Jaga-Zagłębie

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Gościnność Jagiellonii. Pierwsza porażka "Żółto-Czerwonych" w tym sezonie

2020-09-27 13:05

Jagiellonia Białystok przegrała w 5. kolejce PKO Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin 0:1. Własny stadion w tym roku białostoczanom nie służy.

NIEPOKONANY Jeżewski może walczyć z Diablo i Cieślakiem l Andrzej Kostyra

Jagiellonia w tym sezonie zanotowała dwa wyjazdowe zwycięstwa i dwa remisy na własnym stadionie. Wszyscy czekali na pierwsze zwycięstwo przy Słonecznej. W cierpliwość trzeba uzbroić się jeszcze do 17 października.

Sobotni mecz lepie rozpoczęło Zagłębie, które po 10 minutach prowadziło rozgrywając dobrze stały fragment gry. Rzut rożny wykonany przez Filipa Starzyńskiego na bramkę zamienił Lorenco Simić

W 30. minucie "Miedziowi" strzelili drgiegom gola, Samuel Mraz był na spalonym.

Czy w dobie epidemii koronawirusa wyślesz swoje dziecko na wycieczkę szkolną?

Jagiellonia zaatakowała w drugiej połowie spotkania, ale brakowało wykończania akcji celnym strzałem na bramkę. 20 minut przed końcem meczu na boisku pojawił się Fedor Cernych, który wrócił do Jagi po dwuletniej przerwie. Jego strzał w końcówce spotkani minął bramkę gości.

Jaga zanotowała pierwsza porażkę w tym sezonie. Zespół w najbliższa sobotę (03.10) czeka wyjazdowym pojedynek z Pogonią Szczecin.