Rolnicy. Podlasie 2. Co się wydarzyło w 4. odcinku? [STRESZCZENIE, POWTÓRKA]

2020-05-11 7:15

Rolnicy z Podlasia w Fokus TV. Za nami 4. odcinek 2. sezony programu "Rolnicy. Podlasie". Co wydarzyło się w gospodarstwach Emilki Korolczuk (Laszki), Gienka i Andrzeja Onopiuków (Plutycze), Tomka i Moniki (Pokaniewo) oraz innych bohaterów serialu Fokus TV? Sprawdź streszczenie odcinka na ESKA.PL Białystok! Zobacz, gdzie i kiedy oglądać powtórkę.

Rolnicy z Podlasia: Laszki. Co słychać u Emilki?

Na ranczu Laszki przyszedł najważniejszy okres w roku. Na świat przychodzą młode kózki, dlatego Emilia Korolczuk dba o zdrową dietę kozich mam. Rolniczka kroi warzywa dla kóz, przygotowując im pyszną sałatkę. Pyrka, widząc młode kózki, zaczęła je kąsać. To dlatego, że do tej pory była najmniejszym członkiem stada, a narodziny nowych lokatorów wywołały w niej zazdrość.

Zobacz też: Rolnicy z Podlasia: Nagła zmiana u Gienka i Andrzeja. Czeka ich ciężka praca [WIDEO]

Koza Bambi została ranna w walce z inną kozą. Przeszła leczenie pod okiem weterynarza.

– Niestety urodziła 2 tygodnie za wcześniej – tłumaczy Emilka. – No i młode były za mało rozwinięte i przeżyły tylko dwie doby. Teraz jest matką zastępczą dla jednego z trojaczków, Fantazji.

Okres porodów to czas przede wszystkim wzmożonej obserwacji. Emilia tłumaczyła Adrianowi, że wymaga to cierpliwości, ponieważ hodowla polega właśnie na obserwacji.

– To intensywny czas po zimie. Jeden z najbardziej pracowitych momentów w całym roku – mówiła Emilka Korolczuk.

Czas wykotów to nie tylko radość, ale i obaw. Terminy często się przeciągają i w zagrodzie trzeba spędzać długie godziny. To m.in. tam powstają pomysły na imiona kóz. Skąd się biorą?

Rolnicy: Podlasie. Zwiastun odc. 4
Czy Lubelszczyźnie grozi szusza? Więcej o tym mówi Gustaw Jędrejek prezes Lubelskiej Izby Rolniczej. Posłuchaj:

W odcinku zobaczyliśmy też narodziny kózki.

- Jeszcze tylko 30 porodów i sezon z głowy – śmiała się Emilka.

Plutycze. Przeprawa Gienka i Andrzej Onopiuków z ciągnikiem

Podczas gdy w Laszkach trwają wykoty, Gienek i Andrzej musieli wybrać się do miasta. Chodzi o ciągnik. Już na samym początku czekało ich nie lada wyzwanie – przejście przez zabłocone gospodarstwo. W końcu odpalili Ursusa, żeby sprawdzić, czy odpali. Udało się za pierwszym razem. Ciągnik miał sprawne światła i aż nadto oleju.

– Dojedzie do miasta – zapewniał Gienek. – Jak się nie uda, to najwyżej ktoś pociągnie.

Miał rację. – Ludzie nawet patrzyli, jak coś jedzie – cieszył się Andrzej. Potem, po dojechaniu na miejsce mówił: – Ogarniecie jego tak, żeby ludzie się nie śmiali? – pytał mechaników z Bielska Podlaskiego. – Tak, żeby zazdrościli, że rolnik z Podlasia jedzie nowym Ursusem.

Rolnicy Podlasie 2: Poznajcie Agnieszkę i Jarka! Co się wydarzyło w 3. odcinku? [POWTÓRKA]

W 30-letnim ciągniku było sporo roboty: wymiana płynów, naprawa świateł, klimatyzacja, wstawienie radia, przecieki i dziury, szyba, błotniki... Trochę tego się nazbierało! Ursusa trzeba też było porządnie umyć, ponieważ długi czas nikt o to nie dbał.

Kiedy traktor jest w naprawie, Gienek i Andrzej zmuszeni są korzystać ze starych metod orki. Pomagają im koń i klasyczny pług. Jak sobie poradzili? Mistrz orki był bezsprzecznie jeden.

Rolnicy. Podlasie: W Pokaniewie sieją i doją ręcznie

Podczas gdy wiosna w pełni, Tomek przygotowuje pola pod siew. Z pomocą rozrzutnika nawozi ziemię obornikiem. Ponieważ ma dużo pracy przy dojeniu – łącznie musi wydoić ponad 100 krów - pomaga mu przy tym dojarka. Pada jednak pomysł, aby razem z Moniką zmierzyli się w ręcznym dojeniu krów. Najpierw muszą jedną złapać. Kto okazał się lepszy w robocie ręcznej? 

W 4. odcinku programu zobaczyliśmy też, jak wygląda sianie owsa. Tomek robił to w nocy, ponieważ w sezonie w ciągu dnia często nie ma na to czasu. Pracę z kabiny obserwował synek Tomka i Moniki, Oluś.

Rolnicy. Podlasie online. Gdzie oglądać 4. odcinek 2. sezonu w internecie?

Premiera nowego odcinka programu "Rolnicy. Podlasie" sezon 2. odbędzie się już w najbliższą niedzielę na antenie Fokus TV. Początek o godz. 20. Gdzie oglądać 4. odcinek 2. sezonu "Rolników z Podlasia" w internecie?

Rolnicy. Podlasie online dostępni są w internecie na platformie IPLA TV. Wszystkie odcinki znajdziesz na oficjalnej stronie Fokus TV: https://www.fokus.tv/serial/rolnicy-podlasie/. Odcinek 4. pojawi się online po niedzielnej premierze, we wtorek, 12 maja.

Rolnicy. Podlasie w Fokus TV. Gdzie oglądać wszystkie odcinki?

Sezon 2. programu "Rolnicy. Podlasie" emitowany jest od niedzieli, 19 kwietnia. To właśnie wtedy swoją premierę miał 1. odcinek nowego sezonu. Kolejne odcinki pojawiają się na antenie Fokus TV w kolejne niedziele. Daty emisji odcinków 1-8 to:

Wszystkie odcinki "Rolników z Podlasia" można oglądać za darmo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE