podatek od nieruchomości

i

Autor: Paweł Jakubowski

Gdyby inne podwyżki mogły być w takiej skali... Nowy podatek od nieruchomości

2022-01-03 1:27

Podwyżek (poza wzrostem wynagrodzenia) nie lubi nikt. A rok 2022 zaserwuje nam ich nie mało. Jedna z nich nie powinna przerażać. Chodzi o wzrost podatku od nieruchomości.

W 2022 r. musimy liczyć się z podwyżkami prądu i gazu.  Szalejąca inflacja podniesie ceny tworów i usług.  Wzrosną ceny kredytów. Dodatkowo mieszkańcy Białegostoku zapłacą większy podatek od nieruchomości. Ale tej podwyżki posiadacze własnemu "M" raczej nie odczują.

Podatek od nieruchomości w Białymstoku wzrośnie o 3 grosze za metr kwadratowy.

Za 50-metrowe mieszkanie trzeba będzie zapłacić 44 złote. Dotychczas było to 42,5 zł. Czyli o 1,5 zł więcej. W skali roku.

W przypadku 100 metrowego mieszkania będzie to 3 złote więcej.

Ta podwyżka ma poprawić budżet Białegostoku o 4 miliony złotych. Będzie to podwyżka z gatunki niezauważalnych. Inne mogą nadszarpnąć portfele mieszkańców.

W 2022 roku czekają nas wyższe rachunki za prąd o 24% i gaz 54%.

Ciążyć mogą kredyty hipoteczne. Za nami już trzy jesienne podwyżki stóp procentowych. A we wtorek (04.12) posiedzenie rady polityki pieniężnej, która według ekspertów podniesie stopy procentowe.

Za kilka miesięcy kredytobiorcy do raty dołożą kilkaset złotych więcej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE