Husaria Białystok

Autor: Paweł Jakubowski

Hokeiści Husarii Białystok rozbili ekipę z Lublina i zostali liderem tabeli

2023-02-14 8:14

Husaria Białystok po raz kolejny pokazała, że ma duży potencjał, szczególnie w ofensywnie. Białostoczanie w 7. kolejce trzeciej ligi pokonali na własnym lodowisku drużynę Lublin Hokey Team 11:4.

Festiwal strzelecki rozpoczął W 10 minucie Jakub Borowski. Za chwilę było 2:0 po bramce Mateusza Jasińskiego.

Rywale odpowiedzieli w 19 minucie, ale wtedy dał o sobie znać Błażej Zimnoch, który w  końcówce pierwszej tercji strzelił dwie bramki i dołożył jeszcze gola na początku drugiej.

Ekipa z Lublina w drugiej tercji zdobyła 3 gole i zrobiło się 6:4 dla białostoczan.

Husaria jednak udowodniła swoją wyższość w trzeciej odsłonie meczu. Trzy trafienia zapisał na swoje konto Adam Wojciula, a dwa gole zdobył Tadeusz Pachocki.

Husaria po wysokim zwycięstwie została liderem tabeli trzeciej ligi hokeja.