Dzielny Ibej wygrał wyścig z czasem. Odnalazł zaginionego chorego mężczyznę

2021-04-06 14:36 natu
Policja
Autor: KMP Tarnów/materiały prasowe Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 72-letniej kobiety

Policyjny pies Ibej, służący na co dzień w Komendzie Policji w Łomży, kolejny raz udowodnił, że jego nos jest niezawodny. Specjalizujący się w tropieniu owczarek niemiecki wspólnie z grajewskimi kryminalnymi odnalazł zaginionego 59-latka.

W poniedziałek, 5 kwietnia, około godziny 15 dyżurny grajewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 59-letniego mieszkańca miasta. Z informacji wynikało, że mężczyzna wyszedł dzień wcześniej z domu, nie informując, gdzie się udaje. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż z relacji rodziny wynikało, że 59-latek może mieć problemy z pamięcią.

Z uwagi na problemy zdrowotne mężczyzny kryminalni natychmiast zaczęli go szukać. Do poszukiwań został również zaangażowany policyjny pies Ibej. Czworonożny funkcjonariusz od razu podjął trop i już po kilkudziesięciu minutach doprowadził funkcjonariuszy do jednego z pustostanów na terenie miasta. Funkcjonariusze odnaleźli tam leżącego na podłodze przytomnego mężczyznę. Jak się okazało, był to zaginiony mieszkaniec miasta.

Policjanci udzielili pomocy wyziębionemu i zdezorientowanemu 59 latkowi. Dzięki szybkiej interwencji policjantów mężczyzna został w porę odnaleziony i przekazany załodze karetki pogotowia.

Raport z anteny, 06.04, godz.10