Gdzie kupić choinkę w Białymstoku? Ile kosztuje drzewko na Boże Narodzenie?

2020-12-21 8:11
Gdzie kupić choinkę w Białymstoku?
Autor: Straż Miejska w Białymstoku Gdzie kupić choinkę w Białymstoku?

Boże Narodzenie tuż, tuż. Zgodnie z tradycją w wigilię świąt ubieramy świąteczne drzewka. Choć w niektórych domach i mieszkaniach dawno stoją już przystrojone, to wielu z nas nie tylko czeka do 24 grudnia, ale nawet się w nie jeszcze nie zaopatrzyło. Gdzie kupić choinkę w Białymstoku i ile ona kosztuje?

Gdzie kupić choinkę w Białymstoku?

Jak co roku sprzedaż choinek będzie prowadzona przez wszystkie 31 nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Leśnicy zaplanowali do sprzedaży ponad17 000 drzewek. Większość nadleśnictw zaczęła sprzedaż bożonarodzeniowych drzewek od 16 grudnia. Choinkę będzie można również kupić przed świętami prawosławnymi.

Świerk, jodła, czy sosna? Prawdziwa, a może sztuczna? Na liście przedświątecznych zakupów nie może zabraknąć choinki. Jeśli kupujemy żywą – upewnijmy się, że pochodzi z legalnego źródła. 

- Okres przedświąteczny to czas, gdy pojawiają się punkty sprzedaży oferujące choinki. Kupujący nie pytają jednak, skąd pochodzą drzewka, ale mundurowi już tak - tłumaczy Marta Rybnik z biura prasowego Straży Miejskiej w Białymstoku. - Drzewka, które trafią do naszych domów muszą pochodzić z legalnych wyrębów, szkółek i hodowli. Kupując rośliny pochodzące ze specjalnych hodowli przyczyniamy się do ochrony lasów przed dziką wycinką, która niszczy leśny ekosystem.

Co zrobić, by choinka długo stała? Ogrodnik podpowiada

Rozpoznasz miasto z lotu ptaka? Ten quiz jest dla Ciebie!

Pytanie 1 z 15
Taki obiekt może się znajdować tylko w:
Zgadnij, co to za miasto!

Choinki kupimy m.in. w Nadleśnictwie Dojlidy, które przygotowało 600 drzewek. Mierzące do 1,5 m kosztują 40 zł, a do 3,5 m - 70 zł. Za choinki sięgające powyżej 5,1 m zapłacimy natomiast 200 złotych. Świąteczne drzewka kupimy także w wielu popularnych marketach czy dyskontach - na halach lub też przed nimi. Jak zapewnia Straż Miejska w Białymstoku, w okresie przedbożonarodzeniowym trwają kontrole punktów sprzedaży świątecznych drzewek, aby wyeliminować przypadki wprowadzania do sprzedaży roślin pozyskanych nielegalnie.

- Każdy sprzedawca musi wykazać, skąd pochodzą sprzedawane przez niego choinki - tłumaczy Marta Rybnik. - Dokument potwierdzający legalność zajęcia terenu oraz wpis do ewidencji działalności gospodarczej – to podstawowe dokumenty, które powinna okazać strażnikom osoba prowadząca przedświąteczny handel.

Co grozi za kradzież choinki z lasu? Ten mandat może zrujnować Ci święta!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE