Emerytury przed świętami dla wszyskich. W grudniu ZUS niektórym wypłaci podwójne świadczenie!

i

Autor: pexels.com Niektórzy seniorzy otrzymają w grudniu podwójną emeryturę

Emerytura

Emerytury przed świętami dla wszystkich. W grudniu ZUS niektórym wypłaci podwójne świadczenie!

2023-12-06 10:13

To już pewne! Przed świętami Bożego Narodzenia emerytury otrzymają wszyscy seniorzy, którzy świadczenia dostają 25 dnia każdego miesiąca. Według planu, do tego czasu, wypłatę emerytury otrzyma każdy uprawniony. Część seniorów w grudniu dostanie podwójne świadczenie od ZUS-u. Wyjaśniamy kto załapie się na podwójną emeryturę.

Spis treści:

  1. Wszyscy seniorzy otrzymają emeryturę przed Bożym Narodzeniem
  2. Emerytury przed świętami wcześniej. Kto otrzyma w grudniu podwójne świadczenie?

Wszyscy seniorzy otrzymają emeryturę przed Bożym Narodzeniem

Zakład Ubezpieczeń Społecznych co roku przed Bożym Narodzeniem przypomina, że wszystkie emerytury za grudzień zostaną wypłacone przed świętami.

- Seniorzy, których termin płatności świadczenia wypada 25 grudnia, nie muszą się martwić, że zostaną bez pieniędzy na święta. ZUS zadbał o to, by emerytury i renty były wypłacone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - uspokajała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w grudniu 2022 roku.

W roku 2023 zaplanowano podobną praktykę działania. Przed świętami pieniądze dostaną wszyscy emeryci i renciści, niezależnie od tego, czy wypłaty świadczeń otrzymują na konto bankowe, czy listownie.

ZUS - ile o nim wiesz? QUIZ

Pytanie 1 z 10
ZUS powstał w roku:

Emerytury przed świętami wcześniej. Kto otrzyma w grudniu podwójne świadczenie?

Emerytury są wypłacane przez ZUS 1., 5., 6., 10., 15., 20. i 25. dnia każdego miesiąca. Zawsze gdy termin wypłaty świadczenia przypada na dzień wolny od pracy (święto, sobota lub niedziela), pieniądze są przekazywane wcześniej. W grudniu mamy do czynienia z dwoma takimi przypadkami. Chodzi o 10 grudnia (niedziela) i 25 grudnia (Boże Narodzenie). Seniorzy, którzy otrzymują emeryturę w tych terminach, powinni spodziewać się ich wcześniej. Odpowiednio 8 i 22 grudnia.

W grudniu będzie miała miejsce także inna ciekawa sytuacja. Mowa o podwójnej wypłacie świadczenia. Przed końcem roku emeryturę dostaną także seniorzy, którzy otrzymują je 1. dnia miesiąca. Nowy Rok jest dniem wolnym od pracy, dlatego ZUS co roku przelewy wysyła wcześniej.

Zatem w grudniu część seniorów otrzyma świadczenie 1. oraz 29. dnia miesiąca. Emeryturę na konto bankowe otrzymuje już prawie 80 proc. uprawnionych. Dlatego spora część emerytów może być pewna otrzymania drugiego przelewu jeszcze przed Sylwestrem.

Marek Zuber: Zniesienie PIT-u dla emerytów lepsze niż trzynasta emerytura [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE