Freekwencja Festiwal może zawitać do Białegostoku. Zdecyduje frekwencja na wyborach

2020-07-08 23:37 Paweł Jakubowski
frekwencja
Autor: Paweł Jakubowski

Z inicjatywą zorganizowania koncertu wyszli znani polscy artyści. Challenge polega na tym, że miasto z najwyższą frekwencją podczas wyborów prezydenckich otrzyma w nagrodę bezpłatny koncert.

 -Jeśli chcesz, byśmy zagrali w Twoim mieście - idź na wybory - deklarują czołowi artyści poslkiej sceny muzycznej. Do akcji włączyli się  Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Artur Rojek, Clock Machine, Mrozu, Krzysztof Zalewski, Pezet, Miuosh, Organek, Ralph Kaminski, Sokół i Żabson. Lista nie jest zamknięta, wciąż mogą do niej dołączać kolejni wykonawcy.

Wszyscy artyści uczestniczący w akcji zrzekają się swojego honorarium, a koncert będzie darmowy. Frekwencja festiwal zawita do miasta, które "wykręci najwyższą frekwencje (sumując pierwsza i drugą turę głosowania.)

- Do akcji zapraszamy miasta, które będą w stanie zapewnić odpowiednią infrastrukturę do organizacji festiwalu w takiej skali (przyjęte zostało, ze sa to miasta powyżej 50 tys. mieszkańców) - Z każdej części Polski będziecie w stanie swobodnie dojechać do tego miasta - zapowiadają pomysłodawcy.

Dodatkowo Miasto Białystok organizuje konkurs fotograficzny, związany z drugą turą wyborów prezydenckich. Każdy, kto udokumentuje zdjęciem swoja wizytę przy urnie, może powalczyć o smartfona. 

Do wygranie jest 12 telefonów. Zdjęcia można wysyłać od dnia wyborów (12.07) aż do 15 lipca.

Druga tura wyborów prezydenckich w najbliższą niedziele.

Wybory 2020: Jak oddać ważny głos w II turze?