Finał Plebiscytu „Świetlna Stolica Polski”: Łomża najlepsza w podlaskim. Jak oddać głos i wesprzeć miasto w walce o 50.000 zł pomocy od Energi?

2021-01-18 9:17 Akcja Partnerska
Finał „Świeć się z Energą”. Świąteczne iluminacje w Łomży [ZDJĘCIA]
Autor: Mat. promocyjne

Za nami pierwszy etap Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”. W finale znalazło się 16 najpiękniej oświetlonych miast z całej Polski. Nie ukrywajmyu jednak, że walka o wejście do drugiego etapu była zacięta. Przyszła pora, by zagłosować na to jedno miasto, które zyska tytuł „Świetlnej Stolica Polski”. W województwie podlaskim o ten tytuł walczy Łomża.

Tegoroczna edycja „Świeć się z Energą” to aż 188 miast zgłoszonych do plebiscytu oraz ponad 84 tysiące oddanych głosów w pierwszym etapie głosowania! Teraz przyszła kolej na wybranie tegorocznego zwycięzcy, który zgarnie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”.

Świeć się z Energą. Jakie miasta przeszły do finału? [LISTA]

Decyzją internautów finalistami 12. edycji „Świeć się z Energą” są (w kolejności alfabetycznej):

 1. Aleksandrów Łódzki (łódzkie)
 2. Brzesko (małopolskie)
 3. Chełm (lubelskie)
 4. Czeladź (śląskie)
 5. Czersk (pomorskie)
 6. Koszalin (zachodniopomorskie)
 7. Łomża (podlaskie)
 8. Opole (opolskie)
 9. Radom (mazowieckie)
 10. Rzeszów (podkarpackie)
 11. Szczytno (warmińsko-mazurskie)
 12. Starachowice (świętokrzyskie)
 13. Toruń (kujawsko-pomorskie)
 14. Gmina Węgliniec (dolnośląskie)
 15. Września (wielkopolskie)
 16. Wschowa (lubuskie)

Łomża wygrywa w województwie podlaskim

W województwie podlaskim do drugiego etapu plebiscytu zakwalifikowała się Łomża, zdobywając 4 366 głosów oraz wygrywając sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł. Nagroda wesprze potrzebujących mieszkańców.

Co zadecydowało o sukcesie Łomży w plebiscycie „Świeć się”? W mieście po raz kolejny zaroiło się od wspaniałych iluminacji przykuwających wzrok mieszkańców. W łomżyńskim parku lśni ponad 150 tys. ekologicznych świateł. Stoi tam również duża śnieżna brama, a w dwóch strefach podziwiać można kolorową ciuchcię, piernikowy domek, rozświetlony motocykl świętego Mikołaja czy zaskakujących mieszkańców lasu – 3-metrową świetlną wiewiórkę oraz 6-metrowego renifera. Kolejny rok z rzędu w Parku Jana Pawła II rozbłysła także łomżyńska fontanna.

Ruszył już drugi etap głosowania. Dlatego warto regularnie oddawać głosy, aby wesprzeć naszych sąsiadów i pomóc Łomży zdobyć tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”!

Do wygrania dobroczynny sprzęt AGD za 40 000 zł ufundowany przez Energę z Grupy ORLEN. Urządzenia trafią do osób w potrzebie i instytucji pomocowych. Wśród nagród znajdują się m.in. lampy UV służące do dezynfekcji pomieszczeń i wspomagające walkę z koronawirusem. Głosowanie trwa od 14 do 25 stycznia, a link do głosowania znajdziecie >>tutaj<<.

Konkurs fotograficzny „Świeć się”

Przypomnijmy, że „Świeć Się z Energą” to nie tylko Plebiscyt Miast, ale również plebiscyt własnych możliwości i umiejętności. Czyli nic innego jak konkurs fotograficzny dla każdego! Wystarczy, uchwycić na zdjęciu atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, następnie wysłać je poprzez formularz przypisując zdjęcie do jednej z kategorii: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja Ulubiona Szopka oraz Moja Iluminacja. A potem to już tylko zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę.

Prawda, że proste? Pamiętajcie, że do wygrania aż 79 nagród o wartości ponad 30 000 złotych.

Chcesz wziąć udział w konkursie, wygrać i zgarnąć bon? Zgłoś swoje zdjęcie na https://swiecsie.se.pl/formularz/

Odwiedzaj Swiecsie.pl i regularnie głosuj. Powiedz o akcji znajomym i rodzinie. Wspieraj w ten sposób swojego faworyta, w walce o charytatywne nagrody i tytuł Świetlnej Stolicy Polski!

Inicjatorem i wyłącznym sponsorem akcji jest Energa Grupa ORLEN.

Akcja partnerska

świeć się 2
Autor: Materiały prasowe