Ekiden Białystok 2022 już 11 czerwca. Potrwa dwa dni. Jakie konkurencje czekają na biegaczy?

2022-06-10 16:00
Ekiden 2022
Autor: ekidenbialystok

Ekiden Białystok 2022 zagości 11-12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w stolicy Podlasia. Podobnie jak przed rokiem część środków zebranych z opłaty startowej przeznaczona zostanie na rzecz Fundacji "Pomóż Im" prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

Będzie to już 8. edycja sztafety Ekiden Białystok.  Po zeszłorocznej październikowej edycji wymuszonej pandemią COVID-19 w tym roku biegacze spotkają się w tradycyjnym czerwcowym terminie. Pierwszego dnia na starcie staną najmłodsi, którzy rywalizować będą w Ekiden Mini.

Ekiden Białystok 2022. Jakie konkurencje?

Natomiast dzień później dorośli zawodnicy przystąpią do rywalizacji na dwóch dystansach. Drużyny składające się z 6 osób rywalizować będą w sztafecie maratońskiej, gdzie zawodnicy będą mieli do przebiegnięcia kolejno 7 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5km.  Drugim dystansem na którym zmierzą się czteroosobowe zespoły będzie 20 kilometrów.

W tym roku podczas Ekiden Białystok rywalizacja odbędzie się w tradycyjnej formule na stadionie lekkoatletycznym i w pobliskim parku Konstytucji 3 Maja.

Idea imprezy jest rywalizacja, ale tez pomoc potrzebującym.

Od pierwszej edycji zebraliśmy i przekazaliśmy już ponad 150 tysięcy złotych - Mówi Grzegorz Kuczyński. Prezes Fundacji Białystok Biega.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest BOSIR z którym Fundacja Białystok Biega współpracuje od 2015 roku.

Zapisy na Ekiden Białystok dostępne są na stronie www.ekidenbialystok.pl

Edyta Górniak walczyła, by odzyskać głos na występ z José Carrerasem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE