Nielegalni migranci zdemolowali busa, którym mieli zostać wywiezieni z Polski

i

Autor: Twitter: Straż Graniczna Nielegalni migranci zdemolowali busa, którym mieli zostać wywiezieni z Polski

Grabowiec. Grupa migrantów zdemolowała busa. Mieli nim zostać wywiezieni z Polski [WIDEO]

2021-10-27 11:47

Grupa kilkudziesięciu cudzoziemców zdemolowała samochód dostawczy, którym miała zostać wywieziona z Polski. Funkcjonariusze straży granicznej przy wsparciu policji udaremnili ucieczkę migrantów – poinformowała w środę (27 października) straż graniczna.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek (26 października) wieczorem w okolicach Grabowca (gmina Bielsk Podlaski). Grupa 37 obywateli Iraku zdemolowała busa, którym miała zostać wywieziona z Polski. — Około godziny 22.00 patrol funkcjonariuszy SG zauważył busa marki Peugeot o znacznie obniżonym zawieszeniu. Wzbudziło to podejrzenia, dlatego pojazd został zatrzymany do kontroli. Kierowcą samochodu był 27-letni Polak, mieszkaniec województwa wielkopolskiego. W przestrzeni bagażowej pojazdu wiózł 37 nielegalnych imigrantów (35 mężczyzn i 2 kobiety, wszyscy to osoby dorosłe), którzy na widok patrolu funkcjonariuszy zaczęli demolować pojazd — informuje straż graniczna.

Syryjczyk próbował rozjechać policjantów! Pościg na krajówce, imigranci schowali się w lesie

Na miejsce zostały natychmiast wezwane dodatkowe patrole oraz funkcjonariusze policji z Bielska Podlaskiego. Służby udaremniły ucieczkę migrantów. Organizator nielegalnego przekroczenia granicy pozostaje w dyspozycji straży granicznej. — Ze wstępnej oceny przebiegu zdarzenia wynika, że osoba ta dopuściła się przestępstwa organizowania nielegalnej migracji, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi 3 lata pozbawienia wolności. Dalsze dedycje w sprawie postawienia zarzutów podejmie prokurator w toku postępowania karnego — przekazał rzecznik prasowy straży granicznej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE