiz: ile wiesz o filmach kręconych na Podlasiu?

Poniżej przygotowaliśmy dla was 17 pytań dotyczących największych filmów nakręconych na Podlasiu. Zasada naszego quizu jak zwykle jest prosta: my zadajemy pytanie o dany film, wy musicie podać, gdzie na Podlasiu został nakręcony. Pamiętajcie, że w każdym przypadku z trzech zaproponowanych odpowiedzi poprawna jest tylko jedna. 

Jesteście gotowi na zetknięcie się filmami kręconymi w województwie podlaskim? Gwarantujemy, że w niektórych przypadkach będziecie zaskoczeni. Quiz macie poniżej.

Ile wiesz o filmach kręconych na Podlasiu? Quiz

Pytanie 1 z 17
Część scen filmu "Opowieści z Narni" były kręcone:
Spłonęło 17 tys. piskląt. Ogromny pożar kurników w Podlaskiem